ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

پچ پنل لگراند

پچ پنل لگراند قطعه ای مستطیلی شکل و فلزی است که بین نقاط انتهایی کابل و سایر تجهیزات شبکه قرار می گیرد. پچ پنل Legrand از تعدادی پورت تشکیل شده است که بر اساس نیاز شبکه، تعداد پورت های آن قابل تغییر است. استفاده از این قطعه سبب می شود تا عیب یابی شبکه راحت تر شود. همچنین توسعه و گسترش شبکه نیز با وجود پچ پنل آسان تر است. patch panel لگراند ارتباط بین پریزهای شبکه با تجهیزاتی که در آن قرار دارد را فراهم می کند. این تجهیزات شامل سوئیچ، روتر و دیگر موارد می شود. نصب پچ پنل لگراند ساده است و به ابزار خاصی نیاز ندارد.

پچ پنل های لگراند در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. این محصولات براساس تعداد پورت، گروه، شیلد و فویل و نحوه کاربرد به چند دسته تقسیم بندی می شوند.

تعداد پورت های پچ پنل Legrand

لگراند پچ پنل های خود را در تعداد پورت های متنوعی به بازار عرضه می کند. تا از این طریق کاربران بتوانند متناسب با ابعاد شبکه خود هرکدام را انتخاب کنند.  پچ پنل ها به ترتیب در تعداد پورت های پچ پنل لگراند 48 پورت، پچ پنل لگراند 24 پورت، پچ پنل 16 پورت، 12 پورت و … عرضه می شوند. در میان انواع پورت های پچ پنل، پچ پنل لگراند 24 پورت بیشترین کاربرد را دارد.

گروه پچ پنل Legrand

پچ پنل های شرکت لگراند همانند سایر تجهیزات شبکه این شرکت در گروه های مختلفی به بازار عرضه می شوند. پچ پنل ها براساس سرعت و پهنای باند کابل شبکه ای که به آن متصل می شود، در چند دسته ارائه می شوند:

 • پچ پنل لگراند Cat5
 • پچ پنل لگراند Cat5e
 • پچ پنل لگراند Cat6
 • پچ پنل لگراند Cat6a
 • پچ پنل لگراند Cat7

گروه پچ پنل باید با سایر تجهیزات شبکه مطابقت داشته باشد. این کار سبب بهبود کارایی شبکه و افزایش سرعت آن می شود.

مقاومت در برابر نویز پچ پنل لگراند

پچ پنل ها در برابر نویز از خود مقاومت نشان می دهند. این محصولات براساس مقاومت در برابر نویز به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

 • پچ پنل SFTP لگراند: این محصولات برای شبکه هایی با تجهیزات SFTP مناسب هستند. در ساختار تجهیزات شبکه SFTP از شیلد و فویل استفاده شده است.
 • پچ پنل UTP لگراند: در ساختار تجهیزات شبکه UTP از شیلد و فویل استفاده نشده است. این تجهیزات در برابر نویز و اختلالات الکترومغناطیسی از خود مقاومت نشان نمی دهند.

پچ پنل POE لگراند

پچ پنل POE فناوری جدیدی دارد که امکاناتی را برای کاربران فراهم می کند. برق مصرفی برای این پچ پنل ها از طریق همان کابل برای شبکه تامین می شود. البته لازم به ذکر است که این تکنولوژی در وسایل دیگری همچون تلفن IP، دوربین مداربسته تحت شبکه و دیگر موارد نیز وجود دارد.

تکنولوژی دستگاه های POE به این شکل است که دو زوج سیم از 4 زوج سیم موجود در کابل شبکه جهت انتقال دادن برق مصرفی تنظیم می شوند. با توجه به این موضوع نوع پچ پنل POE لگراند می تواند به شکل همزمان دیتا و برق را دریافت کند. استفاده از این مدل پچ پنل سبب کاهش آشفتگی در شبکه می شود.

پچ پنل لگراند آنلودد و پچ پنل لگراند لودد

پچ پنل لگراند Unloaded به صورت ریل خالی است. این پچ پنل را می توان مانند قطعات پرتابل در سیستم جابه جا کرد. به طور کلی به پچ پنل هایی که به همراه کیستون ارائه می شوند، پچ پنل Loaded و به محصولاتی که بدون کیسون عرضه می شوند، Unloaded گفته می شود.

پچ پنل فیبر نوری لگراند

پچ پنل لگراند فیبر نوری در شبکه های نوری به کار گرفته می شود. این نوع پچ پنل از حجم زیادی اطلاعات به وسیله ی نور تشکیل شده که ضخامت آن همانند ضخامت موی سر انسان است. این تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که از رشته های فیبر نوری محافظ کنند.

از انواع پچ پنل های فیبر نوری می توان به پچ پنل فیبر نوری استاندارد، Breakout و ماژولار اشاره کرد.

پچ پنل Modular لگرند

پچ پنل Modular یا پچ پنل ماژولار زیر مجموعه پچ پنل های unloaded است. به طور کلی کاربر می تواند ماژولار مورد نیازش را بر روی سیستم نصب کند.  پچ پنل ماژولار هنگامی تشکیل می شود که پورت های مالتی مود و سینگل مود در کنار یکدیگر قرار بگیرند. یکی از مزیت های پچ پنل ماژولار لگراند این است که با خرابی یکی از پورت ها نیاز به تعویض کامل نیست.  

مزیت های استفاده از Patch Panel لگراند

 • توسعه سریع و راحت شبکه
 • عیب یابی سریع تر و ساده تر
 • هزینه راه اندازی کم
 • کاهش آسیب های ناشی از قطع و وصل
 • تنوع در تولید
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • کیفیت بالا در تولید

معرفی شرکت لگراند

شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی است که سال ها است در زمینه تولید انواع تجهیزات شبکه همچون سوییچ، کابل شبکه، پچ پنل، پچ کورد و دیگر موارد در جهان فعالیت دارد. لگراند در واقع تخصصی ترین برند بین المللی در زیرساخت ها برق و دیجیتال است. لگراند در زمینه های مختلف همچون سیستم های پخش نیروی برق، شبکه های صوتی و تصویری، مدیریت کابل و کنترل تاسیات و دیگر موارد راهکارهای زیادی را در اختیار کاربران در سراسر جهانی می گذارد. محصولات لگراند از مصرف بهینه انرژی و برق پشتیبانی می کنند. این تنها یکی از صدها مزایای شرکت لگراند است.

این شرکت در سال 1865 تأسیس شده است و در سال 2011، عنوان بزرگترین تولیدکننده جهان در زمینه تولید انواع سوییچ و پریز را از آن خود کرده است. این شرکت نمایندگی های قانونی و کارخانه های متعددی در سرتاسر دنیا دارد. از جمله محصولات پرفروش این شرکت می توان به انواع کابل شبکه، پچ کورد، پچ پنل و دیگر موارد اشاره کرد. البته امروزه این کالا در کشورهای مختلفی از جمله چین و ایران نیز مونتاژ می شود.

قیمت پچ پنل لگراند

قیمت پچ پنل Legrand به گروه پچ پنل، نوع، جنس بدنه، میزان حقاظت و شیلد و دیگر موارد بستگی دارد. از پرفروش ترین محصولات این شرکت می توان به پچ پنل شبکه لگراند CAT6 UTP و پچ پنل شبکه لگراند CAT6 SFTP (پچ پتل لگراند 33561) اشاره کرد.

خرید پچ پنل لگراند

برای خرید پچ پنل لگراند وارداتی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات پچ پنل لگراند اصلی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پچ پنل لگراند و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی لگراند و مراکز فروش پچ پنل لگراند را برای شما فراهم می سازد.

برند