راهنمای خرید چراغ خیابانی

راهنمای خرید چراغ خیابانی با بهترین قیمت

چراغ خیابانی یکی از لوازم روشنایی مهم و کاربردی در شهرها به شمار می آید که انواع مختلفی دارد و در اتوبان ها، جاده ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه راهنمای خرید چراغ خیابانی آورده شده است و به معرفی این نوع چراغ و انواع آن می پردازیم. برای خرید چراغ خیابانی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید انواع چراغ خیابانی

آنچه در ادامه می خوانیم:

چراغ خیابانی چیست؟

اولین بخش موضوع راهنمای خرید چراغ خیابانی را با چراغ خیابانی چیست؟ شروع می‌کنیم. چراغ خیابانی منبعی از نور است که غالباً بر روی ستون چراغ یا تیر چراغ در کنار جاده ​​نصب می شود. این وسیله یک منبع نور افزایش یافته است که در لبه جاده، خیابان ها و یا در مسیرها مورد استفاده قرار می گیرد. این چراغ ها یکی از مهمترین المان های نورپردازی شهری محسوب می شوند و با توجه به کاربردشان، انواع مختلفی دارند.

همچنین بخوانید: روشنایی معابر و نورپردازی بزرگراه ها

روشنایی خیابان می تواند ایمنی بیشتری را در بلوک ها و محل های تقاطع فراهم کند و همچنین موجب افزایش ایمنی عابران پیاده به ویژه در نقاط عبور شود.

چراغ خیابانی چیست؟
راهنمای خرید چراغ خیابانی

انواع چراغ خیابانی

در ادامه راهنمای خرید چراغ خیابانی به معرفی انواع چراغ خیابانی خواهیم پرداخت.

چراغ خیابانی ال ای دی

این چراغ یک نوع چراغ نوری یکپارچه است که برای منبع نور، از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می کند. تولید این چراغ ها به این صورت است که خوشه نور ال ای دی بر روی یک پنل چسبانده می شود، سپس همراه با یک هیت سینک به پنل ال ای دی مونتاژ می گردد.

طول عمر این چراغ ها را می توان از روی میزان نوری که منتشر می کنند، سنجید. به عنوان مثال، اگر روشنایی یک چراغ 30% کاهش یابد، بیانگر این موضوع است که به انتهای عمر خود نزدیک شده است.

چراغ های خیابانی LED به علت نسوختن، بسیار مقرون به صرفه هستند. نور این چراغ ها در طی سال های طولانی تا درصدی کاهش می یابد و این نور تا جایی ادامه دارد که اقدام به تعویض چراغ کنید.

برای مشاهده قیمت چراغ خیابانی اس ام دی با مراجعه به سایت راندنو، می توانید با نمایندگان اصلی در ارتباط باشید.

از چراغ های ال ای دی معمولاً در فضاهای بزرگ، مکان هایی که دسترسی به شبکه برق وجود ندارد، پایانه ها، پارکینگ ها و معابر استفاده می شود. ویژگی های چراغ های ال ای دی عبارتند از:

 1. پایین بودن مصرف انرژی
 2. روشن و خاموش شدن سریع
 3. کاهش خیرگی نور
 4. طول عمر بالا
 5. فاقد گازهای سمی
 6. عدم جذب حشرات
 7. دارای خروجی نور عالی در دماهای پایین·

چراغ خیابانی SMD

چراغ های SMD برای روشنایی معابر، خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند. این چراغ ها از یک یا چند ماژول، چیپ و تعدادی چراغ ال ای دی با سایز کوچک تشکیل شده اند. چراغ های خیابانی اس ام دی در دو رنگ آفتابی و مهتابی تولید و به بازار عرضه می شوند.

مصرف برق این چراغ ها با تکنولوژی اس ام دی، تنها نیمی از مصرف برق چراغ های قدیمی است که بهترین جایگزین برای چراغ های پر مصرف به شمار می آید. این وسیله در توان های 30، 50، 80، 100، 150 و 200 وات تولید می شود. از مزایای این چراغ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دارای قدرت نوردهی بالایی است.
 2. برای ساخت این چراغ ها، از باکیفیت ترین چیپ های LED استفاده شده است.
 3. در ساخت چراغ خیابانی اس ام دی از قابلیت انتخاب طیف نور از 3000 تا 6000 درجه کلوین استفاده شده است که این قابلیت باعث می شود این چراغ ها در دو مدل آفتابی و مهتابی بکار روند.
 4. این چراغ ها دارای لنزهای متقارن هستند و این ویژگی برای توزیع یکنواخت نور استفاده می شود.
 5. این چراغ ها در مقایسه با چراغ های گازی، مصرف برق بسیار پایین و نوردهی بالایی دارند.
 6. به علت استفاده از LED در این چراغ ها، رنگ واقعی اجسام نشان داده می شود.
 7. این چراغ ها دارای ساختار محکم و بدنه آیرودینامیک هستند.
 8. در صورت شکسته شدن، گاز سمی آزاد نمی کنند و از این نظر، با محیط زیست سازگاری بیشتری دارند.
 9. فاقد اشعه فرابنفش هستند.
 10. اگر این چراغ ها به صورت ناگهانی خاموش شوند، در راه اندازی مجددشان مشکلی ایجاد نمی شود.

چراغ خیابانی COB

چراغ های COB از تراشه ای ساخته شده اند که این تراشه اجتماع وسیعی از ال ای دی هایی است که به طور مستقیم بر روی مدار نصب می شوند. این ال ای دی ها به هیت سینک نیاز دارند که همین امر سبب می شود تا یک خنک کننده بزرگ از جنس آلومینیوم، برای از بین بردن گرما بر روی آن ها نصب شود. به مجله  از مزایای چراغ خیابانی COB می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نور متمرکزی دارد در نتیجه منبع نور بهتری تقلی می شود.
 2. برای باریک تر شدن یا گسترده شدن پرتوی نور این چراغ، می توان بازتابنده های کرومی اطراف دیود را جایگزین کرد و در زوایای مختلف آن ها را قرار داد.
 3. به علت نبود رفلکتور یخی در لنزها برای کاهش وضوح نور ال ای دی، نور تمیزتر و شفاف تری تولید می شود.
 4. این چراغ ها دارای لنزهای روشنی هستند که همین امر سبب شده نور بیشتری نفوذ کند.

چراغ خیابانی گازی

لامپ های گازی خیابانی دارای بهره نوری بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای هستند. در لامپ های گازی، جریان برق باعث می شود که جیوه داخل لامپ به بخار تبدیل شود. برای راه اندازی آسان تر این لامپ ها، مقداری گاز آرگون به آن می افزایند. برای خرید لامپ گازی می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید. از مزایا و معایب استفاده از این لامپ در چراغ های خیابانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تولید نور مناسب
 2. تولید گرما و افزایش تلفات انرژی
 3. تولید رنگ نامطلوب
 4. مصرف انرژی بسیار بالا

چراغ خیابانی بدون لامپ (خورشیدی)

منبع انرژی چراغ های خورشیدی، پنل های خورشیدی هستند که بر روی آن ها نصب می گردند. به همین علت، این نوع چراغ ها بسیار مقرون به صرفه هستند. عملکرد این نوع چراغ به این صورت است که با جذب نور خورشید همراه با فرآیند فوتوولتائیک، انرژی خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کند و باعث شارژ باتری می شود. ویژگی های این چراغ خورشیدی عبارتند از:

 1. عدم نیاز به شبکه سراسری برق، قابلیت تولید در محل مصرف، کاهش و صرفه جویی در هزینه های انتقال و توزیع انرژی الکتریکی
 2. تنوع بخشیدن به منابع تأمین کننده انرژی
 3. امکان نصب و راه اندازی در توان های مختلف متناسب با نیاز مصرف کننده
 4. سهولت در بهره برداری و طول عمر مناسب

چراغ خورشیدی نت سولار یکی از انواع چراغ های خورشیدی است که از ماژول خورشیدی به عنوان جاذب نور خورشید و تبدیل کننده آن به الکتریسیته، چراغ، محفظه کنترل و شارژ کنترلر تشکیل شده است. در ترکیب این چراغ ها از پروژکتورهای کم مصرف SMD استفاده می شود زیرا بازده نوری بالایی دارند. از مزایای این نوع از لامپ خورشیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرتابل بودن
 • طول عمر بالای پنل های خورشیدی
 • طول عمر بالای پروژکتورهای SMD مصرفی
 • روشن شدن چراغ ها به صورت اتوماتیک در شب و خاموش شدن در ابتدای صبح

قیمت چراغ خیابانی

آخرین بخش راهنمای خرید چراغ خیابانی بخش قیمت چراغ خیابانی است. امروزه شرکت های ایرانی زیادی درصدد تولید این محصول برآمده اند که از انواع آن ها می توان به چراغ خیابانی گلنور و چراغ خیابانی پارس اشاره کرد.

همچنین کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت چراغ خیابانی و یا آشنایی با نحوه خرید چراغ خیابانی به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند. فروشندگان نیز می توانند با ثبت نام رایگان در سایت راندنو و قیمت گذاری کالاهای خود با هزاران خریدار در ارتباط باشند.