ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ پارکی

چراغ پارکی از مهم ترین تجهیزات مربوط به نورپردازی های شهری است که امروزه در پارک ها و محوطه های ساختمان از آن استفاده می شود. این چراغ ها زیبایی محیط را چند برابر کرده و نور بسیار زیادی را به محیط می بخشند. از چراغ پارکی در حیاط شهرک ها، ورودی ساختمان ها، پارک ها، میادین و ... استفاده می شود. چراغ های پارکی از انرژی برق شهری برای روشن شدن استفاده می کنند اما اخیراً نوعی چراغ پارکی خورشیدی وجود دارد که از انرژی خورشید جهت تأمین برق بهره می برد. این چراغ ها به این صورت عمل می کنند که در طول روز انرژی خورشید را در خود ذخیره کرده و در شب از آن استفاده می کنند، البته نوع دیگر آن ها دارای سیستم محافظتی هستند، به این گونه که اگر در طول روز بنا به دلایلی مانند بارندگی تنوانستند انرژی خورشید را در خود ذخیره کنند، ذخیره انرژی داشته باشند و باتری آن ها تخلیه نشود. در قسمت پایینی چراغ ها حفره ای به همراه درب در نظر گرفته شده تا کابلی که از طریق لوله یا پایه چراغ به سمت منبع ولتاژ می رود، از آن خارج شده و به برق متصل شود.

نکات مهم در خرید چراغ پارکی

  • موقعیت قرارگیری: یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید چراغ پارکی، محل قرارگیری و استفاده از این چراغ است. تعداد، ابعاد و فاصله نصب این گونه چراغ ها بسته به سلیقه مصرف کنندگان و مساحت محیط می تواند مختلف باشد.
  • درجه حفاظت: از دیگر نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، درجه حفاظت این چراغ ها است. چراغ های پارکی باید از درجه حفاظت یا IP معقولی برخوردار باشند، زیرا به طور مستقیم در مقابل نور خورشید، بارش باران، نفوذ حشرات و گرد و غبار قرار می گیرند. IP65 یک درجه حفاظت مناسب برای چراغ های پارکی محسوب می شود.
  •  ولتاژ، توان نامی و محدوده دمای قابل تحمل چراغ نیز نکات بسیار مهم در هنگام خرید چراغ محسوب می شود.

اجزای چراغ پارکی

  • حباب: یکی از مهم ترین قسمت های چراغ پارکی، حباب آن است که محل قرار گیری لامپ محسوب می شود. حباب می تواند جنس های مختلف شیشه، پلی اکریلیک، پلاستیک، پلی کربنات، پریسماتیک و ... داشته باشد.
  • براکت: برخی از چراغ های پارکی به گونه ای طراحی شده اند که در آن براکت ها رابط بین چراغ یا همان حباب و پایه هستند. این چراغ ها می توانند یک طرفه و یا دوطرفه باشند.
  • پایه: پایه های چراغ های پارکی در ارتفاع های مختلف بلند، متوسط و کوتاه ساخته شده و از جنس فلزی مانند آلومینیوم و چدن می باشند. برای رنگ پایه ها بهتر است از رنگ الکترواستاتیک استفاده شده باشد، همچنین می بایست برای جلوگیری از زنگ زدگی، آبکاری نیز بشوند.
  • لامپ: اغلب چراغ های پارکی به منابع نور مجهز هستند. لامپ به کار رفته شده در آن ها می تواند از نوع لامپ های HID ،LED ،SMD ،CFL، فلورسنت و ... به همراه توان های گوناگون باشد. در مواردی که چراغ به لامپ مجهز نشده است، می توان از انواع لامپ با تکنولوژی های مختلف و رنگ های گوناگون استفاده کرد.

از برترین برندها در زمینه تولید چراغ پارکی می توان به مازی نور، گلنور، تک نور، تیانا، شعاع، سوتارا، مانک پایا و ... اشاره کرد. فروشندگان انواع چراغ پارکی در برندهای مختلف در سایت راندنو عضو هستند. با مراجعه به این سایت می توانید لیست قیمت آن ها را مشاهده کرده و یا به آسان ترین روش ممکن در خواست خرید خود را برای آن ها ارسال نمایید.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع لامپ


درجه حفاظت


توان