ثبت فروشگاه

رک‌ ایستاده

رک‌ ایستاده یا رک شبکه ایستاده از جمله عمومی‌ترین تجهیزاتی است که وظیفه نگهداری سرور و متعلقات آن را برعهده دارد. این رک‌ها همان طور که از نامشان پیداست، روی زمین قرار می‌گیرند. این نوع رک، ابعاد بزرگتری نسبت به سایر رک‌ها مانند رک‌های دیواری دارد و بیشتر در زمانی کاربرد دارد که تعداد تجهیزات زیاد است. این رک به دلیل محافظت از تجهیزات در برابر فشار و ضربه، تغییرات دما و رطوب موجب افزایش طول عمر تجهیزات شبکه می‌شود. رک سرور‌ایستاده ابعاد بزرگتری نسبت به رک دیواری دارد و به همین دلیل بیشتر در شرکت‌ها، کارخانه‌ها، مراکز بزرگ و بانک‌ها به کار می‌رود. رک‌های‌ ایستاده معمولاً دارای چرخ هستند که امکان جابه جایی آن‌ها را آسان می‌سازد. جنس درب این رک‌ها در دو نوع فلز و شیشه است.  

بیشتر رک‌های شبکه ایستاده درب پشتی دارند و از پنل عقبی می‌توان به تجهیزات داخل رک دسترسی داشت. این رک‌ها دارای قفل‌هایی برای پنل هستند که امنیت رک را تا حد زیادی بالا می‌برند. رک‌های سرور‌ایستاده ابعاد بزرگی دارند بنابراین فن و تهویه به راحتی در آن جای می‌گیرد. رک شبکه ایستاده در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود و انواع مختلفی دارند. رک‌های ایستاده در انواع  12، 18، 22، 27، 32، 37، 40 و 44 یونیت تولید می‌شوند. در بین این سایز‌ها، سایزهای 12، 22 و 44 یونیت کاربرد بیشتری دارند. رک‌های شبکه از نوع‌ ایستاده براساس محل نصب و کاربردی که دارند به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم‌بندی می‌شوند. رک شبکه اوت دور دارای بدنه‌ای مقاوم‌تر است و حفاطت آن‌ها از تجهیزات شبکه بیشتر است. به همین دلیل می‌توان در محیط‌های خارجی از آن استفاده کرد. اما رک‌های ایندور رک‌هایی هستند که تنها در محیط‌های داخلی و مسقف مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا این تجهیزات استقامت کمتری دارند. رک لابراتواری نوعی از رک‌های‌ ایستاده هستند که از 2 یا 4 ستون فلزی تشکیل شده‌اند. این رک‌ها اغلب در سیستم‌های مخابراتی و تلویزیونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این رک‌ها رک آزمایشگاهی نیز گفته می‌شود.

قیمت رک‌ ایستاده

فاکتور‌هایی وجود دارند که بر قیمت رک شبکه‌ ایستاده تأثیر می‌گذارند، برخی از این فاکتور‌ها عبارتند از:

  • امکان نصب فن
  • قابلیت نصب چرخ و پایه ضد زلزله
  • قابلیت نصب آداپتور‌های عمودی و افقی
  • نوع درب مثلاٌ درب از جنس شیشه ساده با فریم فلزی یا شیشه سکوریت با فریم فلزی مشبک

خرید رک‌ ایستاده از راندنو

تجهیزاتی که در هنگام خرید رک باید به آن‌ها توجه کنیم عبارتند از:

  • سینی رک
  • فن رک
  • ترمینال پاور ( پاور ماژور)
  • پیچ و مهره رک

برای خرید رک‌ ایستاده می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت رک‌ ایستاده و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


عمق


تعداد یونیت