ثبت فروشگاه

مودم VDSL

مودم VDSL یا Very High Bitrate Digital Subscriber Line به معنای خط اشتراک دیجیتال با نرخ بیت بسیار بالا است و نسل جدیدی از مودم های DSL است که به بازار عرضه شده است. مودم VDSL به عنوان دستگاهی شناخته شده است که می تواند تجهیزات الکترونیکی مختلف را به اینترنت وصل کند. این مودم از طریق کابل های مسی و یا فیبر نوری راه اندازی می شوند و یکی از پر سرعت ترین اینترنت های موجود را برای دستگاه های الکترونیکی شما به ارمغان می آورد. قیمت مودم vdsl به عواملی همچون سرعت، تعداد آنتن و دیگر موارد بستگی دارد. به همین دلیل پیش از خرید مودم vdsl بهتر است این موارد را بررسی کنید.

مودم vdsl چیست

اینترنت وی دی اس ال، یک تکنولوژی اتصال پرسرعت به اینترنت است. در این تکنولوژی به کمک خطوط تلفن معمولی یا مسی ارتباط فراهم می شود. در واقع در این فناوری ارتباط بین کاربر و ارائه دهنده خدمات اینترنت برقرار می شود. مودم وی دی اس ال دستگاهی است که برای اتصال به خطوط VDSL از آن استفاده می شود. این مودم امکان اتصال کاربران به شبکه اینترنت را فراهم می کند. این محصول سیگنال دیجیتالی ارسالی از ارائه دهنده خدمات اینترنت را دریافت می کند و به سیگنال قابل فهم برای دستگاه های متصل به آن همچون گوشی، لپ تاپ و دیگر موارد تبدیل می کند. مودم های وی دی اس ال اغلب پورت های اترنت دارند و دستگاه ها بدون سیم به آن متصل می شوند.

هزینه مودم vdsl نیز به موارد زیادی بستگی دارد. الزاماً مودم گران مودم خوبی نیست. گاهی مودم vdsl ارزان نیز قابلیت های بسیار خوبی دارد. در حال حاضر مودم vdsl مخابرات نیز عرضه شده است. مودم های VDSL مودم روترهایی هستند که از اینترنت نوع VDSL پشتیبانی می کنند و با خرید آن ها می توانید هم اینترنت ADSL و هم اینترنت VDSL را با هم داشته باشید. سرعت دانلود در مودم VDSL نزدیک به 6 برابر مودم ADSL است و به مرز 60Mb بر ثانیه نیز می رسد. روی این مودم ها می توان سرویس های ارزش افزوده ای مانند ویدئو کنفرانس، IP-TV، خطوط تلفن و ... را نیز عرضه کرد. 

مودم VDSL

سرعت مودم VDSL

سرعت این نوع مودم ها به شدت وابسته به فاصله و مسافت شما از محل توزیع اینترنت است. این اینترنت به دلیل داشتن سرعت نزدیک به 6 برابر نسل های پیشین خود، بین مهندسین شبکه بسیار محبوب واقع شده است. استفاده از این اینترنت در حال حاضر برای کسانی که در حومه شهرها زندگی می کنند پیشنهاد نمی شود زیرا ممکن است زیرساخت های آن فراهم نشده باشد. این مودم ها می توانند پهنای باندی معادل 52 مگابیت برثانیه و آپلود 16 مگابیت برثانیه ارائه کنند. سرعت و عملکرد این مودم ها تقریباً 6 برابر بیشتر از مودم های ADSL است. این تکنولوژی با استفاده بهینه از ظرفیت خطوط تلفن می تواند بیشترین پهنای باند موجود را تحویل دهد.

نسل جدیدتر مودم های VDSL که VDSL2 و +VDSL2 نام دارند نیز به بازار عرضه شده است که می توانند سرعت دانلودی معادل 200 و 300 مگابیت برثانیه داشته باشند.

سرعت مودم VDSL

مزایای استفاده از مودم وی دی اس ال

 1. این امکان را فراهم می کند تا بتوانید از سرویس های دیگر (ویدئو کنفرانس و SIP) همزمان با اینترنت استفاده کنید.
 2. برای راه اندازی تنها به یک خط ثابت و یک مودم VDSL نیاز دارید.
 3. سرعت آن تا چندین برابر بیشتر از سرعت اینترنت ADSL است.
 4. سیم کشی مخصوصی دارد که نویز کمتری دریافت می کند.
 5. قطع و وصلی کمتری نسبت به اینترنت ADSL دارد.

مزایای استفاده از مودم وی دی اس ال

نحوه عملکرد مودم های VDSL

نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که اینترنت های فرستاده شده از شرکت های فروش اینترنت را دریافت می کند و اطلاعات را تغییر و آن ها را انتقال می دهند تا برای استفاده در تجهیزات شبکه مناسب باشد. دقت داشته باشید که برای استفاده از اینترنت VDSL حتما از مودم VDSL استفاده کنید زیرا این نسل تکنولوژی متفاوتی دارد و برای استفاده از آن باید از تجهیزات به خصوص استفاده کرد.

پهنای باند اینترنت دریافتی در تکنولوژی VDSL به فاصله آن تا سوئیچ شرکت ارائه دهنده اینترنت بستگی دارد. با افزایش فاصله از شرکت سرعت کاهش پیدا می کند. به گونه ای که در مسافت های زیاد سرعت اینترنت در حد فناوری ADSL می شود. به همین دلیل ISPها در تلاش هستند تا زیرساخت های VDSL را در سطح وسیعی توسعه و گسترش دهند تا همه شهروندان بتوانند از این سرویس استفاده کنند.

نحوه عملکرد مودم های VDSL

انواع مودم VDSL

این تجهیزات براساس نوع اتصال به 2 دسته سیمی و بی سیم تقسیم بندی می شوند:

مودم VDSL سیمی

این مودم امکان اتصال به دستگاه های مختلف را دارد و آن را از طریق پورت های Ethernet فراهم می کند. در این محصولات اتصال بی سیم وجود ندارد. برای استفاده از اینترنت توسط این مودم باید کابل شبکه داشته باشید و آن را به مودم متصل کنید.

مودم VDSL بی سیم

مودم های بی سیم VDSL یا مودم وایرلس VDSL برای شما امکان اتصال به شبکه VDSL بدون هیچ گونه سیمی را فراهم می کند. در نتیجه دستگاه ها نیز بدون نیاز به کابل به مودم متصل می شوند.

تفاوت مودم VDSL و ADSL

در رابطه با فرق مودم vdsl با adsl باید موارد زیر را بیان کرد:

 • فاصله قابل ارائه: قدرت سیگنال در فناوری های VDSL با مسافت رابطه عکس دارد. قدرت سیگنال این مودم ها با افزایش فاصله افت می کند. در نتیجه ISP تا فاصله کمی می تواند حداکثر سرعت را به مصرف کنندگان ارائه دهد. در حالی که این فاصله در اینترنت های ADSL کمی بیشتر است. 
 • پهنای باند: مهم ترین تفاوت این دو نسل اینترنت در پهنای باند آن ها است. سرعت دانلود در فناوری VDSL تقریباً 6 برابر بیشتر از ADSL است. همچنین با در نظر گرفتن فناوری های جدیدتر از جمله VDSL2 و VDSL2+ این اختلاف بیشتر می شود.
 • هزینه: هزینه اینترنت و راه اندازی سرویس VDSL بیشتر از ADSL است. این هزینه ها عبارتند از: هزینه زیر ساخت، سرعت بیشتر، تعداد کم کاربرها و قیمت بیشتر مودم ها.
 • ارائه دهنده های اینترنت: امروزه شرکت های ارائه دهنده کمی سرویس VDSL را ارائه می دهند. به همین دلیل استفاده از فناوری VDSL محدودتر است.

راهنمای خرید مودم وی دی اس ال

پیش از خرید این محصولات باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. از مهم ترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت وایرلس
 • تعداد و نوع پورت شبکه
 • قابلیت های امنیتی
 • قدرت آنتن
 • دوبانده بودن مودم

بهترین برندهای مودم وی دی اس ال

امروزه محصولات باکیفیتی توسط شرکت های نام آشنایی تولید و به بازار عرضه شده اند از پرفروش ترین مودم VDSL می توان به مودم VDSL شاتل، مودم هواوی و مودم شیائومی، یوتل و ... اشاره کرد. شرکت های مخابرات و شاتل نیز به ارائه سرویس VDSL می پردازند. در ادامه به معرفی برخی از این شرکت ها می پردازیم:

مودم VDSL دی لینک

دی لینک یکی از برترین شرکت های تولیدکننده انواع مودم در دنیا است. این شرکت علاوه بر مودم به تولید تجهیزات پسیو و اکتیو نیز می پردازد. مودم دی لینک مودمی سریع و قابل اعتماد است و پوششی عالی ارائه می دهد. این مودم ها انواع مختلفی دارند و متناسب با هر بودجه ای که دارید می توانید مودم دی لینک خریداری کنید. دی لینک به تولید مودم جیبی و همراه نیز می پردازد.

مودم VDSL تی پی لینک

مودم های تی پی لینک از پرسرعت ترین مودم های موجود در بازار هستند. این مودم ها از استانداردهای لازم برخوردار بوده با دستگاه های دیگر شبکه سازگاری دارند. مدیریت مودم های تی پی لینک VDSL مودم هایی هستند که تنظیم و کانفیگ آن ها ساده است و به راحتی نصب و راه اندازی می شود. یکی از مزایای مودم های تی پی لینک قابلیت کنترل والدین و ایجاد شبکه ای برای مهمانان است. برای مشاهده قیمت مودم vdsl tp link می توانید به راندنو مراجعه کنید.

قیمت مودم VDSL

قیمت مودم های وی دی اس ال به عواملی همچون کاربرد مودم، نوع تکنولوژی وای فای، پورت های LAN، کیفیت مودم، سرعت و پهنای باند، قابلیت ها و امکانات اضافه، بی سیم یا سیم دار بودن مودم، برند، شرکت سازنده و دیگر موارد بستگی دارد برای مشاهده قیمت انواع مودم VDSL می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید مودم VDSL

برای خرید مودم VDSL مخابرات می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مودم VDSL مخابرات و دیگر مودم ها و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی مودم را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سرعت انتقال داده