ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

پنل ال ای دی

پنل ال ای دی از جدیدترین و تازه ترین تجهیزات روشنایی محسوب می شود. این محصولات، جایگزین بسیار مناسبی برای سایر لامپ ها و چراغ ها، به خصوص مدل های فلورسنت و پرمصرف محسوب می شوند، زیرا این تکنولوژی بسیار در دسترس بوده و از قیمت مقرون به صرفه ای نیز برخوردار است. این پنل ها در تمامی مکان ها و مجموعه ها قابل استفاده هستند. به عنوان مثال، پنل های LED بیشترین کاربرد را در مراکز اداری، فروشگاه ها، مدارس و مراکز آموزشی دارند و جایگزین چراغ های سقفی قدیمی تر شده اند. امروزه به دلیل مقرون به صرفه بودن این محصولات، شاهد استفاده از آن ها در منازل و مناطق مسکونی نیز هستیم. کلمه LED موجود در عنوان این پنل ها، مخفف عبارت Light Emmited Diode می باشد. این عبارت به معنی دیود ساطع کننده نور است. ساختار این پنل ها به این شکل است که از 3 لایه تشکیل شده اند. در طراحی این محصولات از مواد باکیفیتی همچون آلومینیوم، گالیوم و آرسنید استفاده شده است. تکنولوژی این پنل ها می تواند از نوع اس ام دی نیز باشد.

انواع پنل ال ای دی

پنل های ال ای دی دارای انواع مختلفی هستند. پنل های ال ای دی مربع یا چهار گوش و پنل های ال ای دی گرد از متداول ترین این پنل های هستند.

 1. پنل های چهار گوش ال ای دی: این پنل ها از لحاظ ابعاد بسیار متنوع هستند. مثلاً پنل های ال ای دی مربع در سایزهای 10*10، 20*20، 30*30، 40*40، 60*60 و ... تولید می شوند. در بین این پنل ها، پنل ال ای دی 60*60 دارای کاربرد و مصرف بیشتری است.
 2.  پنل های ال ای دی دایره ای: پنل های ال ای دی گرد با قطر 8 به بالا تولید می شوند. قطر داخلی و خارجی پنل های ال ای دی گرد بسیار حائز اهمیت است. به هنگام تعبیه سوراخ بر روی سقف پیش از نصب چراغ، حفره باید بر اساس قطر داخلی چراغ ایجاد شود. قطر بیرونی چراغ بر اساس سلیقه و انتخاب مشتری می تواند متفاوت باشد. در برخی از پنل های گرد، قطر داخلی قابل تنظیم می باشد. در ساخت آن ها از یک ضامن استفده شده که قطر را به واسطه آن می توان تنظیم کرد.

پنل ال ای دی دور شیشه ای، از یک فریم گرد و یا چهاگوش تشکیل شده که برای افزایش زیبایی، از شیشه، در قطر بیرونی استفاده شده است. این شیشه ها می توانند رنگی و یا بی رنگ باشند.

 پنل های بک لایت از منبع نور در پشت صفحه تشکیل شده اند. این منبع از صفحه ای تشکیل شده است که تعداد زیادی LED به صورت فشرده و منظم بر روی آن قرار گرفته است.

پنل های Edge Light، در پنل های Edge Light منبع نور در اطراف و دور پنل قرار گرفته است و نور تولید شده از کناره های پنل وارد خود پنل شده و سپس از سطح آن خارج می شود.

پنل های سه حالته دو رنگ، از دو رنگ آفتابی و مهتابی در مرکز پنل و رنگ های مختلف دیگر در اطراف پنل تشکیل شده اند. این پنل ها به دلیل اینکه قابلیت تنظیم سه حالته دارند، به این نام شناخته می شوند. (داخل پنل روشن و خارج آن خاموش – خارج پنل روشن و داخل آن خاموش – هر دو قسمت روشن)

انواع پنل های ال ای دی بر اساس نحوه نصب

این پنل ها دارای انعطاف در نصب و کاربرد بوده و به صورت روکار و توکار مورد استفاده قرار می گیرند. پنل ال ای دی روکار به یک قاب معمولاً آلومینیومی نیازمند است و پنل ال ای دی توکار به راحتی در سقف های کاذب جا داده می شود. پنل های ال ای دی توکار به وسیله یک قاب جداگانه می توانند به عنوان روکار نیز مورد استفاده قرار گیرند.

مزیت پنل ال ای دی

 1. یکی از بزرگ ترین مزیت های این پنل ها نسبت به لامپ و چراغ های معمولی، مصرف بسیار کم آن ها است. 
 2. این محصولات در مصرف برق صرفه جویی می کنند و برای مکان هایی که به روشنایی بالا نیاز است، یک گزینه ی بسیار مناسب محسوب می شوند.
 3. این پنل ها دارای تنوع ظاهری بسیاری نیز هستند و در رنگ های مختلفی به بازار ارائه می شوند. از پرفروش ترین این رنگ ها، آفتابی، سفید و یخی است که دارای حرارت رنگ (کلوین) متفاوتی هستند.
 4. نور ارائه شده توسط پنل های ال ای دی، یکنواخت و بدون لرزش است.
 5. پنل ال ای دی از طول عمر بسیار بالا، حدود 60 هزار ساعت برخوردار است.
 6. این محصولات از خود گرما تولید نمی کنند و به همین دلیل به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند.
 7. بازده نوری این پنل ها مانند سایر تجهیزات روشنایی و یا حتی بیشتر از آن ها است. بازده نوری زیاد این پنل ها به این دلیل است که پنل ها از تراشه های ساطع کننده نور بیشتری برخوردار هستند.
 8. پنل های ال ای دی با توان های مختلفی ارائه می شوند.
 9. پنل LED از ضخامت بسیار کمی برخوردار بوده و وزن بسیار کمی دارد، به همین دلیل برای استفاده در سقف های کاذب، یک گزینه بسیار مناسب می باشد.
 10. نصب این پنل ها راحت بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد.
 11. این پنل ها از خود اشعه های مضر و سمی تولید نمی کنند و در واقع از تکنولوژی سبز برای ساخت آن ها استفاده شده است، به همین دلیل برای محیط زیست و سلامت انسان ها نیز تهدیدی محسوب نمی شوند.

برای انتخاب یک پنل، باید به نکاتی نظیر توان، شکل ظاهری، میزان شار نوری و ... توجه کرد.

 برندهایی نظیر شعاع، افق، ZFR، شیله، ویسنا، فرانور، مازی نور، گلنور و ... از برترین برندهای تولید کننده انواع پنل ال ای دی هستند که در سایت راندنو قابل مشاهده می باشند.
 خریداران می توانند علاوه بر بازدید کالا و قیمت پنل ال ای دی، به صورت مستقیم نیز با فروشندگان در تماس باشند.

برند


نوع لامپ


نوع پنل


توان


نوع کارکرد