ثبت فروشگاه

پمپ کف کش

پمپ کف کش چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟ پمپ کفکش از انواع پمپ‌های گریز از مرکز است و در زیر آب قرار می‌گیرد. این نوع پمپ آب توسط موتور الکتریکی به کار می‌افتد و موجب افزایش انرژی جنبشی سیال و در نتیجه پمپاژ آن می‌شود. توجه نمایید که فشار سیال خروجی به میزان چرخش پروانه‌ها بستگی دارد. استفاده از این دستگاه برای پمپاژ آب تمیز، بدون آلودگی یا لجن استفاده می‌شود. پمپ کفکش به انگلیسی Submersible Pump نام دارد.

محدوه توان این پمپ به طور معمول میان 1 تا 15 اسب بخار است. کف کش پلاستیک، چدن و آلومینیومی از انواع این دستگاه هستند که براساس جنس بدنه از یکدیگر متمایز می‌شوند. پروانه، الکتروموتور، محور، حلزون، کابل، متعلقات و درزگیر مکانیکی از اصلی‌ترین قطعات تشکیل دهنده این ابزار هستند. تمامی پمپ‌های کف کش به سیستم خنک‌کنندگی الکتروموتور مجهز شده‌اند. همچنین برخی از مدل‌های این دستگاه توسط آب خنک و برخی دیگر توسط روغن خنک می‌شوند. این پمپ آب براساس نوع پروانه به پروانه بسته و پروانه نیمه بسته طبقه‌بندی می‌شوند.

از پروانه‌های بسته برای آب‌های صاف و تمیز استفاده می‌شود که فشار بالایی وارد می‌کند. از پروانه‌های نیمه باز برای انتقال آب‌هایی که آلوده هستند استفاده می‌شود. انواع مختلف پمپ کف کش با توجه به کاربری که دارند، در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند:

  • پمپ کف کش ساده: پمپ بدون فلوتر به صورت دستی روشن و خاموش می‌شود. این پمپ قابلیت ندارد سیال و میزان سطح سیال را تشخیص دهد. به همین دلیل احتمال سر ریز شدن سیال یا خشک کار کردن آن نیز وجود دارد.
  • پمپ کف کش فلوتردار: در این نوع پمپ، فلوتر برقی وجود دارد و از بهترین نوع پمپ کف کش محسوب می‌شود. فلوتر این دستگاه با توجه به میزان جریان سیال، پمپ را روشن و خاموش می‌کند.

پمپ‌های کف کش براساس ساختار الکتروموتور و قدرت در دو نوع تکفاز و سه فاز در بازار موجود هستند:

  • پمپ کف کش تک فاز: پمپ‌های کف کش تک فاز برای مصارف خانگی و کوچک مناسب هستند. دهانه خروجی پمپ‌های تکفاز درسایزهای 1 و 1.4/1 و 2 و 3 اینچ تولید می‌شوند.
  • پمپ کف کش سه فاز: از پمپ کفکش سه فاز برای مکش و ارسال سیال در صنایع بزرگ استفاده می‌شود. دهانه خروجی این نوع پمپ در سایزهای 2، 3، 4، 6 اینچ تولید می‌شود. همچنین می‌توان گفت میزان محافظت الکتروموتور در این نوع پمپ‌ها نیز بیشتر است.

لازم به ذکر است این پمپ‌ها با توجه به مراحل پمپاژ نیز به دو دسته تک مرحله‌ای و چند مرحله‌ای تولید می‌شوند. استفاده از پمپ‌های تک مرحله‌ای برای پمپاژ آب در مصارف خانگی و آبیاری محیط‌های کوچک کاربرد دارد. همچنین از پمپ‌های چند مرحله‌ای برای انتقال و پمپاژهای سنگین استفاده می‌شود. این پمپ‌ها برحسب خازن در دو نوع خازن داخل و خازن خارج دسته‌بندی می‌شوند.

 قیمت پمپ کف کش

قیمت پمپ کفکش براساس عواملی همچون برند تولیدکننده، دبی، هد، جنس بدنه، جنس پروانه، توان، فشار، ولتاژ، نوع پمپ، وزن دستگاه، قطر لوله ورودی و خروجی تعیین می‌شود.

شما کاربران گرامی جهت تهیه پمپ کف کش کوچک، پمپ کف کش 12 ولت و 2 اینچ با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید و به صورت مستقیم با آن‌ها در ارتباط باشید. پمپ کف کش لئو و پمپیران از معتبرترین تولیدکنندگان انواع پمپ کفکش به شمار می‌آیند.

خرید پمپ کف کش از راندنو

برای خرید ارزانترین پمپ کف کش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بهترین پمپ کف کش ایرانی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان