ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل سیمیا یکی از نام آشناترین شرکت ها در زمینه تولید انواع سیم و کابل در ایران است. محصولات این شرکت بسیار متنوع هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند. این شرکت با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید تجهیزات برقی، در حال حاضر به تولید انواع سیم و کابل برای مصارف صنعتی و ... می پردازد. شرکت سیم و کابل سیمیا برند برتر در ذهن مشتریان و مصرف کنندگان انواع کابل است زیرا این شرکت همواره به کیفیت بالای محصولات تأکید دارد.

این شرکت در آغاز با نام الکتریکال وایزر فعالیت خود را آغاز کرد و پس از گذشت مدت زمانی، نام خود را به سیمیا تغییر داد. این شرکت سالیانه به تولید بیش از 18000 تن انواع سیم و کابل می پردازد. در حال حاضر این شرکت در زمینه تولید محصولاتی همچون سیم و کابل ساختمانی، کابل قدرت، کنترل، ابزار دقیق، اعلام حریق، کابل شبکه، سیم و کابل خودرویی و ... فعالیت دارد.

کابل برق سیمیا

کابل سیمیا همچون سایر کابل های برق موجود در بازار، وظیفه انتقال جریان الکتریکی را برعهده دارد. این کابل ها در کارخانه ها، مراکز تولیدی، ساخت تجهیزات الکتریکی، صنعت ساختمان سازی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های برق این شرکت از یک یا چند رشته هادی تشکیل شده اند که با سطح مقطع های مختلف کنار هم قرار گرفته اند. هادی کابل ها از فلزات رسانا همچون طلا، آلومینیوم، مس، نقره و ... تشکیل شده است. کابل های برق سیمیا در دو دسته مسی و آلومینیومی به بازار عرضه می شوند.

این کابل ها بسیار باکیفیت و متنوع بوده و پاسخگوی نیاز تمامی مصرف کنندگان هستند. محصولات این شرکت پیش از ارائه به بازار، مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند.

انواع کابل برق سیمیا

کابل های شرکت سیمیا بسیار متنوع هستند و این کابل ها براساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی می شوند:

جنس و نوع هادی

شرکت سیمیا به تولید سیم و کابل های مسی و آلومینیومی می پردازد و مصرف کنندگان می توانند مطابق نیاز و خواسته خود هریک را انتخاب کنند. علاوه براین، شکل هادی این کابل ها مطابق زیر است:

  • کابل افشان سیمیا: این کابل ها از رشته های هادی بسیار نازکی تشکیل شده اند و دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی هستند. از این کابل ها می توان در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع استفاده کرد. این محصولات در سطح مقطع ها و تعداد رشته های متنوعی به بازار عرضه می شوند. هادی تمامی کابل های افشان سیمیا از نوع مسی است.
  • کابل مفتول سیمیا: این کابل ها از یک یا چند رشته هادی رسانا به شکل میله ای و مفتول ساخته شده اند. مقاومت فیزیکی این کابل ها از کابل افشان بیشتر است. هادی این محصولات می تواند از نوع مس یا آلومینیوم باشد.

سیمیا به تولید کابل های نیمه افشان نیز می پردازد که خواصی مابین کابل مفتولی و افشان دارد.

سطح ولتاژی

کابل های سیمیا در انواع فشارقوی، فشار ضعیف و فشار متوسط به بازار عرضه می شوند که می توان مطابق با کاربرد و نیاز، هر یک از آنها را انتخاب کرد زیرا این کابل ها بسیار متنوع هستند. کابل سبک افشان و کابل فشار متوسط افشان با کدها 52 و 53 به بازار عرضه می شوند. همچنین کابل های مفتولی و نیمه افشان فشار ضعیف و فشار قوی سیمیا نیز در بازار موجود است.

نوع عایق

اغلب کابل های سیمیا از عایق های باکیفیت PVC در ساختار خود استفاده کرده اند. عایق پی وی سی در تایپ های گوناگونی عرضه می شود. در برخی از کابل ها همچون کابل های مقاوم در برابر آتش، علاوه بر عایق باکیفیت، از مواد دیگری نیز استفاده شده است تا از هادی حفاظت کامل صورت بگیرد. برخی دیگر از کابل های سیمیا از عایق XLPE در ساختار خود استفاده کرده اند که بسیار بادوام و باکیفیت هستند.

کاربرد کابل

کابل های شرکت سیمیا در انواع مختلفی عرضه می شوند و کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارند. کابل های سبک افشان و مفتولی، کابل قدرت تک رشته مسی و آلومینیومی و چند رشته آنها، کابل زره دار مسی، کابل کنترل تخت، ساده و شیلددار از محصولات این شرکت به شمار می آیند. کابل های مخابراتی هوایی و زمینی، سیم رانژه، کابل KNX و کابل های کواکسیال ساده و ترکیبی این شرکت نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

برخی از کابل های خاص همچون کابل اعلام حریق، ابزار دقیق، سیم و کابل خودرویی و کابل های مخصوص پمپ شناور نیز به بازار عرضه می شوند که همگی هادی از نوع مس دارند.

از دیگر محصولات این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کابل دریایی: این کابل ها با ویژگی های منحصربفردی به بازار عرضه شده اند و در انواع کابل قدرت و کابل ابزار دقیق ساخته می شوند.
  • کابل شبکه سیمیا: این کابل ها تنها در استاندارد Cat6 و در انواع UTP و SFTP و FTP به بازار عرضه می شوند.
  • کابل خودنگهدار: کابل های خودنگهدار این شرکت با هادی آلومینیومی و عایق XLPE به بازار عرضه می شوند و ولتاژ نامی آن ها 1/0.6 کیلو ولت است.

 سیم برق سیمیا

این شرکت به تولید سیم های باکیفیت و متنوعی نیز می پردازد. از پرکاربردترین سیم هایی که شرکت سیمیا ارائه می دهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیم مفتولی و نیمه افشان

این سیم ها با عایق PVC و هادی هایی از نوع مس آنیل شده کلاس 1 ساخته شده اند. این محصولات در سطوح ولتاژی 300 الی 500 و 450 الی 750 ولت عرضه می شوند و در ساخت این محصولات استاندارد رعایت شده است. رنگ بندی روکش این سیم ها می تواند مطابق با درخواست مشتری باشد. از این محصولات می توان در نصب ثابت، داکت های زیرزمینی، ماشین آلات و ... استفاده کرد.

سیم افشان

این سیم ها هادی از نوع افشان و انعطاف پذیر دارند و همانند سیم های مفتولی در دو سطح ولتاژی عرضه می شوند. عایق این محصولات از PVC است. هادی این سیم از مس آنیل شده کلاس 5 است و رنگ روکش می تواند مطابق با خواسته مشتری باشد.

قیمت سیم و کابل سیمیا

قیمت سیم و کابل سیمیا با توجه به سطح کیفی و استانداردهایی که دارد، مقرون به صرفه است. قیمت این محصولات به نوع کابل، تعداد رشته، سطح مقطع، ضخامت کابل، متراژ، نوع هاد ی و ... بستگی دارد.

خرید سیم و کابل سیمیا

برای خرید سیم و کابل سیمیا می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل سیمیا و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل سیمیا یا نمایندگی سیم و کابل سیمیا در تهران لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.