دریافت قبض برق با شماره کنتور

دریافت قبض برق با شماره کنتور

دریافت قبض برق با شماره کنتور نیز امکان پذیر است. با الکترونیکی شدن قبض برق و ارسال آن از طریق پیامک، قبوض کاغذی حذف شدند. به همین دلیل بسیاری از افراد در پرداخت قبض های برق با مشکلاتی مواجه می شوند. راه های زیادی وجود دارد که به واسطه آن می توانید قبض برق خود را پرداخت کنید. راحت ترین راه برای پرداخت قبض، استفاده از شماره کنتور است. پیش از بررسی قبض برق، از استاندارد بودن کابل برق خود اطمینان پیدا کنید. کابل برق غیراستاندارد و همچنین کابلی که به درستی نصب نشده باشد، می‌تواند موجب افزایش هزینه های مربوط به قبض برق شود.

برای مطالعه دیگر آموزش های برق می توانید به مجله راندنو مراجعه کنید.

استفاده از شماره بدنه کنتور برق به جای استفاده از شناسه قبض، به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است. در این مقاله به آموزش دریافت قبض برق با شماره کنتور خواهیم پرداخت.

آنچه در ادامه این مقاله خواهیم خواند:

پیدا کردن شماره کنتور برق

شماره بدنه کنتور در مواقعی به کار شما می آید که بخواهید قبض خود را پرداخت کنید اما شناسه قبض خود را در دست ندارید. به کمک شماره ای که بر روی بدنه کنتور نوشته شده است، می توان شناسه قبض را پیدا کرد.

برای پیدا کردن شماره کنتور باید به کنتور مراجعه کنید. شماره بدنه در واقع یک رشته عدد است که به صورت عمودی و یا افقی و گاهاً پایین بارکد روی کنتور درج شده است. کنتورهای قدیمی تر بارکد ندارند و تنها شماره بدنه روی آن ها درج شده است.

پیدا کردن شماره کنتور برق
پیدا کردن شماره کنتور برق

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نکات ایمنی برق و پیشگیری از برق گرفتگی


دریافت اپلیکیشن برق من

شرکت توانیر تنها شناسه قبض را جهت پرداخت هزینه برق مصرفی به رسمیت می شناسد. این شرکت اخیراً امکانی فراهم کرده است که به کمک آن می توان به صورت غیرحضوری و از طریق اپلیکیشن اقدام به پراخت قبض برق کرد. همچنین می توانید شماره بدنه کنتور برق را در بخشی از این اپلیکیشن وارد کنید تا بتوانید قبض خود را مشاهده نمایید.

برای دریافت و نصب این اپلیکیشن در گوشی های اندروید می توانید به اپلیکیشن بازار مراجعه کنید و در دستگاه های iOS می توانید از نسخه تحت وب استفاده کنید. هم چنین با اسکن کدهایی که در لینک زیر وجود دارد نیز می توانید برنامه برق من را برای دستگاه خود نصب کنید.

دریافت اپلیکیشن برق من

دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور و برنامه برق من

پس از این که برنامه برق من برای شما نصب شد، باید برنامه را در گوشی موبایل خود اجرا کنید. پرداخت قبض از این طریق شامل مراحلی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

مرحله اول: با باز شدن برنامه، در بالای صفحه سمت چپ گزینه ای به نام ثبت شناسه مشاهده می کنید که باید بر روی دکمه + کلیک کنید.

مرحله دوم: با کلیک برروی + صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید شماره بدنه کنتور برق را وارد کنید. برای وارد کردن شماره بدنه کنتور، باید روی گزینه جستجو با بدنه کنتور کلیک کنید.

مرحله سوم: در قسمت پایینی باید اطلاعات خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل شهر و شماره بدنه کنتور است. پس از ثبت نهایی اطلاعات باید روی دکمه تأیید کلیک کنید تا بتوانید شناسه قبض خود را مشاهده و هزینه آن را پرداخت نمایید.

دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور و برنامه برق من
دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور و برنامه برق من

بیشتر بخوانید: آموزش نصب تابلو برق ، فرق تابلو برق صنعتی و خانگی؟


گرفتن قبض برق از طریق شماره کنتور بدون برنامه

برای دریافت قبض برق با شماره کنتور راه دیگری نیز وجود دارد. اگر گوشی موبایل ندارید و یا امکان نصب برنامه برای شما وجود ندارد، می توانید با شماره 121 در تهران تماس بگیرید. این شماره مربوط به فوریت های برق تهران است. پس از برقراری اتصال باید داخلی مربوط به خدمات مشترکین را شماره گیری کنید. سپس در این بخش می توانید شماره بدنه کنتور را وارد و شناسه قبض خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبض از طریق مراجعه حضوری

اگر به اینترنت و یا تلفن دسترسی ندارید، می توانید شناسه قبض خود را از راه دیگری نیز به دست بیاورید. برای این کار باید به شرکت توزیع برق محل خود مراجعه کنید و سپس از کارشناسان مربوطه بخواهید اطلاعات قبض را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که به همراه داشتن مدارک هویتی مانند مدارک شناسایی، سند خانه، اجاره نامه و … الزامی است. می توانید پیش از مراجعه به اداره برق، از روی کنتور خود عکس بگیرید تا تمامی اطلاعات را به همراه داشته باشید.

پرداخت قبض از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق

از دیگر راه هایی که به کمک آن می توانید اقدام به دریافت شناسه قبض برق با شماره کنتور کنید، مراجعه به سایت اصلی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ است. برای این کار باید به سایت مراجعه کنید و از قسمت سمت چپ در بخش مربوط به رؤیت اطلاعات صورت حساب مشترکین، گزینه جستجو براساس شماره ساختمانی را انتخاب کنید. سپس در کادر پایین شماره بدنه کنتور را وارد نمایید.

پس از تکمیل فرم ها، روی گزینه نمایش کلیک کنید تا شناسه قبض به شما نمایش داده شود.

  • سریال نامبر، شماره ساختمانی و شماره ردیف باید دقیقاً معادل همان اعدادی باشند که روی بدنه کنتور نوشته شده است.
  • شماره بدنه کنتور روی خود کنتور نشان داده شده است.
  • در حال حاضر تنها شرکت های برق می توانند شناسه قبض را از روی شماره کنتور در اختیار شما بگذارند و دفاتر پیشخوان دولتی همچین امکانی ندارند.
پرداخت قبض از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق
پرداخت قبض از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق

بیشتر بخوانید: محاسبه آنلاین قبض برق


پرداخت قبض از طریق پیامک

برای مشاهده قبض برق با شماره کنتور یا دریافت پیامک قبض برق با شماره کنتور در تهران بزرگ، می توانید شماره بدنه کنتور را به شماره 500040121 با فرمت خاص 3*شماره بدنه کنتور پیامک کنید. پس از این کار، قبض برای شما ارسال می شود. درضمن می توانید علامت سؤال را نیز به این شماره پیامک کنید تا راهنمای پرداخت برای شما ارسال شود.

پرداخت قبض از طریق پیامک
پرداخت قبض از طریق پیامک

در این مقاله به روش های دریافت شناسه قبض برق با شماره بدنه کنتور پرداختیم. از طریق تمامی راه های بالا می توانید اقدام به دریافت شناسه قبض برق با شماره سریال کنتور کنید.


بیشتر بخوانید: مصرف برق لوازم خانگی