ثبت فروشگاه

پچ پنل Cat6 UTP لگراند 24 پورت

از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲۳,۲۷۵,۰۰۰ تومان

پچ پنل 24 پورت

پچ پنل 24 پورت قطعه ای مستطیل شکل و فلزی است که از مهم ترین تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شود. امروزه این پچ پنل ها از پرکاربردترین انواع پچ پنل ها به شمار می آیند. این تجهیزات در ابتدا و انتهای کابل های شبکه و دیگر تجهیزات نصب می شوند. و همانند یک رابط و سوئیچ عمل می کنند. در نتیجه عملیات انتقال داده ها به راحتی صورت می گیرد. به واسطه این پچ پنل ها کابل های شبکه مستقیمأ به تجهیزات متصل نمی شوند و از طریق پچ پنل ارتباط بر قرار می شود.

این پچ پنل ها که دارای 24 پورت هستند و قابلیت اتصال به انواع پچ کورد یا کابل های شبکه را دارند. پچ پنل شبکه 24 پورت موجب ایجاد ارتباط بین سایر تجهیزات مانند روتر، هاب و سوئیچ می شود و مانند یک جعبه تقسیم عمل می کند. فضای به خصوصی برای قرار گیری کیستون ها بر روی پچ پنل ها ایجاد شده است. همچنین فضای قرار گرفتن کیستون ها، با قطعاتی از جنس پلاستیک ساخته و تولید می شوند. پچ پنل 24 پورت فیبر نوری نیز به بازار عرضه می شود که ساختار متفاوتی با پچ پنل های شبکه دارد.

پچ پنل 24 پورت

کاربرد پچ پنل شبکه 24 پورت

همانطور که قبلأ اشاره کردیم پچ پنل ها از یک طرف به کابل شبکه و از سمت دیگر به تجهیزات آن متصل می شود. از این پچ پنل ها برای ایجاد اتصال سوئیچ، روتر و ...  به جای وصل کردن مستقیم با کابل شبکه، بهره گیری می شود. هنگام کابل کشی در هر محیطی مانند ساختمان، از چندین سوکت شبکه استفاده می شود. به مرور زمان و با افزایش تعداد کاربران، امکان بلااستفاده ماندن آن وجود دارد. همین اتفاق باعث می شود که کاربری نتواند به شبکه متصل شود. از این رو انواع پچ پنل ها گزینه مناسبی برای اتصال به شبکه هستند. به طوری که کارشناسان کابل کشی و پسیو تمامی کابل های متصل به سوکت ها را در نقطه ای از رک جمع آوری کرده و آنها را وارد پچ پنل می کنند. در نهایت آن ها را شماره گذاری می کنند تا در مواقع لزوم، سوکت مورد نظر را با کابل شبکه کوچکی به سوئیچ متصل کنند.

مزایای استفاده از پچ پنل شبکه 24 پورت

به طور کلی استفاده از این تجهیزات موجب تغییراتی در شبکه و گسترش آن می شود. به عبارتی این قطعه عملکرد شبکه را بهبود بخشیده و مدیریت آن را آسان می کند. از مزایای این وسیله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بخشیدن و آسان شدن انجام کارها در شبکه های بزرگ
  • ایجاد نظم در فضای رک شبکه
  • عیب یابی راحت شبکه

مزایای استفاده از پچ پنل شبکه 24 پورت

انواع پچ پنل شبکه 24 پورت براساس استاندارد

همانطور که گفته شد پچ پنل های شبکه 24 پورت بیشترین کاربرد را در انواع شبکه ها دارند. این محصولات، استانداردهای گوناگونی دارند که هر یک از این استانداردها، سرعت انتقال داده آنها را مشخص می کند. پچ پنل ها براساس سرعت و پهنای باندی که دارند می توانند از تجهیزات شبکه Cat5 - Cat6 - Cat6a - Cat7 پشتیبانی کنند. هرچه تجهیزات شبکه با هم هماهنگ تر باشند، شبکه عملکرد بهتری از خود ارائه می دهد. در حال حاضر پچ پنل 24 پورت Cat6 بیشترین کاربرد را در صنعت دارد.

همچنین پچ پنل های شبکه 24 پورت به دو صورت بدون شیلد یا UTP و شیلددار یا SFTP تولید و به بازار عرضه می شوند و می توان از تجهیزات شبکه مطابق با آن ها استفاده کرد.

انواع پچ پنل شبکه 24 پورت براساس نوع کیستون

پچ پنل های شبکه از نوع 24 پورت براساس مقاومت کیستون ها در برابر نویز و اختلال های الکترومغناطیسی به دو دسته ماژولار و غیر ماژولار تقسیم می شوند.

  • پچ پنل ماژولار: در این پچ پنل ها بر اثر خرابی یکی از کیستون ها، امکان تعویض کیستون خراب وجود داشته و نیازی به تعویض کل پچ پنل نیست.
  • پچ پنل غیرماژولار: در پچ پنل های غیر ماژولار به هنگام خرابی یکی از کیستون و اختلال در انتقال داده، امکان تعویض کیستون وجود ندارد و باید پچ پنل به کلی عوض شود.

انواع پچ پنل شبکه 24 پورت براساس نوع کیستون

بهترین برندهای تولید کننده پچ پنل 24 پورت

استفاده از این محصولات در شبکه بسیار رواج پیدا کرده است به همین دلیل شرکت های بسیار زیادی به تولید و عرضه این تجهیزات می پردازند. شرکت های زیر از برترین برندهای این محصولات هستند.

پچ پنل نگزنس 24 پورت

شرکت نگزنس در سال 1897 در فرانسه تأسیس شد. این برند یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده انواع تجهیزات شبکه است. از محبوب ترین پچ پنل های این شرکت می توان به پچ پنل 24 پورت آنلودد و لودد اشاره کرد.

پچ پنل 24 پورت لگراند

شرکت لگراند در سال 1949 پس از وقوع یک آتش سوزی در کارخانه، فقط بر روی تولید تجهیزات شبکه متمرکز شد. پس از آن شرکت لگراند به یک تولید کننده محصولات الکترکی بزرگ در جهان تبدیل شد. این شرکت انواع پچ پنل با استانداردهای گوناگون تولید می کند. پچ پنل های این شرکت در دو نوع SFTP و UTP عرضه می شوند و تمامی آن ها دارای استانداردهای شبکه هستند. پرفروش ترین پچ پنل این شرکت پچ پنل 24 پورت لگراند مدل 33563 است.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به پچ پنل 24 پورت دی لینک، پچ پنل 24 پورت Knet و ... اشاره کرد.

قیمت پچ پنل 24 پورت

قیمت این پچ پنل ها با توجه به انواع آن ها متغیر است. از طرفی، این کالاها مانند کابل ها از نظر نوع به CAT7 ،CAT6a ،CAT6 ،CAT5 و ... تقسیم می شوند و هرچه عدد قرار گرفته شده در مقابل Cat بالاتر باشد، قیمت پچ پنل نیز بیشتر می شود. علاوه بر این patch panelها همانند سایر تجهیزات شبکه دارای نوع UTP و SFTP هستند که به الطبع نوع SFTP آن دارای قیمت بالاتری است.

خرید پچ پنل 24 پورت

برای خرید پچ پنل 24 پورت می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پچ پنل 24 پورت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند