ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ خیابانی و معابر

چراغ خیابانی و معابر در انواع مختلف به بازار عرضه می شود. این گونه چراغ ها از درجه حفاظت بالایی برخوردار بوده و در توان های متفاوتی ساخته می شوند. از این چراغ ها برای تأمین روشنایی در معابر، جاده ها، خیابان ها، اتوبان ها، برخی از پیاده روهای شهری و ... استفاده می شود. چراغ های به کار رفته شده در خیابان ها، نور یکنواخت و ثابتی را ارائه می دهند. این نور در رنگ های زرد و سفید ساطع می شود.

قیمت چراغ خیابانی:

بهترین برندهای این محصول، اوکی لایتینگ(O.K Lighting)، چراغ خیابانی گلنور، مازی نور، پارس شهاب، کیهان، هانی نور، تک نور، و ... هستند. بر اساس انواع این محصول مانند ال ای دی ، اس ام دی، سی او بی و غیره، قیمت ها متفاوتی برای این محصول لحاظ می شود. در راندنو می توانید لیست قیمت انواع چراغ خیابانی را مشاهده کرده و با فروشندگان و نمایندگان آن ها ارتباط برقرار نمایید.

اجزای چراغ خیابانی

  • پایه ها: از مهم ترین اجزای چراغ خیابانی می توان به پایه آن اشاره کرد. پایه چراغ خیابانی در ارتفاع های 2 متری، 5 متری، 10 متری، 14 متری و ... به بازار عرضه می شود. کابل چراغ ها معمولاً در طول پایه یا همان لوله قرار داده شده و به صورت زمینی به تابلو برق متصل می شود.
  • دستک چراغ خیابانی: چراغ های خیابانی می توانند به صورت یک طرفه و یا دو طرفه باشند. به میله اتصال دهنده میان چراغ های دو طرفه، دستک و یا براکت گفته می شود. براکت بین دو سری چراغ ارتباط ایجاد می کند. انتخاب نوع چراغ خیابانی و یک طرفه بودن و یا دو طرفه بودن آن، بسته به مکان مورد استفاده و عرض خیابان متفاوت است.
  • سری یا حباب چراغ خیابانی: سری چراغ های خیابانی می توانند بر روی پایه، لوله و یا داخل براکت قرار بگیرند. این سری ها محل نگهداری منبع نور هستند. یک نوع حباب برای این نوع چراغ ها وجود دارد که به حباب لاک پشتی مرسوم است. 
  • لامپ: در گذشته، تکنولوژی لامپ های این نوع چراغ ها، از نوع گازی و یا لامپ خیاری از نوع بخار جیوه و بخار سدیم بوده که با توان های بالا مانند 70 وات، 250 وات و 400 وات عرضه می شدند، اما امروزه از تکنولوژی ال ای دی برای ساخت لامپ چراغ های خیابانی استفاده می شود. این لامپ ها می توانند ال ای دی، اس ام دی و یا سی او بی باشند. چراغ های خیابانی LED طول عمر بالایی داشته و مصرف انرژی آن نیز بسیار پایین است. 

چراغ خیابانی خورشیدی، از یک باتری جهت ذخیره انرژی خورشید استفاده می کند و در هنگام شب، از این انرژی برای تأمین روشنایی بهره می برد.

نکات مهم در خرید چراغ خیابانی

  1. برد و زاویه تابش نور
  2. نوع تابش نور
  3. توان چراغ
  4. ابعاد چراغ و ارتفاع پایه
  5. نوع تکنولوژی به کار رفته شده در لامپ 
  6. درجه حرارت، شار نوری و بازده لامپ

بر اساس موارد بالا، چراغ های خیابانی تهیه شده و بر اساس محاسبات، کارشناسان، نوع چراغ خیابانی، یک طرفه و یا دو طرفه بودن آن، ارتفاع پایه، فاصله نصب از یکدیگر و ... را تشخیص می دهند.  

اغلب در پایین و بر روی پایه این مدل از چراغ ها، یک دریچه تعبیه شده است که کابل ها از آن خارج می شوند. این دریچه برای زیباسازی و مرتب سازی در حین کابل کشی طراحی شده است. جنس بدنه این چراغ ها از فلزاتی همچون آلومینیوم دایکاست می باشد. 

 

برند


نوع لامپ


درجه حفاظت


توان