ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

رک دیواری

رک دیواری شبکه اغلب در راه اندازی شبکه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این رک معمولاً در ارتفاع های 4، 5، 6، 7، 9 و گاهاً 12، 15 و 16 یونیت به بازار عرضه می شود. یونیت، واحد اندازه گیری ارتفاع رک است و هر یونیت معادل 4.445 سانتی متر است. رک های دیواری اغلب در عمق های 35، 45 و 60 سانتی متری به بازار عرضه می شوند. این رک ها ابعاد کوچکی دارند فضای کمی نسبتاً به رک های ایستاده اشغال می کنند. به کمک این تجهیزات می توان وسایل شبکه را دور از دسترس دیگران با نصب در بالاترین نقطه دیوار قرار داد. در یک شبکه محلی، تجهیزات زیادی از جمله پچ پنل، مودم، کیستون، کابل شبکه، پچ کورد، سوییچ، روتر و... وجود دارد که می تواند باعث ایجاد بهم ریختگی شود و علاوه بر آن، برخی از این ابزار ارزشمند هستند؛ بنابراین نیاز به محافظت از این تجهیزات امری بسیار مهم است. یکی از محصولاتی که به کمک آن می توان از این تجهیزات محافظت کرد رک دیواری شبکه است. رک های دیواری هم مانند بسیاری از تجهیزات دارای اندازه های گوناگونی هستند که با توجه به نیاز افراد مورد استفاده قرار می گیرند. 

ویژگی های رک سرور دیواری

 1. اشغال فضای کم
 2. نصب سریع و آسان
 3. حمل و نقل ساده
 4. وزن کم 
 5. تنوع زیاد در طراحی و اندازه

پرکاربرد ترین رک شبکه دیواری

بعضی از رک های دیواری آمار فروش بالاتری نسبت به سایر رک ها دارند. در ادامه به معرفی تعدادی از رک های دیواری پرکاربرد می پردازیم.

رک دیواری 9 یونیت 

یکی از دلایل پرکاربرد بودن این رک اندازه مناسب آن است. این رک توسط برندهایی مانند اچ پی آسیا، اچ پی آی و لاجیک تولید می شود.

رک دیواری 4 یونیت 

این رک به دلیل سایز کوچک خود استفاده شما را محدود می کند و تنها زمانی که تجهیزات کمی در اختیار دارید می توانید از این رک استفاده کنید. با این حال به دلیل این که بسیاری از مجموعه ها کوچک هستند این رک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از رک شبکه 4 یونیت اغلب برای نگهداری تجهیزات دوربین مداربسته در ساختمان ها استفاده می شود.

رک 12 یونیت دیواری

این سایز یکی از سایزهای بزرگ رک دیواری است. این رک به دلیل سایز بزرگ تمام ویژگی ها و مشخصات یک رک را دارا است و توسط برندهای مختلفی همچون اچ پی آی (HPI)  و اچ پی ای (HPA) تولید می شود.

جنس رک سرور دیواری

رک های دیواری تنوع بسیار زیادی از لحاظ طراحی و جنس دارد اما عمده آن ها از فلز و ستون های محکم فولادی ساخته می شوند. جنس درب جلویی این تجهیزات از شیشه سکوریت و نشکن است. برخی از آن ها نیز به صورت مات یا دودی طراحی می شوند تا از بیرون داخل رک قابل مشاهده نباشد. رک های دیواری این امکان برای آن ها فراهم شده است تا بتوانند 1 یا دو عدد فن برای خنک سازی فضای داخلی رک یا تجهیزات شبکه در خود جای دهند. هم چنین امکان نصب یک پاور ماژول (چندراهی برق ) نیز برای اغلب آن ها فراهم شده است.

راهنمای خرید رک دیواری 

رک های دیواری دارای ویژگی هایی هستند که هرکدام بر روی قیمت رک شبکه دیواری تاثیر می گذارد. این ویژگی ها شامل: 

 • ارتفاع رک شبکه دیواری
 • مجهز به قفل برای امنیت بیشتر پنل ها
 • قابلیت نصب فن برای تهویه بهتر
 • قابلیت نصب پاور ماژول
 • قابلیت نصب درب مشبک برای امنیت رک
 • استفاده از پنل برای دسترسی بهتر به تجهیزات داخل رک

لیست قیمت رک شبکه دیواری 

قیمت رک دیواری به عوامل مختلفی از جمله جنس، تعداد یونیت و... بستگی دارد. شما می توانید در سایت راندنو محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صفحه لیست کالا ها، قیمت رک دیواری را مشاهده کنید و با نمایندگان فروش به طور مستقیم در ارتباط باشید و محصول یا کالای مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

برند


عمق


تعداد یونیت