لولا گازور

آشنایی با انواع لولا گازور یا لولا کابینت

لولا گازور یا لولا کابینت یکی از مهم ترین یراق آلاتی است که در کابینت سازی، باز و بسته کردن درب ها، کمدها و … مورد استفاده قرار می گیرد. در کل، لولا وسیله مفصل داری است که جهت اتصال دو قسمت که یکی از آن ها متحرک است، کاربرد دارد. برای خرید لولا همین حالا اقدام نمایید.

خرید انواع لولا در

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع لولا

لولاها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آنها در جای منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می گیرد. از رایج ترین لولاها می توان به لولای درب، لولای کابینت، لولای گازور شیشه و لولای آرام بند اشاره کرد. جنس لولاها معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ یا پلاستیک فشرده است.

لولا کابینت یا همان لولا گازور مخصوص کابینت هایی با جنس مختلف است. این محصول دارای پایه مقاوم است که در بعضی از آن ها به وسیله چهار پیچ و در بعضی دیگر به وسیله دو پیچ به کابینت متصل می شود.

این لولاها به دلیل نوع آبکاری که دارند، بسیار پرکاربرد هستند و می توان از آن ها در بسیاری از شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

انواع لولا کابینت

لولای کابینت بر اساس نوع ساختار و هم چنین نوع نصب در انواع مختلفی تولید می شود. برای مشاهده قیمت لولا گازور می توانید با مراجعه به سایت راندنو، با نمایندگان اصلی این محصول به صورت مستقیم در ارتباط باشید. اکنون به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم:

لولا گازور توکار

این لولاها در درب های توکار و مدل هایی که اندازه درب از عرض یونیت بیشتر باشد، کاربرد دارد. لولا درب کمد اتاق بچه ها معمولاً از این نوع است.

لولا گازور توکار

لولا ساده یا معمولی

این مدل لولا گازور می تواند به صورت دو پیچ و یا چهار پیچ بر روی کابینت نصب شود. این مدل فاقد پمپ است و کاربری آن نسبت به نوع پمپی کمتر است. این مدل لولا از قیمت کمتری نیز برخوردار می باشد.

لولا گازور ساده

لولا گازور آرام بند

این مدل لولا دارای پمپ است. پمپ به کار رفته در این مدل مانع از بسته شدن با سرعت زیاد و هم چنین ایجاد صدای ناشی از برخورد درب کابینت با بدنه آن می شود. این لولا طرفدار بیشتری نسبت به نوع ساده آن دارد و از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.

لوولا گازور آرام بند

لولا کابینت شیشه

لولای گازور شیشه در درب شیشه ایی ویترین ها، کابینت های شیشه ای بوفه ها و بخش های شیشه ایی کمد مورد استفاده قرار می گیرد. این لولاها نیازی به سوراخ کردن ندارند. لولاهای گازور شیشه از دو بخش تشکیل می شوند. بخش پایه لولای گازور بر روی بدنه بوفه یا کمد نصب می شود و بخش دیگر آن که به صورت دایره ایی شکل است، بر روی شیشه نصب می گردد.

لولا کابینت شیشه

لولا زاویه دار (درجه دار)

لولا گازور زاویه دار با زاویه ای که دارد، امکان نصب در فضاهای محدود و کابینت های گوشه آشپزخانه را فراهم می کند. برای درب بدنه های کنج از این لولا همراه با لولای خرچنگی به صورت مکمل استفاده می شود.

لولا زاویه دار

لولا کابینت خلاص

این مدل به لولاهای بدون فنر شهرت دارد. از این لولا برای کابینت هایی که بدون دستگیره هستند، استفاده می شود. این کابینت ها با استفاده از نیرویی که دست کاربر وارد می کند، کار می کنند.

لولا کابینت خلاص

لولا کابینت 180 درجه

این مدل از لولاها می توانند آرام بند و دارای پمپ و یا ساده و فاقد پمپ باشند. این محصول قابلیت باز کردن درب کابینت تا 180 درجه را نیز دارد.

لولاهای کابینت براساس مدل نصب نیز به دو نوع توکار و روکار تقسیم می شوند.

لولا کابینت 180 درجه

قیمت لولا گازور (لولا کابینت)

قیمت لولا گازور همانند بسیاری از محصولات متغیر است. قیمت این محصول با توجه به نوع و همچنین سایزی که دارد، تعیین می شود. معمولاً‌ لولاهای پمپ دار یا آرام بند قیمت بالاتری نسبت به نوع ساده آن دارند. اگر این لولاها دارای قابلیت 180 درجه باشند، قیمت بیشتری نسبت به 45 درجه و 90 درجه آن دارند.

نکات مهم در خرید لولا کابینت

  1. از مهم ترین نکات در خرید لولای گازور، توجه به جنس آن است. معمولاً لولاهایی از جنس استیل همراه با آبکاری، از مقاوم ترین نوع این محصول به شمار می آیند که با نام لولا گازور استیل نیز شهرت دارند.
  2. لازم است که با توجه به نوع کابینت یا در، از نوع مناسب لولا استفاده کنید. به عنوان مثال، از لولای گازور شیشه برای درب های شیشه ای استفاده می شود.
  3. از سالم بودن پمپ و فنر لولا کاملاً مطمئن شوید.
  4. پمپ های خوب دارای یک روغن هستند و اگر آن ها را در دمای 10- تا 40 درجه سانتی گراد تست کنیم، عملکرد یکسانی از خود نشان می دهند. معمولاً‌ پمپ های بی کیفیت به جای روغن دارای گاز هستند که بعد از مدتی از بین می رود.
  5. متناسب با وزن درب کابینت، سایز لولا را انتخاب کنید.