صفحه برش

صفحه برش چیست و چه کاربردی دارد؟

صفحه برش فرز یکی از کاربردی ترین و پرمصرف ترین ابزاری است که در اغلب دستگاه های برش به کار می رود. دیسک فرز یکی از مهم ترین قطعات دستگاه فرز به شمار می آید که می تواند هرگونه برش و ساییدگی را بر روی سطوح مختلف ایجاد کند. برای خرید صفحه برش می توانید از سایت راندنو اقدام نمایید.

از دستگاه فرز در بسیاری از صنایع همچون ساختمان سازی، نجاری و خودرو سازی استفاده می شود. ما در مقاله قصد داریم شما را با انواع دیسک فرز آشنا کنیم:

صفحه برش فرز چیست؟

دیسک فرز فرز با حرکات چرخشی می تواند هرگونه برش و ساییدگی را به وجود آورد. این قطعه را می توان به راحتی از دستگاه سنگ فرز جدا کرد. دیسک های فرز در تنوع بسیار زیادی تولید و به بازار عرضه می شوند.

این محصولات از دانه های بسیار ریز سایشی ساخته می شوند. این ذرات در برخورد با سطوح مختلف مورد اصطکاک قرار می گیرند و به مرور زمان از بین می روند. بدین ترتیب، لازم است که این ذرات با ذرات یا دانه های بزرگ تر دیگری جایگزین شوند. تمام صفحه برش ها قابلیت نصب بر روی دستگاه سنگ فرز را دارند و شما می توانید با خیالی آسوده انواع صفحه برش مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

دیسک فرز معمولا نسبت به نوع دستگاه فرز انتخاب می شود. برای مشاهده قیمت سنگ فرز می توانید در سایت راندنو اقدام نمایید و از ده ها فروشنده بازار استعلام بگیرید.

انواع دیسک فرز

 1. صفحه بتن بر: صفحه های بتن بر دارای لبه های الماسی هستند و شکل یکپارچه ای ندارند. این صفحات در سایزهای 300 تا 750 میلی متر طرحی می شوند که شباهت بسیار زیادی نیز به صفحات سرامیک بر دارند. این نوع صفحه یکی از مهم ترین انواع صفحه برش فرز به شمار می آید.
 2. صفحه پروفیل بر: همانطور که از اسم این نوع صفحه پیداست، برای برش هرگونه صفحه پروفیلی استفاده می شود. این صفحه در ساخت لوله، قوطی و پروفیل های ساختمانی نیز کاربرد دارد. این نوع دیسک معمولا در فرز آهنگری استفاده می شود. خرید فرز آهنگری را می توانید در سایت راندنو انجام دهید.
 3. صفحه مینی فلاپ: این صفحه از پندین سنباده ای متشکل شده است که این پندین ها به صورت مورب بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. این صفحه عملکرد بسیار ساده و راحتی دارد و همچنین یکی از بهترین انواع صفحه برش فرز به شمار می آید.
 4. صفحه آسفالت بر: این دیسک شباهت بسیار زیادی به صفحه های بتن بر دارد و یکی از مهم ترین و پرفروش ترین انواع دیسک فرز به شمار می آید. این نوع صفحه برش در سایزهای 350 تا 700 نیز طراحی و تولید می شود.
 5. صفحه آهن بر: از این صفحه برای برش انواع سطوح آهنی استفاده می شود.
 6. صفحه استیل بر: از این صفحه برای برش فولادهایی با ضخامت بسیار کم استفاده می شود که امروزه توسط برندهای بسیاری در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.
 7. صفحه سنباده: از صفحه سنباده می توان برای سطوح مختلف استفاده کرد. این نوع دیسک برای دستگاه های مینی فرز بسیار مناسب است.
 8. صفحه سرامیک بر: این صفحه با دانه های سایشی بسیار بی نظیر برای انواع سطوح مناسب است. پرفروش ترین سایزهای این صفحه عبارت است از 115، 180 و 230.
 9. صفحه ساب و سایش: از این نوع صفحه برش برای صاف کردن و یا پلیسه کردن بسیاری از سطوح استفاده می شود. قطر این صفحه ها بین 115 تا 230 میلی متر است.
 10. صفحه سنگ بر: همانطور که از اسم این صفحه پیداست، برای برش و یا ساییدن هرگونه سطوح سنگی مورد استفاده قرار می گیرد. این صفحه در قطرهای 115، 180 و 210 تولید می شود. این صفحه برای سنگ های به کار می رود که قطر آن ها بین 1.5 تا 2.5 میلی متر است.

سایز استاندارد انواع دیسک فرز

شماره های درج شده روی صفحه های برش نشان دهنده سایز دانه های سایشی استفاده شده در این صفحه ها است. دقت داشته باشید که هرچه دانه های صفحات بزرگ تر باشد، برای برش و ساییدن سطوح بسیار سفت و همچنین سطوحی که نیاز چندانی به ظرافت کاری ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

از صفحات دانه ریز نیز برای سطوح بسیار حساس و ظریف کاری ها استفاده می شود. هرچه سایزهای درج شده بر روی صفحات از عدد 10 بیشتر باشد، به معنی این است که دانه هایی درشت و بزرگ دارد. همچنین اگر سایزها بالای 100 میلی متر باشد، به این معناست که صفحه برش فرز ریزتر و نرم تر است. سایزهای استاندارد از 115 تا 350 میلی متر می باشد.

نکات ایمنی در استفاده از صفحه های برش

 1. از دیسک فرز مناسب دستگاه خود استفاده کنید.
 2. در هنگام برش و ساییدن سطوح از زدن ضربه های ناگهانی خودداری کنید.
 3. برای هر سطح از صفحه فرز مناسب استفاده کنید.
 4. در هنگام استفاده از دستگاه سنگ فرز از وسایل ایمنی مانند دستکش ایمنی، عینک، محافظ گوش و … استفاده کنید.
 5. از بیشتر سفت کردن پیچ نصب صفحه خودداری کنید.
 6. تجهیزات ایمنی نصب شده بر روی سنگ فرز را از آن جدا نکنید.
 7. به هیچ عنوان از صفحات ترک خورده استفاده نکنید.
 8. در هنگام کار به میزان دور دستگاه و میزان دور صفحه برش توجه داشته باشید.

خرید و قیمت دیسک فرز

کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت صفحه برش سرامیک و یا آشنایی با نحوه خرید دیسک فرز به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان عضو در سایت، خریداری نمایند. فروشندگان نیز می توانند با عضویت رایگان در سایت راندنو و قیمت گذاری کالاهای خود به جمع راندنو بپیوندند و فروش خود را چندین برابر کنند.