ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ دفنی

چراغ دفنی نوعی چراغ روشنایی خارجی است که در آن عموماً از تکنولوژی LED استفاده شده است. این نوع چراغ در نمای ساختمان ها، فضای سبز و ... استفاده می شود. چراغ های دفنی انواع مختلفی دارند و با روکش ضد آب می توانند در داخل استخرها نیز مورد استفاده قرار بگیرند. چراغ دفنی به صورت توکار در زمین نصب می شود و دارای یک هیت سینک، یک بدنه فلزی و یک پنل رویی است. چراغ های دفنی دارای بدنه مستحکم و ضدآب هستند و قدرت پرتاب نور بالایی دارند. علاوه بر این، زاویه پخش نور آنها نیز از 5 تا 120 درجه و توان این چراغ ها از 3 الی 36 وات متغیر است. ولتاژ چراغ های دفنی با توجه به اتصال یا عدم اتصال کابل رابط، معمولاً 12 ولت با کابل یا آداپتور و 220 ولت بدون کابل است. طراحی چراغ دفنی به گونه ای است  که در برابر رطوبت و گرد وغبار نیز مقاوم می باشد و معمولاً دارای درجه حفاظت بالا تا IP67 است. این چراغ در رنگ های مختلفی تولید می شود.

انواع چراغ دفنی

  •  چراغ دفنی مربع: این نوع چراغ های دفنی بر اساس تعداد لامپ های ال ای دی، مورد استفاده قرار گرفته و دارای توان مصرفی متفاوتی هستند.
  •   چراغ دفنی دایره: این نوع چراغ در یک قاب دایره ای چیده شده است. برای مثال، 12 وات گرد که دارای 12 عدد LED با توان یک وات است و زاویه تابش آن معمولاً 60 درجه می باشد. قطر این نوع چراغ برای نصب حائز اهمیت است.
  •  چراغ دفنی خطی: این چراغ معمولاً با درجه حفاظت بالا تا IP68 تهیه شده و دارای عمر طولانی تا 50000 ساعت است.
  • چراغ دفنی سنگی: این چراغ از سنگ نورانی LED و ازجنس مواد مرکب کامپوزیت یا پلی کربنات است و دارای ولتاژی بین 5 تا 12 بوده و با مقدار IP68، مناسب پیاده روها می باشد.

چراغ دفنی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

چراغ دفنی مناسب دارای شدت نور کافی و زاویه پخش مناسب است و مقدار زیادی آلومینیوم در بدنه آن استفاده شده است. جنس پیچ های آن استیل ضد زنگ است تا در صورت مجاورت با فشار آب، دچار خوردگی نشود. IP نشان دهنده درجه محافظت در برابر رطوبت است، علاوه بر این، چراغ های دفنی باید دارای ال ای دی های قدرتمندی باشند تا طول عمر بالاتری نیز داشته باشند. هیچ چراغ دفنی مناسب، بدنه آهنی ندارد زیرا آهن بسیار سست بوده و به آسانی سوراخ می شود.

کاربرد چراغ دفنی

چراغ های دفنی دراستخرها و حوض ها جهت زیباسازی محیط کاربرد دارند، همچنین در نمای ساختمان ها، فرودگاه ها، پارکینگ ها و اماکن تفریحی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع چراغ برای نورپردازی زیر درختان در فضای سبز نیز مناسب است. چراغ های دفنی دارای رنگ بندی متعددی از جمله آبی، قرمز، بنفش، یخی، یاسی، سفید، زرد و ... می باشند. چراغ دفنی مولتی کالر نیز می تواند انواع رنگ ها را در بر بگیرد و برای زیباسازی فضا، رنگ ها تغییر پیدا کنند. چراغ دفنی با چراغ ال ای دی تفاوت هایی دارد. ازجمله، طریقه نصب چراغ دفنی که درابتدا 20 سانتی متر قلوه سنگ ریخته شده و پس از عبور کابل، بتن ریخته می شود. چراغ دفنی دوستدار محیط زیست است. ازاین رو، طرفداران بسیاری دارد. برای دسترسی بهتر کاربران، قیمت انواع چراغ های دفنی به همراه مشخصات کامل آنها در سایت راندنو مشخص شده است.

برند


نوع لامپ


درجه حفاظت


توان