ثبت فروشگاه

منگنه کوب و سوزن منگنه

منگنه کوب و سوزن منگنه از پرکاربردترین انواع ابزارآلات به شمار می آیند. منگنه کوب برای اتصال و محکم کردن دو قطعه به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. از منگنه کوب برای اتصال قطعات چوبی، روکش کردن و اتصال پارچه وچرم به یکدیگر استفاده می شود. منگنه کوب ها به گونه ای طراحی می شوند که امکان داخل کردن منگنه ها به سطوح سخت را با یک فشار کم فراهم می کنند.

سوزن منگنه نیز جهت اتصال قطعات گوناگون، در دستگاه های منگنه کوب قرار می گیرد. سوزن منگنه یک قطعه فلزی بسیار نازک است که دو سر آن با زاویه 90 درجه خم شده است تا داخل منگنه قرار بگیرد. لازم به ذکر است که 50 تا 60 قطعه از سوزن منگنه به صورت ردیفی پشت سر یکدیگر قرار می گیرند تا سوزن منگنه را تشکیل دهند. جنس سوزن منگنه از مفتول فولادی ساخته شده است که روی آن با مس آبکاری شده است. همچنین سوزن های منگنه با ضخامت کمتر از 1 میلی متر تولید می شوند.

منگنه کوب و سوزن منگنه

انواع منگنه کوب

منگنه کوب ها باتوجه به کاربردهای مختلف در مشاغل گوناگون، در سه دسته اصلی تولید و عرضه می شوند. در ادامه این بخش به انواع دستگاه منگنه کوب و استفاده از آنها پرداخته می شود.

منگنه کوب دستی

برای استفاده از انواع منگنه کوب دستی به نیروی زیادی نیاز است. قیمت منگنه کوب دستی نسبت به دیگر انواع این ابزار پایین است. همچنین استفاده از این ابزار برای مصارف خانگی گزینه مناسبی است. لازم به ذکر است که منگنه کوب دستی از یک فنر برخوردار است که یک سوزن 6 میلی متری دارد. انجام فعالیت هایی همچون پرس کاری، رویه کوبی و موارد دیگر از کاربرد منگنه کوب دستی محسوب می شود.

منگنه کوب بادی یا پنوماتیک

دستگاه منگنه کوب بادی از دیگر انواع این محصول است. منگنه کوب بادی توسط هوای فشرده و به واسطه اهرمی که در این وسیله تعبیه شده است، عملیات اتصالات را انجام می دهد. نحوه کار با منگنه کوب بادی به گونه ای است که در ابتدا قدرت آن با فشار هوا تامین می شود. سپس هوای فشرده از کمپرسور با استفاده از شلنگ وارد منگنه می شود. در نتیجه نیروی لازم برای کوبش فراهم می شود و می  توان سطوح مورد نظر را به یکدیگر متصل نمود.

لازم به ذکر است که منگنه کوب بادی، نسبت به دیگر منگنه کوب ها از قدرت بالاتری برخوردار است. همچنین این ابزار بادی می تواند سوزن 8 میلی متری را در چوب وارد نماید. سوزن و میخ در این ابزار به صورت خشابی پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند که موجب صرفه جویی در زمان می شود. از اصلی ترین کاربرد منگنه کوب بادی می توان به استفاده در صنایع مبلمان سازی و روکش اتومبیل اشاره نمود.

منگنه کوب برقی

مکانیزم این دستگاه مانند منگنه زن دستی است و فقط با استفاده از نیروی الکتریسته کار می کند. این منگنه کوب به فشار کمی برای کوبیدن سوزن منگنه نیاز دارد. منگنه کوب برقی این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در زمان بسیار کمی، تعداد زیادی سوزن را کوبید. از این رو این محصول قیمت بالایی دارد. این دستگاه از یک شستی ایمنی برخوردار است که اگر سوزن درجای خود قرار نگرفته باشد، سوزن را به سطح مورد نظر نمی کوبد. لازم است بدانید که در منگنه کوب های برقی، می توان از میخ به جای سوزن منگنه نیز استفاده نمود.

انواع منگنه کوب

انواع سوزن منگنه

در ابتدا لازم است بدانید که سوزن منگنه براساس اندازه نیز در انواع مختلفی تولید می شود. سوزن منگنه سایز 10 از کوچکترین انواع سوزن به شمار می آید. همچنین سوزن منگنه کوچک از ابعاد 23.17 برخوردار است. در ادامه به انواع سوزن منگنه و کاربرد آنها خواهیم پرداخت.

سوزن منگنه سری 90

این سوزن منگنه یکی از متداول ترین انواع سوزن منگنه به شمار می آید. این سوزن ها از 3 ضلع فولادی با ضخامت 1 میلی متر برخوردار هستند. همچنین ضلع ها در زاویه 90 درجه به نسبت یکدیگر قرار گرفته اند. ساخت کمد چوبی، صنایع مبلمان سازی و میز، ساخت انواع سازه های چوبی و موارد دیگر از کاربرد سوزن منگنه 90 به شمار می آیند.

سوزن منگنه وی

این نوع سوزن منگنه به شکل حروف V انگلیسی است. از سوزن منگنه وی شکل به منظور اتصال 45 درجه و معمولاً در تولید قاب عکس های چوبی و پلاستیکی استفاده می شوند.

سوزن منگنه ته گرد

این نوع سوزن منگنه از جنس فولاد است و ته آن به شکل گرد است. همچنین این نوع از سوزن منگنه جهت اتصال 2 تا 3 ورقه کاغذ استفاده می شود.

انواع سوزن منگنه

قسمت های مختلف دستگاه منگنه کوب 

دستگاه منگنه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده منگنه کوب خواهیم پرداخت.

جای منگنه

این قسمت همانطور که از نامش مشخص است، محل قرارگیری سوزن است. این بخش از دستگاه منگنه کوب، مانند کشو عمل کرده و از قسمت پشت دستگاه خارج می شود.

اهرم فشار دهنده  

از دیگر بخش های تشکیل دهنده منگنه کوب، می توان از اهرم فشتر دهنده نام برد. این قسمت توسط یک فنر، سوزن منگنه را به سمت خروجی هدایت می نماید. همچنین بلافاصله پس از خروج، سوزن دیگری جایگزین می شود.

اهرم ضربه زن

این بخش از دستگاه منگنه کوب، به سوزن منگنه ضربه می زند و موجب فرورفتن آن در قطعه کار می شود. لازم به ذکر است که این بخش از دستگاه منگنه کوب، در انواع منگنه کوب بادی تحت فشار هوای فشرده قرار می گیرد. همچنین در منگنه کوب های دستی تحت فشتر فنر قرار می گیرد.

ضامن تنظیم پیچ

توسط این بخش از سوزن منگنه کوب، می توان میزان ضربه را تنظیم نمود.

قسمت های مختلف دستگاه منگنه کوب

تفاوت میخکوب و منگنه کوب

در این بخش قصد داریم تا به تفاوت های منگنه کوب و میخکوب بپردازیم. بسیاری از کاربران این دو ابزار را با یکدیگر اشتباه می گیرند. در ابتدا لازم است بدانید که معمولاً در نجاری ها از میخکوب استفاده می شود. همچنین در مبلمان سازی ها و رویه کوبی ها از انواع منگنه کوب استفاده می شود.

از تفاوت های اصلی این دو ابزار می توان به سوزن و میخ آنها اشاره نمود. همانطور که می دانید میخ قطر بیشتری نسبت به منگنه دارد. از این رو سوراخ بزرگتری بر روی سطح کار مورد نظر ایجاد می کند. از لحاظ سرعت نیزمیخکوب سرعت بیشتری نسبت به منگنه کوب دارد. همچنین میخکوب نسبت به منگنه کوب از وزن کمتری نیز برخوردار است. لازم به ذکر است که برای استفاده از میخکوب به روغن خاص نیاز است اما برای استفاده از منگنه کوب، بدون هیچگونه روغنی می توان با آن کار کرد.

تفاوت میخکوب و منگنه کوب

نکات مهم در خرید منگنه کوب و سوزن منگنه

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این ابزارآلات باید توجه داشته باشید، خواهیم پرداخت.

  • در ابتدا به نوع دستگاه منگنه کوب توجه داشته باشید. اگر برای مصارف خانگی به این ابزار نیاز دارید، انتخاب منگنه کوب دستی گزینه مناسبی برای شما به شمار می آید. همچنین اگر به یک دستگاه پر قدرت نیاز دارید، بهتر است که منگنه کوب بادی یا برقی را انتخاب نمایید.
  • نکته دیگری که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، قدرت ضربه دستگاه است. قدرت منگنه کوب را می توانید براساس ضخامت میخ و چوب های مورد استفاده، مشخص نمایید. لازم به ذکر است که منگنه کوب های برقی و دستی برای سوزن هایی مناسب هستند که ضخامت آنها 6 میلی متر است. همچنین اگر ضخامت میخ مورد نظر شما بیش از 8 میلی متر است، بهتر است از منگنه کوب بادی استفاده نمایید.
  • نکته دیگری که در خرید منگنه کوب باید به آن توجه داشته باشید، خوش دست بودن منگنه کوب است. انتخاب یک منگنه کوب مناسب از خسته شدن دستان شما حین کار، جلوگیری می نماید.

نکات مهم در خرید منگنه کوب و سوزن منگنه

برترین برندهای منگنه کوب و سوزن منگنه

در این بخش به برندهای محبوب تولیدکننده این محصولات خواهیم پرداخت.

منگنه کوب جیت

شرکت ابزارآلات صنعتی جیت یک برند کره ای است که در سال 2011 فعالیت خود را آغاز نمود. محصولات تولیدشده این شرکت طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. لازم به ذکر است که برند جیتت تحت نظر برند رونیکس فعالیت خود را انجام می دهد. همچنین ابزار صنعتی این شرکت، از خدمات پس از فروش و ضمانت محصولات جیت برخوردار هستند. از برترین محصولات تولیدشده این برند می توان به منگنه کوب جیت 8016، JS16-80 و ... اشاره نمود.

منگنه کوب رونیکس

برند رونیکس یکی از محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. شرکت رونیکس از سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. ابزارآلات برند رونیکس باتوجه به استانداردهای بین المللی و با کیفیت مطلوب تولید و ارائه می شوند. از برترین منگنه کوب تولیدشده توسط این برند می توان از منگنه کوب رونیکس مدل 4801، 4804، منگنه کوب بادی رونیکس مدل RA-8046 و ... نام برد.

منگنه کوب مکس

برند مکس از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع ابزار صنعتی است. منگنه کوب بادی مکس نیز از برترین محصولات صنعتی این برند محسوب می شود. همچنین برند مکس علاوه بر تولید منگنه کوب بادی، به تولید منگنه کوب دستی و برقی نیز پرداخته است.

سوزن منگنه آلفا

برند آلفا یکی از محبوب ترین و بهترین شرکت های تولیدکننده انواع سوزن منگنه کوب دستی، بادی و برقی است. این برند از سال 1967 فعالیت خود را آغاز نمود و امروزه یکی از بهترین برندهای تولیدکننده انواع تیغ کاتر و سوزن منگنه در جهان است. همانطور که می دانید سایز سوزن منگنه در انواع گوناگونی تولید می شوند. از این رو این شرکت به تولید انواع سوزن منگنه با اندازه های گوناگون می پردازد.

قیمت منگنه کوب و سوزن منگنه

قیمت منگنه کوب و سوزن منگنه بر اساس عواملی مانند نوع سوزن منگنه و نوع دستگاه منگنه کوب، برند تولیدکننده آنها، همچنین ابعاد منگنه کوب و سایز سوزن منگنه، بر قیمت این محصولات تأثیرگذار هستند.

خرید منگنه کوب و سوزن منگنه

برای خرید منگنه کوب و سوزن منگنه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت منگنه کوب و سوزن منگنه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند