ثبت فروشگاه

پچ پنل SFTP

پچ پنل SFTP مخفف عبارت  Screened Fully shielded Twisted Pair به معنای زوج سیم های بهم تابیده غلافدار است که در بازار تجهیزات شبکه عرضه می شود. کار اصلی این پچ پنل ها ایجاد برقراری ارتباط بین کابل های شبکه و تجهیزات شبکه است. پچ پنل در انتهای کابل های شبکه و دستگاه هایی مانند هاب، روتر و سوئیچ قرار می گیرند. این وسیله یک قطعه فلزی مستطیل شکل است. پچ پنل ها درون رک شبکه وظیفه تقسیم پورت های شبکه را برعهده دارند.

پچ پنل SFTP

کاربرد پچ پنل شبکه

با وارد کردن سوکت ها به پچ پنل، کاربران به شبکه متصل می شوند. کاربرد این وسیله زمانی که تعداد کاربران شبکه افزایش یابد، بیشتر به چشم می آید. در نتیجه تمام کابل هایی که به سوکت ها متصل هستند را در نقطه ای که مرکز قرارگیری رک است، جمع آوری می کند.

کاربرد پچ پنل شبکه

انواع پچ پنل SFTP

پچ پنل های شبکه SFTP از نظر استاندار کیستون ها به انواع گوناگونی تقسیم می شوند:

 • پچ پنل Cat5
 • پچ پنل Cat5e
 • پچ پنل Cat6
 • پچ پنل Cat7

گفتنی است که این پچ پنل ها در تعدد پورت های گوناگونی به بازار عرضه می شوند. تعداد پورت های 12، 24 و 48 جزو تعداد پورت های استاندارد هستند. همچنین پچ پنل های 8، 16، 32، 36 و 96 پورت نیز تولید و به بازار عرضه می شوند.

انواع پچ پنل SFTP

انواع پچ پنل براساس کاربرد

پچ پنل ها براساس کارایی به دو دسته ماژولار و غیر ماژولار بودن دسته بندی می شوند:

پچ پنل ماژولار

ابن پچ پنل ها به گونه ای ساخته شده اند که در صورت خرابی یکی از کیستون های این پچ پنل، نیازی به تعویض کل پچ پنل نیست. تنها با تعویض کیستون خراب می توان این اشکال را رفع کرد.

پچ پنل غیرماژولار

پچ پنل های غیرماژولار برعکس پچ پنل ماژولار عمل می کند. در صورت خرابی یکی از پورت های این وسیله، امکان تعویض کیستون خراب وجود ندارد و پچ پنل به طور کلی باید تعویض شود.

انواع پچ پنل براساس کاربرد

نکات مهم در هنگام خرید پچ پنل SFTP

 1. تعداد درگاه ها
 2. نوع کیستون
 3. شرکت و کشور سازنده
 4. جنس
 5. کتگوری 
 6. وزن

بهترین برندهای پچ پنل SFTP

استفاده از این نوع پچ پنل و دیگر انواع آن ها در شبکه بسیار رواج پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت های بسیار زیادی به تولید و عرضه این تجهیزات می پردازند. شرکت های زیر از برترین برندهای این محصولات هستند.

پچ پنل SFTP لگراند

شرکت لگراند در سال 1949 پس از وقوع یک آتش سوزی در کارخانه، فقط بر روی تولید تجهیزات شبکه متمرکز شد. پس از آن شرکت لگراند به یک تولید کننده محصولات الکترکی بزرگ در جهان تبدیل شد.

این شرکت انواع پچ پنل با استانداردهای گوناگون تولید می کند. پچ پنل های این شرکت در دو نوع SFTP و UTP عرضه می شوند و تمامی آن ها دارای استانداردهای شبکه هستند.

پچ پنل SFTP نگزنس

شرکت نگزنس تولیدکننده انواع تجهیزات پسیو شبکه است و درصدد تولید محصولات و قطعات با کیفیت برآمده است. این شرکت انواع پچ پنل ها را با استانداردهای گوناگون و کتگوری های متفاوت تولید و به بازار عرضه می کند. 

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به پچ پنل SFTP دی لینک، پچ پنل برندرکس و ... اشاره کرد.

قیمت پچ پنل SFTP

قیمت این پچ پنل ها با توجه به انواع آن ها براساس تعداد پورت متغیر است. از طرفی، این کالاها مانند کابل ها از نظر نوع به Cat6 ،Cat5 و انواع آنها تقسیم می شوند و هرچه عدد قرار گرفته شده در مقابل Cat بالاتر باشد، قیمت پچ پنل SFTP نیز بیشتر می شود.

خرید پچ پنل UTP

برای خرید پچ پنل SFTP می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پچ پنل SFTP و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند