راهنمای خرید فیلتر ماسک

راهنمای خرید فیلتر ماسک

راهنمای خرید فیلتر ماسک به شما کمک می کند بتوانید انواع فیلتر ماسک شیمیایی مورد نظر را خریداری نمایید. فیلتر ماسک ها یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده ماسک های تنفسی هستند. این تجهیزات به منظور جذب آلاینده های موجود در هوا، در ماسک های تنفسی فیلتردار قرار می گیرند. درون این فیلترها کربن های تجدیدپذیر قرار گرفته شده است.

به طور کلی فرآیند فیلتراسیون در جهت کاهش استنشاق آلاینده های موجود در هوا عمل می کند. هر فرد با تنفس هوای آلوده، به ریه های خود آسیب های جدی وارد می کند. استفاده از این ابزار ایمنی در محیط های شغلی پرخطر از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به آشنایی با موارد مهم در انتخاب و خرید فیلتر ماسک تنفسی بپردازیم.

پس تا انتهای مطلب راهنمای خرید فیلتر ماسک با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع فیلتر ماسک

فیلترهای ماسک باتوجه به ظرفیت جذب در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. در این بخش از راهنمای خرید فیلتر ماسک به معرفی انواع این تجهیزات ایمنی می پردازیم.

  • FFP1: این ماسک ها در برابر آیروسل ها و آلاینده های جامد و مایع غیر سمی استفاده می شوند. همچنین این فیلترها در مقابل آلاینده هایی با 25 برابر حد مجاز، مقاومت دارند.
  • FFP2: این فیلتر مانند نمونه قبلی در برابر آیروسل ها مایع و جامد مورد استفاده قرار می گیرد. با این تفاوت که تا 12 برابر حد مجاز می توانند مقاومت داشته باشند.
  • FFP3: این نمونه در برای آلاینده های سمی ضعیف تا متوسط و با تراکم 50 برابر حد مجاز گزینه مناسبی هستند.

توجه نمایید که زمان تعویض فیلتر ماسک شیمیایی از اهمیت به سزایی برخوردار است. از این رو باتوجه به نوع شرایط شغلی، می توانید به تعویض آنها اقدام نمایید. به عبارتی می توان گفت استفاده از این تجهیزات به زمان مشخصی بستگی ندارد. اما به طور تقریبی فیلتر ماسک های اورجینال به مدت 100 ساعت می توانند بازدهی داشته باشند.

انواع فیلتر ماسک
انواع فیلتر ماسک

بیشتر بخوانید: معرفی کامل انواع ماسک و شیلد محافظ صورت و کاربرد آنها


نوع کاربرد

در بخش قبلی راهنمای خرید فیلتر ماسک با انواع این محصول آشنا شدید. همچنین این ابزار از کاربردهای به سزایی برخوردار است. درنتیجه باتوجه به نوع کارایی خود، باید متناسب ترین نوع این وسیله ایمنی را خریداری نمایید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که هر فیلتر باید براساس نوع ماسک مورد نظر تهیه شود.

قابلیت شست و شو

برخورداری از قابلیت شست و شو از دیگر عوامل مهم در راهنمای خرید فیلتر ماسک به شمار می آید. فیلترهایی که از قابلیت شست و شو برخوردار هستند، به صورت مجدد می توان از آنها استفاده نمود.

جنس فیلتراسیون

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید فیلتر ماسک توجه به الیاف استفاده شده در آن است. امروزه از تکنولوژی نانو الیاف جهت بهبود عملکرد فیلترهای ماسک تنفسی استفاده می شود. نانو الیاف ها از نفوذپذیری بالا و وزن سبکی برخوردار هستند. لازم به ذکر است نانوالیاف ها به صورت مستقل در فیلتراسیون وجود ندارند و به طور معمول در پارچه های بافته نشده تولید می شوند.

جنس فیلتراسیون
جنس فیلتراسیون

بیشتر بخوانید: ماسک های تنفسی و مقابله با آلودگی هوا


استانداردهای جهانی

محصولی را خریداری نمایید از استانداردهای بین المللی برخوردار باشد. توجه داشته باشید فیلتری را باید انتخاب کنید که تأییدیه سازمان های بین المللی را داشته باشد.

برند تولیدکننده

در راهنمای خرید فیلتر ماسک باید به شرکت تولیدکننده این تجهیزات توجه داشته باشید. سعی بر این داشته باشید محصولی را خریداری نمایید که توسط شرکت های معتبر ارائه شده باشند.

قیمت محصول

توجه به قیمت این محصول از دیگر عواملی است که در لیست راهنمای خرید فیلتر ماسک قرار می گیرد. هنگام تهیه این محصول باید باتوجه به میزان بودجه ای که د رنظر گرفته اید، به خرید این محصول اقدام نمایید. اما باید به این نکته توجه نمایید که فیلترماسک های تنفسی از تجهیزات بسیار کارآمدی هستند که هنگام تهیه آنها نباید براساس میزان قیمت محصول تصمیم گیری کنید.

به عبارتی هرچه هزینه بیشتری صرف خرید این تجهیزات کاربردی کنید، ضرر نکرده اید و تنها سلامت خود را تضمین کرده اید.

راهنمای خرید فیلتر ماسک
راهنمای خرید فیلتر ماسک

گارانتی و خدمات پس از فروش

توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر نکاتی است که در راهنمای خرید فیلتر ماسک به شما کمک می کند. برخی از انواع این تجهیزات از گارانتی برخوردار هستند و در صورت وجود مشکلات نخصصی، می توانید با مراجعه به نمایندگی علت را رفع کنید.


بیشتر بخوانید: ماسک مناسب آلودگی هوا چه ویژگی هایی دارد؟


امیدواریم که مقاله راهنمای خرید فیلتر ماسک برای شما مفید واقع شده باشد. در این مقاله از مجله راندنو به طور مفصل به آشنایی با انواع فیلتر ماسک پرداخته شده است. راندنو امکان مشاهده قیمت ماسک فیلتردار و برقراری ارتباط بی واسطه با فروشندگان این محصول را برای شما فراهم نموده است.

همچنین خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید. تیم فنی راندنو آماده پاسخگویی و راهنمایی شما کاربران عزیز درخصوص هرگونه سؤالات رایج در زمینه ابزار و یراق است.