ثبت فروشگاه

پروژکتور اس ام دی

پروژکتور اس ام دی یکی از پرکاربردترین انواع پروژکتور روشنایی است که امروزه جایگزین پروژکتورهای رشته ای و گازی قدیمی شده اند. این پروژکتورها مصرف انرژی کمی دارند و بازدهی نوری آن ها زیاد است. در ساختار پروژکتورSMD از تکنولوژی ال ای دی SMD استفاده شده است.

در این پروژکتورها هیج بورد واحدی وجود ندارد و دیودها بر روی یک پنل به صورت دائمی لحیم شده اند. هر یک از این دیودها دو یا چند پایه جهت لحیم کاری دارند و به یک هیت سینک جهت انتقال حرارت مجهز شده اند. پروژکتور SMD تنوع زیادی در رنگ و مدل دارند و در توان های گوناگونی به بازار عرضه شده اند. جهت اتصال چیپ ها در پروژکتور اس ام دی از سیم هایی با آلیاژ طلا استفاده شده است.

از پروژکتور اس ام دی در کارخانه ها، سالن های کنسرت، محوطه های باز ساختمان، زمین های بازی، استادیوم ها، معابر شهری و ... استفاده می شود. بدنه پروکتورهای SMD اغلب از آلومینیوم یا فولاد است که استحکام بسیار خوبی دارد.

مزایای استفاده از پروژکتور SMD

  • عدم تولید گرما: دیودهای پروژکتور اس ام دی در یک جا متمرکز نشده اند و این موضوع سبب می شود تا این پروژکتورها گرمای بسیار کمی تولید کنند.
  • بازده نوری بالا: نوری که پروژکتورهای اس ام دی تولید می کنند پخش و یکنواخت است زیرا در ساختار آن ها از یک پوشش مات استفاده شده است. این پوشش تراشه های ال ای دی موجود در لامپ را نیز پنهان می کند.
  • استفاده از تکنولوژی سبز: در ساختار این تجهیزات از مواد سمی همچون جیوه و ... استفاده نشده است. این پروژکتورها نور سالمی تولید می کنند و برای سلامت انسان و محیط زیست تهدید محسوب نمی شوند.
  • طول عمر بالا: نورافکن اس ام دی طول عمر بالایی دارد. این تجهیزات گرمای بسیار ناچیزی تولید می کنند و هیت سینک داخلی آن ها، همین میزان گرما را به خارج چراغ هدایت می کنند. به همین دلیل گرمای داخل آن به چراغ آسیب وارد نمی کند.
  • مدت راه اندازی کوتاه: پروژکتور اس ام دی به مدت زمان زیادی جهت نصب و راه اندازی نیاز ندارند و به محض کلیدزنی روشن می شوند.
  • انعطاف در کاربرد: پروژکتور اس ام دی قابلیت نصب و کاربری بسیار منعطفی دارد. از نمونه های ضد آب می توان در محیط های خارجی نیز استفاده کرد. این وسایل می توانند به صورت روکار و توکار مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین برخی از آن ها به شکل سقفی، آویز، دیواری، نصب روی پایه و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
  • تنوع در محصول: پروژکتورهای SMD از لحاظ توان بسیار متنوع هستند. پروژکتور اس ام دی 50 وات، 150 وات، 200 وات و 300 وات از پرکاربردترین پروژکتورهای SMD در ایران هستند.

تفاوت پروژکتور SMD و COB

این پروژکتورها از لحاظ ظاهر به هم شبیه هستند اما از لحاظ تکنولوژی با هم تفاوت دارند. پروژکتورهای اس ام دی تعداد چیپ سرامیکی آن زیاد است که بدون سوراخ روی بورد واقع شده اند.این پروژکتورها می توانند نور پخش و غیرمتمرکزی ارائه کنند. در مقابل منابع نوری COB نور متمرکز و نقطه ای ایجاد می کنند.

قیمت پروژکتور اس ام دی

قیمت پروژکتورهای SMD به عواملی همچون جنس، ابعاد پروژکتور، توان منبع نوری، شار نوری، رنگ پروژکتور، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. از بهترین برندهای پروژکتور اس ام دی می توان به پروژکتور اس ام دی صبا ترانس، پارس شهاب، پارس شعاع، افراتاب، گلنور، هانی نور، افق، اکی لایتینگ و ... اشاره کرد.

برای خرید پروژکتور اس ام دی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های مختلف، بدون واسطه خریداری کنید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند