ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل همدان

سیم و کابل همدان از محصولات محبوب و پرکاربرد در بازار برق و صنعت ایران به شمار می آید. شرکت صنایع سیم و کابل همدان با هدف رفع نیاز مصرف کنندگان در حوزه سیم و کابل و ارائه محصولاتی باکیفیت در سال 1361 تأسیس شد. در ابتدا شرکت سیم و کابل همدان به تولید کابل های افشان فشار ضعیف تا یک کیلو ولت می پرداخت اما امروزه این شرکت به تولید محصولات متنوع تر نیز می پردازد. کارخانه سیم و کابل همدان از ماشین آلات و تجهیزات حرفه ای در ساخت محصولات خود استفاده می کند.

شرکت سیم و کابل همدان در حال توسعه محصولات و پیشرفت کارخانه است، به طوری که در حال حاضر می تواند سالیانه 35600 تن سیم و کابل به بازار عرضه کند. محصولات این شرکت پیش از عرضه به بازار، در حرفه ای ترین آزمایشگاه ها مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد. سیم و کابل همدان موفق به دریافت های گواهینامه ها و استانداردهایی در سطح ملی و بین المللی شده است. محصولات شرکت همدان تنوع بسیار زیادی دارند و در دسته بندی های سیم های تلفنی، افشان و ...  و کابل هایی با کاربردهای ساختمانی، کابل های تخت و ... عرضه می شوند.

کابل برق همدان

کابل همدان در صنایع خودروسازی، پتروشیمی، حمل و نقل، ساختمانی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل ها وظیفه هدایت جریان الکتریکی و انتقال آن از نقطه ای به نقطه دیگر را برعهده دارند، به همین دلیل در سیستم های انتقال و شبکه های توزیع برق نیز از انواع کابل همدان استفاده می شود. کابل برق از یک یا چند رشته هادی، عایق، روکش و ... تشکیل شده است. هادی کابل ها می تواند از جنس فلزاتی با رسانایی الکتریکی همچون مس، نقره، آلومینیوم و ... باشد. کابل های همدان با هادی های آلومینیومی و مسی به بازار عرضه می شوند.

کابل برق همدان کیفیت بالایی دارد و تنوع زیاد این محصولات سبب شده است تا مصرف کنندگان دیگر نیاز به خرید کابل های مختلف از برندهای گوناگون نداشته باشند.

انواع کابل برق همدان

کابل های همدان در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند و از لحاظ پارامترهای گوناگون از یکدیگر تفکیک می شوند:

جنس و نوع هادی

شرکت صنایع سیم و کابل همدان به تولید کابل هایی با هادی از جنس آلومینیوم یا مسی می پردازد. کابل های آلومینیومی خود به دو دسته هادی های تمام آلومینیومی و هادی آلومینیومی با مغزی فولادی تقسیم می شوند. کابل خودنگهدار همدان نیز هادی های مفتولی آلومینیومی دارد. کابل های مسی این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از لحاظ شکل ظاهری، هادی کابل و خواص مکانیکی، این کابل ها به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 • کابل افشان همدان: کابل های سبک و قدرت افشان همدان دارای هادی هایی انعطاف پذیر هستند که از جنس مس آنیل شده ساخته شده اند. عایق کابل های افشان سبک پی وی سی تایپ D و عایق کابل های فشار قوی پی وی سی تایپ A است و روکش آن ها نیز پی وی سی تایپ ST5 است. این کابل ها دارای استاندارد ملی هستند و ماکزیمم دمای کارکرد آن ها 70 درجه سانتی گراد است. در محل های خشک، مرطوب و زمانی که به کابل با انعطاف بالا نیاز باشد، این کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها در سطح مقطع های 1، 2، 3، 4 و 5 رشته عرضه می شوند.
 • کابل مفتول همدان: این کابل ها انعطاف پذیری کمی دارند و از هادی های مفتولی شکل از جنس مس و آلومینیوم ساخته شده اند. این کابل ها در محیط هایی که به انعطاف پذیری کمی نیاز است، استفاده می شوند. کابل های قدرت با هادی آلومینیومی از کابل های پرکاربرد همدان به شمار می آیند.

سطح ولتاژی

صنایع کابل همدان با هدف رفع نیازهای مصرف کنندگان، سیم و کابل های خود را با سطوح ولتاژی مختلف به بازار عرضه می کند. کابل های فشار قوی (600 تا 1000 ولت) و کابل های فشار ضعیف (300 تا 500 ولت) توسط کابل همدان به بازار عرضه می شوند.

نوع عایق

سیم و کابل همدان کابل هایی با عایق های PVC و XLPE به بازار عرضه می کند. اغلب کابل های این شرکت از نوع عایق های PVC هستند و برخی از کابل های قدرت معمولی و کابل زره دار از عایق های PVC در ساختار خود استفاده کرده اند.

کاربرد کابل

در نمایندگی فروش سیم و کابل همدان می توانید کابل های مختلفی را مشاهده کنید که از لحاظ کاربرد با هم تفاوت دارند. همدان به تولید کابل افشان و مفتولی با کاربرد ساختمانی، کابل با هادی تمام آلومینیوم، کابل با هادی آلومینیوم و مغزی فولاد، کابل تلفن زمینی و هوایی، کابل کواکسیال و برخی از کابل های پرکاربرد می پردازد که عبارتند از:

 • کابل کنترل همدان: کابل های کنترل این شرکت در انواع کابل کنترل انعطاف پذیر، شیلددار و زره مفتولی به بازار عرضه می شوند. این کابل ها مقاومت فیزیکی بالایی دارند و کیفیت هادی آن ها مطلوب است. از عایق و روکش PVC در ساخت این محصولات استفاده شده است.
 • کابل تخت همدان: این کابل ها از کنار هم قرار گرفتن هادی ها به صورت موازی و یک عایق تشکیل شده اند.از این جهت، ظاهری منحصربفرد نسبت به سایر کابل ها دارند. از این کابل ها در آسانسورها، بالابرها و اتصالات متحرک استفاده می شوند. هادی این محصولات مس و عایق و روکش آن ها پی وی سی است. در دامنه های ولتاژی 300 الی 500 ولت و 450 تا 750 ولت می توان از این کابل ها استفاده کرد.
 • کابل قدرت: کابل های قدرت این شرکت تنوع بالایی دارند و مدل های زره دار آنها با زره های نواری و مفتولی عرضه می شوند. این کابل ها می توانند عایق های PVC و XLPE داشته باشند. از این کابل ها در داخل و خارج کانال ها، جهت تغذیه در تأسیسات برقی استفاده می شود.
 • کابل ابزار دقیق: این کابل ها در انواع ساده و زرهی به بازار عرضه می شوند. از این محصولات در سیستم های کنترل و ابزار دقیق جهت ارسال سیگنال های دیجیتال و آنالوگ استفاده می شود. هادی این محصولات مسی از کلاس های 1، 2 و 5 است و عایق و روکش آن ها از PVC است. از شیلد نواری پلی استر جهت افزایش مقاومت در این کابل ها استفاده شده است.
 • کابل نسوز همدان: این کابل ها در برابر شعله از خود مقاومت نشان می دهند و در محل هایی که به ایمنی بیشتر نیاز است، از آن ها استفاده می شود. از مس پیچیده شده با نوار میکا به عنوان هادی استفاده می شود و عایق این کابل ها از پلی اتیلن کراسلینک است.
 • کابل خودنگهدار همدان: همدان به تولید کابل خودنگهدار 6 سیمه، تکفاز و سه فاز می پردازد. هادی این کابل ها از جنس آلومینیوم و عایق آن ها پلی اتیلن کراسلینک است. ولتاژ نامی این کابل ها 600 تا 1000 ولت است و ماکزیمم دمای کارکرد آن ها 90 درجه سانتی گراد است. از این کابل ها در توزیع برق و سیستم های روشنایی شهری استفاده می شود.

سیم برق همدان

شرکت کابل همدان در کنار تولید کابل، به تولید انواع سیم برق نیز می پردازد. سیم های شرکت همدان به دو دسته سیم روکش دار و سیم لخت تقسیم می شوند. محصولات این شرکت تنوع بالایی دارند و در انواع زیر عرضه می شوند:

 • سیم افشان: این سیم ها کاربرد عمومی دارند و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند. هادی آن ها مس آنیل شده است و از عایق پی وی سی در ساختار آن ها استفاده شده است. در محیط های خشک و داخل تابلوها می توان از این سیم ها استفاده کرد.
 • سیم مفتول: این سیم ها هادی های تک یا چند مفتولی دارند که از جنس مس آنیل شده است. عایق این محصولات از پی وی سی تایپ C است و ماکزیمم دمای کارکرد آن ها 70 درجه سانتی گراد است. از این سیم ها می توان در کاربری های عمومی استفاده کرد.
 • سیم تلفن: این سیم ها در سیم کشی تأسیسات تلفنی و در داخل ساختمان ها استفاده می شود. هادی این سیم ها از مس و عایق آن ها پی وی سی است.
 • سیم اتومبیلی: این سیم ها جهت سیم کشی داخلی اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند. هادی آن ها از مس آنیل شده است و عایق پی وی سی بسیار نازک دارند. ماکزیمم دمای کارکرد این محصولات 100 درجه است.
 • سیم دوبل هوایی: این سیم ها هادی مسی دارند که به یک سیم نگهدارنده فولادی مجهز شده اند. عایق این سیم ها از جنس پلی اتیلن است و جهت ارتباط جعبه تقسیم های نصب شده روی تیر و دیوار از آن ها استفاده می شود.

قیمت سیم و کابل همدان

قیمت سیم و کابل همدان با توجه به سطح کیفی و استانداردهایی که دارد، مقرون به صرفه است. قیمت این محصولات به نوع کابل، تعداد رشته، سطح مقطع، ضخامت کابل، متراژ و ... بستگی دارد.

خرید سیم و کابل همدان

برای خرید سیم و کابل همدان می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل همدان و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل همدان یا نمایندگی سیم و کابل همدان لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.