ثبت فروشگاه

محافظ ولتاژ

محافظ ولتاژ یکی از ضروری ترین تجهیزات در هر مجموعه ای است. این محصولات تجهیزات برقی را از نوسانات ولتاژ، افزایش و کاهش آن حفظ می کنند. این محصولات می توانند تا حد زیادی از بروز اتفاقات و خطرات احتمالی جلوگیری کنند. محافظ ولتاژ نوعی حفاظت کننده قابل تنظیم و هوشمند است که به عنوان ورودی برق شهری را دریافت می کند و سپس ولتاژ آن را متناسب با نیاز دستگاه شما تنظیم می کند و به عنوان خروجی ارائه می دهد. در صورتی که ولتاژ از مقدار اندازه گیری شده و مورد نیاز دستگاه خارج شود، محافظ ولتاژ برق را قطع می کند. برق تا زمانی که خطای به وجود آمده رفع شود قطع می ماند. پس از گذشت مدتی هنگامی که ولتاژ مقدار مناسبی پیدا کند، برق نیز وصل می شود. از این تجهیزات در محیط های خانگی، صنعتی، تجاری و ... استفاده می شود. 

محافظ ولتاژ

انواع محافظ براساس کاربرد

  • محافظ برق خانگی: این تجهیزات با نام های محافظ و ترانس نیز شناخته می شوند. محافظ ولتاژ کامپیوتر، محافظ ولتاژ یخچال و ... از این دسته محافظ ها هستند. از این تجهیزات اغلب برای حفاظت از لوازم خانگی استفاده می شود. به کمک این وسایل می توان از محصولات مختلف حفاظت کرد. 
  • محافظ برق صنعتی: در محیط های صنعتی حفاظت و نگهداری از تجهیزات گران قیمت بسیار اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل محافظ برق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. محافظ ها در خطوط تولید، کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و .... مورد استفاده قرار می گیرند. 
  • محافظ برق تجاری: به دلیل تراکم بالای جمعیت در مجتمع های تجاری، حفظ ایمنی افراد اهمیت زیادی پیدا می کند به همین دلیل از محافظ های برق در این مجموعه ها استفاده می شود تا خطرات آتش سوزی، برق گرفتگی و ... کاهش پیدا کند. 

کاربرد محافظ ولتاژ

این تجهیزات در ماشین آلات صنعتی تک فاز و سه فاز، تابلو برق ها، الکتروموتورها، سیستم های ماینینگ، سیستم های تهویه، انواع کمپرسور، دستگاه CNC و .... کاربرد دارد. 

انواع محافظ برق صنعتی

  • محافظ ولتاژ تک فاز
  • محافظ ولتاژ سه فاز

انواع محافظ برق صنعتی

اجزای محافظ برق

  1. خازن 
  2. مقاومت
  3. رله
  4. IC و مدار

بهترین محافظ برق 

از این تجهیزات در صنایع مختلف و مجموعه های گوناگون استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و سخت محافظ ولتاژ می پردازند. از بهترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محافظ ولتاژ شیوا امواج

شیوا امواج یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع تجهیزات برق صنعتی در ایران است. محصولات این شرکت کیفیت بالایی دارند و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی عرضه می شوند. این شرکت به تولید  تجهیزات و ماشین آلات کارخانه ها نیز می پردازد. 

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به محافظ ولتاژ میکرومکس، راما اسپادانا، پارت الکتریک، سازا، فاراتل، برنا الکترونیک، فانوس سیستم و ... اشاره کرد. 

قیمت محافظ برق

قیمت محافظ به موارد مختلفی همچون نوع کاربرد، کیفیت محافظ، جنس بدنه، امکانات محصول، رنج ولتاژ قابل پشتیبانی، میزان ژول و ... بستگی دارد. 

خرید محافظ ولتاژ

برای خرید محافظ ولتاژ می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت محافظ ولتاژ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند