ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل مسین

سیم و کابل مسین یکی از شرکت های پیشگام در زمینه تولید انواع سیم و کابل در دنیا است. این شرکت به تولید انواع سیم برق و کابل برق با کاربردهای مختلف می پردازد. شرکت مسین با بیش از 25 سال سابقه در زمینه تولید انواع سیم و کابل، به یکی از بزرگ ترین واردکنندگان مس و آلومینیوم در ایران تبدیل شده است. این شرکت به آزمایشگاهی باکیفیت مجهز شده است و تمامی محصولات آن پیش از عرضه به بازار، در این آزمایشگاه مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند. محصولات این شرکت شامل انواع کابل برق ساختمانی، کابل جوش، کابل مسلح، ابزار دقیق، ضد حریق، کابل آلومینیومی و ... می شود.

کابل برق مسین

از کابل برق مسین جهت انتقال جریان الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود. این تجهیزات در بسیاری از صنایع و حتی در سیستم های توزیع و انتقال برق نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های برق این شرکت از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و در انواع یک الی چند رشته به بازار عرضه می شوند. در ساخت این کابل ها از هادی های باکیفیتی استفاده شده است که زیر عایق و روکش قرار گرفته اند. این کابل ها از لحاظ کیفیت، موفق به دریافت استانداردهای ایران و جهان شده اند. این شرکت در حال حاضر با ظرفیت تولید 9000 تن مس و آلومینیوم، به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان انواع کابل برق در ایران تبدیل شده است.

انواع کابل برق مسین

کابل های برق این شرکت بسیار متنوع هستند و از لحاظ نوع کاربرد، جنس هادی و ... به چند نوع مختلف تقسیم بندی می شوند:

جنس و نوع هادی

کابل های شرکت مسین از نظر جنس هادی به دو نوع مختلف مسی و آلومینیومی تقسیم بندی می شوند. کابل های مسی این شرکت رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند و کابل های آلومینیومی نیز دوام بالایی دارند. از لحاظ نوع و شکل هادی نیز این کابل ها به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • کابل افشان مسین: کابل های انعطاف پذیر و افشان این شرکت با عایق و روکش PVC به بازار عرضه می شوند. این کابل ها برای ولتاژهای 300 الی 500 ولت و 0.1 الی 1 کیلوولت مناسب هستند. این محصولات مطابق با استانداردهای تولید کابل در ایران تولید می شوند و از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند. کابل های افشان این شرکت هادی هایی از جنس مس دارند و با سطح مقطع های 0.5 الی 4 میلی متر مربع و تعداد رشته 2 الی 3 رشته به بازار عرضه می شوند.
  • کابل مفتول مسین: شرکت سیم و کابل مسین به تولید کابل های مفتولی آلومینیوم و مسی نیز می پردازد. این کابل ها با عایق و روکش PVC به بازار عرضه می شوند و دامنه ولتاژی آن ها از 300 الی 500 ولت است. کابل های مفتولی مسین در انواع 2، 3، 4 و 5 رشته به بازار عرضه می شوند و سطح مقطع آن ها بین 1.5 تا 35 میلی متر مربع متغیر است. این کابل ها دارای زره هستند و مقاومت فیزیکی آن ها زیاد است اما انعطاف پذیری آن ها بسیار کمتر از کابل افشان است.

شرکت مسین به تولید کابل های نیمه افشان نیز می پردازد. این کابل ها خواصی مابین کابل های افشان و مفتول دارند.

سطح ولتاژی

کابل های برق مسین از لحاظ سطح ولتاژی در سه نوع فشار قوی، فشار متوسط و فشار ضعیف به بازار عرضه می شوند. از کابل های فشار ضعیف در کابل کشی ساختمان ها و سیستم های روشنایی استفاده می شود. در مقابل از کابل های فشار قوی برای کابل کشی دکل ها به صورت هوایی و گاهی به صورت دفنی از مراکز توزیع برق استفاده می شود. کابل های فشار ضعیف در رنج ولتاژی 300 تا 500 ولت و کابل های فشارقوی در رنج ولتاژی 0.6 الی 1 کیلوولت قرار می گیرند. کابل هایی با هادی هوایی توسط شرکت مسین ساخته می شوند که روکشدار هستند و هادی آن ها از جنس آلومینیوم است.

کاربرد کابل

کابل های شرکت مسین از لحاظ کاربرد و مکان استفاده به چند نوع تقسیم می شوند:

  • کابل قدرت
  • کابل فشارضعیف
  • کابل کنترل افشان ساده و شیلددار
  • کابل خودنگهدار
  • کابل جوش
  • کابل ابزار دقیق

سیم برق مسین

مسین به تولید سیم های برق مختلف نیز می پردازد. این سیم ها کاربردهای گوناگونی دارند:

  • سیم مفتول و نیمه افشان مسین: این سیم ها کاربرد ساختمانی دارند و از آن ها اغلب زیر گچ و داخل لوله ها استفاده می شود. این سیم ها از رشته های مفتولی نازک مسی تشکیل شده اند. عایق این محصولات از جنس PVC است و استحکام خوبی از خود نشان می دهد. برای سطوح ولتاژی 450 الی 750 ولت از این محصول استفاده می شود. سیم های مفتولی و خشک مسین موفق به دریافت استانداردهای ملی ایران شده اند.
  • سیم افشان مسین: این سیم ها انعطاف پذیری بالایی دارند و از رشته های نازک و انعطاف پذیر مسی تشکیل شده اند. این سیم ها بیشتر در ساختمان ها و سیم کشی سیستم های روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. برای سطوح ولتاژی 300 تا 500 ولت می توان از این محصولات استفاده کرد. سیم های مناسب ولتاژهای بالاتر نیز توسط این شرکت به بازار عرضه شده اند.

قیمت سیم و کابل مسین

کاتالوگ مسین کابل را می توانید از سایت این شرکت دانلود کنید. قیمت این کابل ها به عواملی همچون نوع سیم و کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و ... بستگی دارد. برای مشاهده قیمت سیم و کابل مسین می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید سیم و کابل مسین

برای خرید سیم و کابل مسین می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل مسین و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل مسین یا نمایندگی سیم و کابل مسین در تهران لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.