ثبت فروشگاه

استارتر مهتابی

استارتر مهتابی یکی از تجهیزات ضروری در نصب و راه اندازی انواع لامپ است. با این که امروزه لامپ های دیگری جایگزین لامپ های فلورسنت و مهتابی شده اند، با این حال هنوز هم استارتر مهتابی بسیار پرفروش است زیرا برای لامپ های دیگر همچون لامپ های گازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

استفاده از استارتر در راه اندازی لامپ های مهتابی ضروری است بدون وجود آن ها لامپ دچار سوختگی می شود و پس از خاموشی دیگر روشن نمی شود علاوه بر این استارت مهتابی از وقوع خطراتی همچون آتش سوزی جلوگیری می کند. استارت مهتابی یک نوع سیم پیچ است که به دور حلقه مغناطیسی کشیده شده است. 

استارتر مهتابی

کاربرد استارتر مهتابی

لامپ مهتابی برای این که در لحظه کلیدزنی روشن شود، نیاز به ولتاژ بالای 220 ولت دارد. استارتر مانند یک نوع کلید است که با عبور جریان گرم شده و باز می شود. استارت مهتابی در لامپ های فلورسنت و گازی همانند یک نوع خازن عمل می کند و وظیفه تقویت مدار و راه اندازی لامپ مهتابی را برعهده دارد. استارترهای مهتابی برای انواع مختلف لامپ با توان های گوناگون می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

در لحظه ای که کلید برق زده می شود، استارتر قطع و وصل می شود. این کار سبب افزایش لحظه ای ولتاژ می شود. با بالا رفتن ولتاژ محیط گرم می شود و جریان به جای عبور از استارتر، از لامپ عبور می کند و مهتابی روشن می شود. 

کاربرد استارتر مهتابی

نکات مهم در خرید استارتر 

پیش از خرید استارتر مهتابی مناسب برای لامپ بهتر است موارد زیر در نظر گرفته شود؛

  1. میزان ولتاژ ورودی مورد نیاز
  2. مدت زمان تاخیر در وصل
  3. کارایی متناسب با دما
  4. میزان ضریب قدرت
  5. فرکانس استارتر
  6. طول عمر

نکات مهم در خرید استارتر

بهترین برندهای استارتر

استارتر کاربرد وسیعی دارد و بدون وجود آن ها لامپ های مهتابی و فلورسنت راه اندازی نمی شوند. شرکت های بسیار زیادی به تولید این تجهیزات می پردازند.

استارتر مهتابی فیلیپس

فیلیپس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در جهان است که در زمینه های مختلفی فعالیت می کند. این شرکت انواع لوازم و تجهیزات الکترونیکی همچون انواع بالاست، تجهیزات روشنایی مانند لامپ و ... را به بازار عرضه می کند. از محبوبترین محصولات این شرکت می توان به استارتر مهتابی s2 فیلیپس اشاره کرد.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به استارتر مهتابی جنرال و راما الکتریک اشاره کرد.

قیمت استارتر مهتابی

قیمت استارتر به عواملی همچون جنس بدنه، جنس سیم پیچ، توان، نوع استارتر، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. استارتر مهتابی 80 وات قیمت بیشتری نسبت به استارتر مهتابی 20 وات دارد.

خرید استارتر مهتابی

برای خرید استارتر مهتابی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت استارتر مهتابی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


توان