ثبت فروشگاه

منگنه کوب

منگنه کوب از پرکاربردترین ابزارآلات است که برای اتصال ومحکم کردن دوقطعه به هم دیگر به کار می رود از منگنه کوب برای اتصال قطعات چوبی وروکش کردن واتصال پارچه وچرم به یکدیگر استفاده می شود. منگنه کوب ها به گونه ای طراحی می شوند که امکان داخل کردن منگنه ها به سطوح سخت را با یک فشار فراهم میکند ونیاز به نیروی بالایی ندارد. به طور کلی منگنه کوب ها اتصالات فلزی یا همان سوزن منگنه محکم را داخل کاغذ، چوب، پارچه و..می کوبند. 

انواع منگنه کوب 

منگنه کوب دستی : کار با این نوع منگنه احتیاج به نیروی نسبتا زیادی دارد وفرد باید با نیروی دست خود برای منگنه زدن استفاده کند این منگنه کوب قیمت پایینی دارد کار با آن احتیاج به تخصص ندارد وبرای مصارف خانگی مناسب است این منگنه کوب دارای یک فنر است که یک  سوزن 6 میلی متری دارد و  برای انواع پرس روکش، رویه ی کابینت و غیره  کاربرد دارد.

منگنه کوب بادی یا پنوماتیک : این مدل دستگاه باهوای فشرده ومنگنه کردن از طریق اهرمی که در این وسیله تعبیه شده، انجام می شود. قدرت این منگنه کوب با فشار هوا تامین می شود که هوای فشرده از کمپرسور با استفاده از شلنگ وارد منگنه شده ونیروی لازم برای کوبش فراهم می کند. منگنه کوب بادی از انواع دیگر منگنه کوب ها قوی تر است زیرا می تواند سوزن 8 میلی متری را درچوب وارد کند. سووزن ومیخ دراین ابزار به صورت خشابی پشت سر هم قرار دارند که این امر باعث صرفه جویی در زمان می شود. کاربرد این وسیله بیشتر در صنایع مبلمان سازی و روکش اتومبیل می باشد.

منگنه کوب برقی : مکانیسم این دستگاه همانند منگنه زن دستی بوده وفقط با استفاده از نیروی الکتریسته کارمی کند. این منگنه کوب به فشار کمی برای کوبیدن سوزن منگنه نیاز دارد منگنه کوب برقی این امکان را می دهد که در زمان بسیار کم تعداد زیادی سوزن کوبید وبرای همین قیمت بالایی دارد این دستکاه دارای یک شستی ایمنی است که اگر سوزن درجای خود قرار نگرفته باشد سوزن را به سطوح نکوبد.  در منگنه کوب های برقی می توان از میخ به جای سوزن منگنه نیز استفاده کرد.

سوزن منگنه: 

سوزن منگنه یک قطعه فلزی بسیار نازک است که دردوطرف آن خمیدگی وجود دارد سوزن منگنه به صورت ردیفی پشت سرهم بین 50 تا 60 عدد سوزن به هم چسبیده اند که تشکیل یک ردیف سوزن منگنه را می دهند. هر قطعه ای که بخواهد با دستگاه منگنه اتصال یابد، می بایست سوزن مخصوص آن را در عملیات استفاده کرد. 

قسمت های مختلف دستگاه منگنه کوب 

اهرم فشار دهنده : از طریق یک فنر سوزن منگنه را به سمت خروجی هدایت می کند وبلافاصله بعد خروج، سوزن دیگری جایگزین می شود.

اهرم ضربه زن : این بخش به سوزن منگنه ضربه می زند وباعث فرورفتن آن در قطعه می شود و این اهرم همیشه تحت فشار می باشد.

ضامن پیچ تنظیم کننده : با استفاده از این قطعه می توان میزان ضربه را تعیین کرد.

خرید منگنه کوب

ازمنگنه کوب ها بیشتر در صنایع مبلمان سازی ورویه کوبی استفاده می شود ولی ازمیخ کوب در صنایع نجاری استفاده می شود. میخ معمولا قطر بزرگ تری نسبت به منگنه دارد وسرعت بیشتری در انجام کارها در اختیار ما قرار می دهد. وزن آن نسبت به منگنه کوب سبک تر است و همچنین میخ کوب به روغن خاصی برای کارکردن نیاز دارد که در منگنه کوب این نیاز احساس نمی شود. درهنگام خرید منگنه کوب به قدرت و توان ابزار و سختی پروزه می بایست توجه شود تا نکات ایمنی به صورت کامل اجرا شود.  دست ها و صورت در معرض بیشترین آسیب هنگام کار با منکنه کوب می باشند. برای خرید منگنه کوب های با کیفیت، محبوب، ارزان ومناسب مانند آیرون مکس ،نکستول و ... می توانید به سایت راندنو مراجه کرده و با فروشندگان به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید.

لیست مقایسه

برند