عینک ایمنی

عینک ایمنی برای چه مشاغلی ضروری است؟

استفاده از عینک ایمنی در بعضی از کارها ضروری است. چشم انسان مهم ترین عضو بدن است که اگر آسیب ببیند به سختی درمان می شود. در بعضی مواقع نیز ممکن است دید شخص کاهش یابد یا به طور کلی بینایی خود را از دست بدهد. در نتیجه در محیط کار باید به صورت جدی از این عضو محافظت شود.

برای محافظت از چشم ها باید از عینک ایمنی مناسب با کار خود استفاده کنید. توجه کنید که این عینک ها را باید تمیز نگه دارید و مواظب آن ها باشید تا روی شیشه آن ها خط و خش نیفتد. این اتفاقات ممکن است باعث کاهش دید شما شوند.

در این مقاله قصد داریم شما را با مشاغلی که لازم است در آن ها از عینک ایمنی استفاده کنید، آشنا کنیم:

انواع عینک ایمنی

  • عینک ایمنی جوشکاری
  • عینک ایمنی سنگ زنی
  • عینک ایمنی آزمایشگاهی
  • عینک ایمنی گاگل

مشاغلی که لازم است در آن ها از عینک ایمنی استفاده شود

مشاغلی که در آنها خطر پرتاب اجسام به چشم وجود دارد

این افراد باید در حین کار از عینک ایمنی پرش سنگ استفاده کنند. افراد و مشاغلی که لازم است از عینک ایمنی سنگ زنی در حین کار استفاده کنند، عبارتند از افرادی که با جامدات و سنگ برقی سروکار دارند، مشاغلی که مته و دریل اصلی ترین ابزارهای آن به شمار می رود، افرادی که با قلم سطح فلزات و چوب را برش می دهند و تمام منبت کارها و نجارها.

این عینک ها دارای سطحی وسیع است که می تواند تمام نواحی اطراف و دور چشم شما را بپوشاند و مانع از ورود و اصابت اجسام ریز به چشم شما می شود. شیشه این عینک ها بدون رنگ است.

اگر شما عینک طبی دارید، می توانید از آن به راحتی زیر عینک های سنگ زنی استفاده کنید. بهترین عینک سنگ زنی مدلی است که در کنار چشم حالت توری مانند داشته باشد. زیرا در میدان دید کاربر محدودیت ایجاد نمی کند.

مشاغلی که با مواد شیمیایی سروکار دارند

عینک ایمنی آزمایشگاهی برای افرادی که چشم هایشان در مجاورت با قطرات شیمیایی باشد، مناسب است. شکل این عینک ها به صورت کشیده و گربه ای طراحی می شود تا از تمام چشم و اطراف آن محافظت کند. عینک های توری برای این محیط ها مناسب نیست زیرا راه نفوذ مایعات به درون عینک وجود دارد. شیشه این نوع عینک ها نیز شفاف است.

مشاغلی که با گازهای شیمیایی سروکار دارند

عینک ایمنی گاگل برای افرادی که با گازهای شیمیایی سروکار دارند، مناسب است. عینک ایمنی گاگل دسته ندارد و با کشی که پشت سرتان قرار می گیرد، عینک کاملاً روی صورتتان چفت می شود. شیشه این عینک ها هم تیره و هم شفاف است. به دلیل اینکه اگر در محیطی اشعه نور وجود داشت، از نوع تیره آن و در غیر این صورت از نوع شفاف آن استفاده کنید.

جوشکارها و افرادی که با برق و جرقه سروکار دارند

عینک ایمنی جوشکاری برای جوشکاران که با اشعه زیاد سروکار دارند، تولید شده است. نگاه مستقیم یا خیره به اشعه ها ممکن است باعث آسیب به قرنیه شما شود. به همین دلیل این نوع عینک ها کمی تیره هستند تا از شدت نور اشعه بکاهند.

شما می توانید درجه تیرگی عینک خود را از 5 تا 14 با توجه به نوع جوشکاری که انجام می دهید، انتخاب کنید. این نوع عینک ها به صورت ماسک نیز موجود هستند. ماسک جوشکاری رو به روی صورت قرار می گیرد و از چشم و صورت شما در برابر پرش و اصابت ذرات داغ محافظت می کند.

اگر از دیدن تصاویر و منظره های چشم نواز لذت می برید، حین کار از عینک ایمنی مناسب استفاده کنید تا بینایی شما را تضمین کند.

برای اطلاع از قیمت ایمنی و یا آشنایی با نحوه خرید بهترین عینک ایمنی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری کنید.