ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل رسانا از باکیفیت ترین سیم و کابل های موجود در بازار است. محصولات شرکت رسانا کابل تنوع بالایی دارند و کیفیت آن ها همواره مورد توجه مصرف کنندگان بوده است. این شرکت از سال 1372 فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت سیم و کابل رسانا از همان سال های ابتدایی، از متخصصان و تجهیزات حرفه ای در ساخت محصولات خود استفاده کرد. این شرکت موفق به دریافت نشان استاندارد و گواهینامه های دیگر شده است و به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های فعال در زمینه تولید انواع سیم و کابل در نظر گرفته می شود.

تولیدات شرکت رسانا شامل کابل افشان با کاربرد ساختمانی، کابل کنترل، کابل قدرت، کابل جوشکاری و ... می شود. این شرکت به تولید سیم های متنوع و باکیفیتی نیز می پردازد. در نتیجه محصولات این شرکت به طور کلی به دو دسته سیم و کابل برق تقسیم می شود.

کابل برق رسانا

کابل برق وظیفه برقراری ارتباط و انتقال جریان الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر را برعهده دارد. به همین دلیل از هادی های رسانای الکتریکی و فلزی در مغزی کابل ها استفاده شده است. هرچه کیفیت این تجهیزات بهتر باشد، انتقال جریان الکتریسیته نیز بهتر صورت می گیرد. به طور کلی، کابل برق رسانا از چند بخش اصلی هادی، عایق و روکش کابل تشکیل شده است. هادی، عایق و روکش نهایی کابل می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. شرکت سیم کابل رسانا تنها از هادی های مسی و آلومینیومی در ساختار کابل خود استفاده می کند. کابل های برق رسانا می توانند در انواع زمینی و هوایی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت رسانا کابل های آرمور و کابل زره دار نیز به بازار عرضه می کند.

انواع کابل برق رسانا

کابل های شرکت رسانا تنوع بسیار زیادی دارند. این کابل ها براساس پارامترهای گوناگون به چند دسته تقسیم می شوند تا مصرف کنندگان بتوانند به راحتی کابل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

جنس و نوع هادی کابل

شرکت سیم و کابل رسانا به تولید کابل هایی با هادی مسی و آلومینیومی می پردازد. این کابل ها کاربردهای خاصی دارند. نوع هادی این کابل ها عبارتند از:

  • کابل افشان رسانا: این کابل ها دارای هادی های مسی آنیل شده یا قلع اندود کلاس 5 هستند که انعطاف پذیری بالایی دارند. این کابل ها عایق هایی از جنس پلی اتیلن اسفنجی دارند و یک لایه شیلد بافته شده مسی یا قلع اندود برای آن ها در نظر گرفته شده است. تمامی این محتویات داخل یک کابل با روکش PVC قرار گرفته اند. از این کابل ها می توان در انتقال فرکانس های بالا به خصوص در فرستنده ها و گیرنده ها استفاده کرد. این محصولات در انواع 2، 3 و 4 رشته با سطح مقطع 0.5 و 0.75 میلی متر مربع به بازار عرضه می شوند.
  • کابل نیمه افشان رسانا: این کابل ها هادی هایی از نوع مس آنیل شده از کلاس 2 دارند که خاصیت آن ها بین کابل افشان و نیمه افشان است. کابل نیمه افشان نیز همانند کابل افشان از عایق پلی اتیلن و روکش PVC بهره برده است. هادی این کابل ها از جنس مس است و انعطاف پذیری نسبی دارد.
  • کابل مفتول رسانا: این کابل ها با هادی های مسی و آلومینیومی ارائه شده اند. انعطاف پذیری این محصولات کم است، به همین دلیل خاصیت شکل پذیری کمتری دارند. این کابل ها مطابق با استاندارد ملی ایران تولید شده اند. جنس عایق آن ها از PVC و نوع C است. روکش این کابل ها اغلب مشکی رنگ و از جنس PVC نوع ST4 تولید می شود. این کابل ها را می توان در زیر یا روی گچ، داخل لوله ها، محیط های خشک و مرطوب، بتن مسلح و فشرده و ... بکار می روند.

سطح ولتاژی

کابل های برق رسانا از نظر سطح ولتاژی به سه دسته فشار قوی، فشار متوسط و فشار ضعیف تقسیم می شوند. تعداد رشته های کابل و سطح مقطع آن موضوعاتی مهم در تعیین سطح ولتاژی یک کابل هستند. کابل قدرت رسانا دارای سطح ولتاژی 0.6 تا 30 کیلو ولت است و کابل سبک رسانا نیز ولتاژی معادل 300 الی 500 ولت دارد. از این کابل ها می توان در سیستم های توزیع و انتقال برق استفاده کرد.

نوع عایق

کابل های رسانا با دو عایق PVC و XLPE و دو نوع شیلد دار و بدون شیلد به بازار عرضه می شوند که مطابق با شبکه برق خود، می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. کابل های PVC این شرکت قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به کابل های XLPE دارد.

کاربرد کابل

کابل های شرکت سیم و کابل رسانا انواع مختلفی دارند و می توان در بسیاری از بخش های کابل کشی از آنها استفاده کرد. از پرکاربردترین کابل های رسانا می توان به کابل افشان، مفتول و نیمه افشان ساختمانی، کابل های قدرت و سبک، کابل با هادی هم مرکز، کابل ابزار دقیق، کابل کواکسیال، کابل آلومینیوم و کابل های بالابر گرد اشاره کرد. این شرکت به تولید کابل های زیر نیز می پردازد:

  • کابل کنترل افشان، مفتولی و تخت: این کابل ها دارای هادی های مسی هستند و از عایق PVC در ساختار آن ها استفاده شده است. این کابل ها روکشی از جنس PVC دارند و اغلب به رنگ طوسی تولید می شوند. از این کابل ها می توان در تابلوهای فرمان، نوار نقاله ها و ... استفاده کرد. کابل های کنترل شیلددار نیز توسط این شرکت به بازار عرضه می شود. شیلد این محصولات از جنس مس یا قلع بافته شده است. کابل های کنترل مفتولی نیز هادی از جنس مس دارند اما انعطاف پذیری آنها نسبت به کابل کنترل افشان رسانا بسیار کمتر است. کابل های کنترل تخت هادی مسی دارند و رشته ها داخل آنها به صورت موازی قرار گرفته اند. از عایق و روکش PVC در ساختار این کابل ها استفاده شده است و رنگ روکش آن ها مشکی یا طوسی است.
  • کابل جوشکاری: این کابل ها مناسب جوشکاری برق با قوس الکتریکی به روش الکترود هستند و ولتاژ نامی برای آن ها تعیین نشده است زیرا مصارف خاص جوشکاری دارند. هادی این کابل ها از مس آنیل شده و جنس روکش آن ها از TPR با قابلیت انعطاف بالا است. روکش نهایی این محصولات مشکی رنگ است.
  • کابل خودنگهدار آلومینیومی: این کابل ها دارای هادی های مفتولی و آلومینیومی هستند که در زیر روکش XLPE قرار گرفته اند. رشته های فاز و روشنایی این کابل ها مطابق استاندارد ملی طراحی شده اند و جهت انتقال نیرو در خطوط هوایی از آن ها استفاده می شود.

سیم برق رسانا

سیم های برق این شرکت نیز همچون کابل ها تنوع بسیار زیادی دارند. این سیم ها در انواع زیر به بازار عرضه می شوند:

  • سیم افشان رسانا: این سیم ها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و تا سطح مقطع 16 میلی متر مربع به بازار عرضه می شوند. از عایق PVC در ساخت این محصولات استفاده شده است و رنگ بندی عایق آن ها می تواند مطابق با درخواست مشتری باشد.
  • سیم مفتول رسانا: سیم های مفتول و نیمه افشان این شرکت عایق هایی از جنس PVC دارند و استحکام آن ها کمتر است. از این سیم ها می توان در محدوده دمایی منفی 30 تا مثبت 70 درجه سانتی گراد استفاده کرد. از این محصولات می توان به عنوان نصب ثابت و سیم های رابط در داکت های زیرزمینی، تابلوهای فرمان، ماشین آلات، تجهیزات کنترلی و ... استفاده کرد. 

قیمت سیم و کابل رسانا

کاتالوگ کابل رسانا را می توانید از سایت این شرکت دانلود کنید. قیمت سیم و کابل رسانا به عواملی همچون نوع سیم و کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و ... بستگی دارد.

خرید سیم و کابل رسانا

برای خرید سیم و کابل رسانا می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل رسانا و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل رسانا یا نمایندگی سیم و کابل رسانا لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.