چراغ پارکی

راهنمای خرید چراغ پارکی ارزان و باکیفیت

چراغ پارکی از مهم ترین المان هایی است که امروزه در پارک ها و محوطه های ساختمان از آن استفاده می شود. این چراغ ها زیبایی محیط را چند برابر می کنند و نور بسیار زیادی را به محیط می بخشند. از این نوع چراغ در حیاط شهرک ها، ورودی ساختمان ها، پارک ها، میدان ها و … استفاده می شود. برای خرید چراغ پارکی می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید.

خرید چراغ پارکی

آنچه در ادامه می خوانیم:

عملکرد چراغ های پارکی

این نوع چراغ ها از انرژی برق شهری برای روشن شدن استفاده می کنند اما اخیراً نوعی چراغ خورشیدی وجود دارد که از انرژی خورشید جهت تأمین برق استفاده می کند. این چراغ ها به این صورت عمل می کنند که در طول روز، انرژی خورشید را در خود ذخیره کرده و در شب از آن استفاده می کنند.

البته نوع دیگر این چراغ ها نیز وجود دارند که دارای سیستم محافظتی هستند. به این گونه که اگر در طول روز، بنا به دلایلی مانند بارندگی نتوانستند انرژی خورشید را در خود ذخیره کنند، ذخیره انرژی داشته باشند و باتری آن ها تخلیه نشود.

نکات مهم در خرید چراغ پارکی

  • موقعیت قرارگیری: یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید این نوع چراغ، محل قرارگیری و استفاده این چراغ است. تعداد، ابعاد و فاصله نصب این گونه چراغ ها بسته به سلیقه مصرف کنندگان و مساحت محیط می تواند متغیر باشد.
  • درجه حفاظت: از دیگر نکات مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، درجه حفاظت این چراغ ها است. چراغ های پارکی باید از درجه حفاظت یا IP معقولی برخوردار باشند زیرا به طور مستقیم در مقابل نور خورشید، بارش باران، نفوذ حشرات و گرد و غبار قرار می گیرند. IP65 یک درجه حفاظت مناسب برای چراغ های پارکی به شمار می آید.
  • ولتاژ، توان نامی و محدوده دمای قابل تحمل چراغ نیز از ویژگی های بسیار مهم در انتخاب و خرید این چراغ محسوب می شوند.

کاربرد چراغ پارکی یا محوطه

اجزای چراغ پارک و محوطه

  • حباب: یکی از مهم ترین بخش های این چراغ، حباب آن است که محل قرارگیری لامپ می باشد. حباب می تواند جنس های مختلف شیشه، پلی اکریلیک، پلاستیک، پلی کربنات، پریسماتیک و … داشته باشد.
  • پایه: پایه این چراغ ها در ارتفاع های مختلف پایه بلند، متوسط و پایه کوتاه ساخته می شوند و از جنس فلزاتی همچون آلومینیوم و چدن تولید می شوند. برای رنگ پایه ها، بهتر است از رنگ الکترواستاتیک استفاده شده باشد.
  • لامپ: اغلب چراغ های پارکی به منابع نور مجهز هستند. لامپ به کار رفته در آن ها می تواند از نوع لامپ های HID ،LED ،SMD ،CFL، فلورسنت و … به همراه توان های گوناگون باشد. در مواردی که چراغ به لامپ مجهز نشده است، می توان از انواع لامپ با تکنولوژی های مختلف و رنگ های گوناگون استفاده کرد. کاربران با ورورد به سایت راندنو می توانند خرید لامپ LED را تجربه نمایند.

چراغ پارکی مدرن

این چراغ ها امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. چراغ های مدرن تکنولوژی ال ای دی و یا اس ام دی دارند و دارای پایه های بسیار بلند و شبیه به برج های نوری هستند. در سبد بالایی نیز چندین پرژوکتور اس ام دی و یا سی او بی دارند که نور بسیار زیادی را از خود ساطع می کنند. برای خرید پروژکتور ال ای دی می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشنده اصلی در ارتباط باشید.

جنس چراغ های پارکی و محوطه ای

جنس بدنه چراغ های پارکی از آلومینیوم دایکاست و یا پلاستیک پلی کربنات است. آلومینیوم در مقابل باران، برف و تغییرات آب و هوایی، مقاومت مطلوبی دارد. اما اگر به دنبال چراغ های پارکی ارزان قیمت تر هستید، چراغ هایی با بدنه پلاستیکی یا ABS انتخاب بهتری هستند.

از برترین برندها در زمینه تولید این چراغ می توان به مازی نور، گلنور، تک نور، تیانا، شعاع، سوتارا و … اشاره کرد. فروشندگان انواع متفاوت این چراغ در برندهای مختلف در سایت راندنو عضو هستند. با مراجعه به این سایت می توانید لیست قیمت آن ها را مشاهده کرده و یا به آسان ترین شکل ممکن درخواست خرید خود را برای آن ها ارسال کنید.

همچنین بخوانید: معرفی انواع لامپ و بهترین لامپ برای نورپردازی نمای ساختمان