ثبت فروشگاه

کابل تلفن

کابل تلفن یکی از پرکابردترین کابل های موجود در بازار است که در برقراری ارتباط نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. این کابل ها از نوع کابل های ارتباطی هستند که وظیفه انتقال سیگنال های مخابراتی را برعهده دارند. کابل های تلفن هادی از جنس فلز مس دارند.

انواع کابل تلفن

  • کابل هوایی: این کابل ها دارای دوام و مقاومت بیشتری هستند و در مقابل بارندگی، اشعه های خورشید و ... از خود مقاومت نشان می دهند. این کابل ها قابلیت انعطاف پذیری کمتری دارند. بر روی این نوع کابل، یک لایه روکش قرار گرفته است. این روکش سبب افزایش مقاومت و کاهش انعطاف پذیری آن می شود. این کابل ها اغلب به رنگ مشکی عرضه می شوند.
  • کابل زمینی تلفن: این کابل ها اغلب به رنگ طوسی به بازار عرضه می شوند و در محیط های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نوع هوایی برخوردار هستند.

به طور کلی، کابل های تلفن دارای انواع فیلد خاکی، هوایی ساده، کابل تلفن هوایی مهاردار، ایرک کانالی، ژله فیلد کانالی و کابل دوبل هوایی مهاردار هستند. در کابل های مهار دار، جهت مقاومت بیشتر و کاهش خمش، از یک نوع سیم بکسل در کنار سیم های به هم تابیده شده در کابل استفاده می شود.

زوج های کابل مخابراتی

کابل تلفن مخابرات از یک زوج (سیم رانژه) تشکیل شده و تا 200 زوج نیز در بازار موجود است. از کابل تلفن تک زوج، در ترمینال کروز جهت ارتباط دادن پورت ها استفاده می شود. کابل تلفن دو زوج نیز میان پریز و تلفن ارتباط برقرار می کند. کابل تلفن دو زوج فویلدار نیز موجود است که در دسته کابل تلفن ضد نویز قرار می گیرد. این کابل تا حد بسیار زیادی از دریافت نویز و اختلال جلوگیری می کند. کابل های مخابراتی براساس نیاز و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند. کابل مخابراتی 6 زوج، 2 زوج و تک زوج بیشترین کاربرد را به خود اختصاص می دهند.

رنگ بندی کابل مخابراتی

تابیده شدن کابل های مخابراتی با توجه به رنگ بندی زوج های آن صورت می گیرد. این محصولات طبق استانداردهایی رنگ می شوند. این امر سبب می شود تا عیب یابی و نصب و اتصال آن ها ساده تر باشد. رنگ بندی این کابل ها به شکل 5 رنگ فرعی و 5 رنگ اصلی است. رنگ های سفید، قرمز، مشکی، زرد و بنفش، رنگ های اصلی کابل های مخابراتی هستند که به ترتیب باید با رنگ های فرعی آبی، نارنجی، سبز، قهوه ای و طوسی به هم تابیده شوند. از ترکیب این دو سری، 25 زوج سیم به وجود می آید که جهت اتصال سانترال مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا سیم تلفن برق دارد ؟

کابل های تلفن توسط کابل برق مخابراتی به در منازل می رسند. به حتم بارها دیده اید که هنگام قطع برق، تلفن همچنان کار می کند. این برق در خطوط تلفن به برق 45 تا 65 ولت تبدیل می شود. از این رو نمی توان انتظار روشنایی و یا استفاده برق 220 را از آن داشت. وقتی که تلفن زنگ می زند، این ولتاژ متناوب تبدیل به ولتاژ ثابت شده و باعث برقراری جریان صدا می شود.

قیمت کابل تلفن

هنگام خرید کابل تلفن باید به نکاتی مانند تعداد زوج، کابل تلفن شیلددار و بدون شیلد، متراژ، نوع کابل، شرکت سازنده و ... توجه کرد زیرا این پارامترها در قیمت کابل تلفنی تأثیرگذار هستند. با مراجعه به سایت راندنو می توانید به طور مستقیم با نمایندگان و مرکز فروش کابل تلفن به طور مستقیم در ارتباط باشید. کابل تلفن سیمیا، کمان، تک سیم البرز، شهید قندی و کرمان از بهترین کابل های تلفنی هستند که به بازار عرضه شده است.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند