ثبت فروشگاه

پروژکتور اس ام دی

پروژکتور اس ام دی یکی از پرکاربردترین انواع پروژکتور روشنایی است که امروزه جایگزین پروژکتورهای رشته ای و گازی قدیمی شده اند. این پروژکتورها مصرف انرژی کمی دارند و بازدهی نوری آن ها زیاد است. در ساختار پروژکتورSMD از تکنولوژی ال ای دی از نوع SMD استفاده شده است.

در این پروژکتورها هیج بورد واحدی وجود ندارد و دیودها بر روی یک پنل به صورت دائمی لحیم شده اند. هر یک از این دیودها دو یا چند پایه جهت لحیم کاری دارند و به یک هیت سینک جهت انتقال حرارت مجهز شده اند. پروژکتور SMD تنوع زیادی در رنگ و مدل دارند و در توان های گوناگونی به بازار عرضه شده اند. جهت اتصال چیپ ها در پروژکتور اس ام دی از سیم هایی با آلیاژ طلا استفاده شده است.

از پروژکتور اس ام دی در کارخانه ها، سالن های کنسرت، محوطه های باز ساختمان، زمین های بازی، استادیوم ها، معابر شهری و ... استفاده می شود. بدنه پروکتورهای SMD اغلب از آلومینیوم یا فولاد است که استحکام بسیار خوبی دارد.

پروژکتور اس ام دی

مزایای استفاده از پروژکتور SMD

  • عدم تولید گرما: دیودهای پروژکتور اس ام دی در یک جا متمرکز نشده اند و این موضوع سبب می شود تا این پروژکتورها گرمای بسیار کمی تولید کنند.
  • بازده نوری بالا: نوری که پروژکتورهای اس ام دی تولید می کنند پخش و یکنواخت است زیرا در ساختار آن ها از یک پوشش مات استفاده شده است. این پوشش تراشه های ال ای دی موجود در لامپ را نیز پنهان می کند.
  • استفاده از تکنولوژی سبز: در ساختار این تجهیزات از مواد سمی همچون جیوه و ... استفاده نشده است. این پروژکتورها نور سالمی تولید می کنند و برای سلامت انسان و محیط زیست تهدید محسوب نمی شوند.
  • طول عمر بالا: نورافکن اس ام دی طول عمر بالایی دارد. این تجهیزات گرمای بسیار ناچیزی تولید می کنند و هیت سینک داخلی آن ها، همین میزان گرما را به خارج چراغ هدایت می کنند. به همین دلیل گرمای داخل آن به چراغ آسیب وارد نمی کند.
  • مدت راه اندازی کوتاه: پروژکتور اس ام دی به مدت زمان زیادی جهت نصب و راه اندازی نیاز ندارند و به محض کلیدزنی روشن می شوند.
  • انعطاف در کاربرد: پروژکتور اس ام دی قابلیت نصب و کاربری بسیار منعطفی دارد. از نمونه های ضد آب می توان در محیط های خارجی نیز استفاده کرد. این وسایل می توانند به صورت روکار و توکار مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین برخی از آن ها به شکل سقفی، آویز، دیواری، نصب روی پایه و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
  • تنوع در محصول: پروژکتورهای SMD از لحاظ توان بسیار متنوع هستند. پروژکتور اس ام دی 50 وات، 150 وات، 200 وات و 300 وات از پرکاربردترین پروژکتورهای SMD در ایران هستند.

مزایای استفاده از پروژکتور SMD

تفاوت پروژکتور SMD و COB

این پروژکتورها از لحاظ ظاهر به هم شبیه هستند اما از لحاظ تکنولوژی با هم تفاوت دارند. پروژکتورهای اس ام دی تعداد چیپ سرامیکی آن زیاد است که بدون سوراخ روی بورد واقع شده اند.این پروژکتورها می توانند نور پخش و غیرمتمرکزی ارائه کنند. در مقابل منابع نوری COB نور متمرکز و نقطه ای ایجاد می کنند. هر دو این تجهیزات کم مصرف هستند.

تعمیر پروژکتور اس ام دی

تعمیر این تجهیزات اغلب مربوط به تعویض لامپ پروژکتور اس ام دی و یا دیودهای نوری آن می شود. در برخی مواقع ممکن است حباب و شیشه محافظ پروژکتور دچار شکستگی شده باشد. بدنه های این چراغ ها از آلومینیوم با پلاستیک فشرده ساخته شده است و کمتر دچار خرابی می شود. با این وجود می توان بدنه آن ها را نیز تعویض کرد.

تعمیر پروژکتور اس ام دی

بهترین برند پروژکتور SMD

پروژکتورهای SMD مزایای بسیار زیادی دارند و استفاده از آن ها رواج پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات پرداخته اند. از برترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پروژکتور اس ام دی نمانور

نمانور یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید انواع محصولات روشنایی از جمله چراغ های سقفی، پروژکتور، پنل ال ای دی و ... است. محصولات این شرکت از دوام و کیفیت بالایی برخوردار هستند. نمانور به تولید محصولات متنوعی در زمینه پروژکتور می پردازد. این محصولات در توان های مختلف و اغلب با رنگ نورهای سفید و آفتابی عرضه می شوند.

  • از بهترین برندهای پروژکتور اس ام دی می توان به پروژکتور اس ام دی صبا ترانس، پارس شهاب، پارس شعاع، افراتاب، گلنور، هانی نور، افق، اکی لایتینگ و ... اشاره کرد.

قیمت پروژکتور اس ام دی

قیمت پروژکتورهای SMD به عواملی همچون جنس، ابعاد پروژکتور، توان منبع نوری، شار نوری، رنگ پروژکتور، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. هرچه توان یک پروژکتور بیشتر باشد، شار نوری نیز افزایش پیدا می کند و قیمت پروژکتور بیشتر می شود.

خرید پروژکتور اس ام دی

برای خرید لامپ led می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لامپ LED و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد. 

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند