ثبت فروشگاه

ماسک جراحی سه لایه

ماسک جراحی سه لایه یا ماسک سه لایه مدیکال جهت حفاظت در برابر ذرات معلق عفونی در فضا، مورد استفاده پزشکان، متخصصان و عموم مردم قرار می گیرد. این محصول گزینه مناسبی برای مراقبت های بهداشتی به شمار می آید. ماسک جراحی با نام علمی Surgical Mask شناخته شده است.
ماسک سه لایه جراحی تاریخچه خاصی ندارد. این ماسک های سه لایه مدیکال اولین بار در سال 1960 ساخته شدند.

ویژگی های ماسک جراحی سه لایه

این ماسک های تنفسی بر روی بینی و دهان قرار می گیرند. ماسک جراحی سه لایه نقش به سزایی در جلوگیری از انتشار ذرات معلق در هوا و ویروس ها را در جامعه و محیط ایفا می کند. ماسک سه لایه با جلوگیری از انتقال مایعات فرد بیمار به دیگران جلوگیری می کند. علاوه براین، این محصول از پاشیدن بزاق دهان به محیط جلوگیری می کند. 

ساختار ماسک جراحی سه لایه

این ماسک ها همانطور که از نامشان مشخص است از سه لایه تشکیل و به بازار عرضه می شوند. این سه لایه از یک لایه اسپان باند (Spunbond) است که شامل لایه بیرونی می شود. لایه میانی ماسک سه لایه جراحی شامل ملت بلون (Melt Blown) است. در آخر لایه سوم یا داخلی این محصول از اسپان باند ضد آب تشکیل شده است. از این رو به پارچه ماسک های سه لایه، SMS هم گفته می شود.
لایه ملت بلون ماسک جراحی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده این محصول بوده و جزو فیلتر ماسک به حساب می آید. لایه های اسپان باند دو طرف ماسک هم به غیر از فیلتراسیون، وظیفه شکل دهی به ماسک و حفظ لطافت آن را بر عهده دارند. 
ماسک های سه لایه که امروزه مورد استفاده روزانه عموم قرار گرفته است، از دو کش نرم تشکیل شده است. اما ماسک سه لایه جراحی از دو بند تشکیل شده است که پزشکان آن را به پشت سر خود می بندند.
در هر صورت ماسک سه لایه، جراحی، پرستاری و ...همه از یک نوع استاندارد سه لایه بودن پیروی می کنند و ساختاری مشابه دارند. 

ماسک سه لایه جراحی استاندارد

برای تشخیص ماسک سه لایه استاندارد از تقلبی راه کاری مختلفی وجود دارد. با توجه به حساسیت ویژه ای کالا برای اصل بودن آن بهتر است بخشی از کارهای زیر را انجام دهید: 

عدم آتش گرفتن 

اگر ماسک از الیاف و متریال مناسب تولید شده باشد نباید آتش بگیرد. برای این کار یکی از ماسک ها به کمک آتش حرارت بدهید. در این حالت ماسک باید به آرامی ذوب شود. در صورتی که ماسک آتش بگیرد و دچار اشتعال شود، تقلبی است. 

عدم نفوذپذیری آب

ماسک سه لایه اورجینال باید مقاوم در برابر آب باشد. می توانید ماسک خود را مانند سبد از سمت بندهایش در دستانتان بگیرید و آن را گود کنید و سپس داخل آن آب بریزید. اگر آب در ماسک تنفسی باقی ماند و ماسک حالت ضد آب و عایق را ایفا کرد، در این صورت ماسک استاندارد است.

لایه ملت بلون

 مهم ترین لایه ماسک سه لایه، لایه ملت بلون آن است. برای تشخیص این کار باید ماسک را بشکافید.  پس از شکافتن ماسک، چنانچه لایه سوم و میانی ماسک بسیار نازک باشد، دیگر نیازی به انجام تست شعله نیست و غیر استاندارد بودن ماسک کاملاً مشخص است. 

قرار دادن در مقابل نور

برای این کار نیز باید ماسک را بشکافید. پس از شکافتن ماسک، لایه میانی (ملت بلون) آن را در معرض نور قرار می دهیم. چنانچه انتقال نور سبب ذوب شدن پارچه شود، نشان می دهد که این محصول فاقد استاندارد ماسک های تنفسی است.

کاربرد ماسک جراحی سه لایه

ماسک های سه لایه پزشکی در گذشته بیشتر مورد استفاده کادر درمان قرار می گرفت. امروزه با توجه به شیوع و گسترش بیماری کرونا، مورد استفاده عموم جامعه و مردم عادی نیز قرار گرفته است.
ماسک های سه لایه استاندارد نقش به سزایی در جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا دارد. بیماران کرونایی باید از ماسک سه لایه استاندارد استفاده کنند تا از انتشار قطرات دهان و بینی آنها به محیط جلوگیری شود.
این ماسک ها برای استفاده بیماران نیز گزینه مناسبی هستند. زیرا این ماسک ها مانع جدی برای تنفس افراد ایجاد نمی کند و استفاده از این محصول برای بیماران دشوار نیست.

عمر ماسک جراحی سه لایه

ماسک سه لایه پس از هر بار استفاده و قرار گرفتن آن بر روی صورت، به محض برداشتن باید به سطل زباله منتقل شود. این ماسک ها قابلیت شست و شو ندارند و تنها یکبار قالیت استفاده دارند. 

بهترین برند ماسک جراحی سه لایه

امروزه با گسترش بیماری کرونا شرکت های زیادی به تولید ماسک های جراحی در جهان می پردازند. از بهترین برند ماسک تنفسی می توان به ماسک سه لایه جراحی ایزومد آویکو، آرمان، مداکس، ماترن، یحیی، بلوایگل، هانیول، تک پلاست و ... اشاره کرد.

قیمت ماسک جراحی سه لایه

ماسک سه لایه پزشکی از پرکاربرد ترین ماسک های مورد استفاده در جامعه است. این ماسک ها به دلیل یک بار مصرف بودن نسبت به ماسک های موجود در بازار بهداشتی تر هستند. هنگام خرید ماسک جراحی به نوع استاندارد بودن آن که شامل لایه ملت بلون میانی است، توجه کنید. قیمت ماسک جراحی با توجه به کیفیت لایه میانی و تعداد آن در بسته متفاوت است. 

خرید ماسک جراحی سه لایه

برای خرید ماسک سه لایه جراحی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ماسک سه لایه جراحی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها


برند