ثبت فروشگاه
لیست مقایسه
دسته‌بندی‌ها : کابل شبکه UTP - کابل شبکه SFTP -

کابل شبکه لگراند

کابل شبکه لگراند یکی از محصولات بسیار پرکاربرد و باکیفیت در حوزه شبکه است. این محصول یکی از تجهیزات پسیو شبکه به شمار می آید که وظیفه انتقال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر را برعهده دارد. کابل شبکه Legrand از 8 زوج سیم به هم تابیده شده تشکیل شده است. این محصول دارای روکش عایق بسیار باکیفیتی است که استفاده از آن سبب کاهش نویز و اختلالات الکترومغناطیسی می شود.

قیمت کابل شبکه لگراند

عواملی هم چون گروه کابل شبکه، نوع کابل، نوع عایق، Outdoor و یا Indoor بودن آن و ...، بر قیمت این کابل ها اثرگذار است. پیش از خرید کابل شبکه لگراند باید این نکات را مورد توجه قرار داد. با مراجعه به سایت راندنو می توانید با مرکز فروش کابل های شبکه و نمایندگی کابل شبکه لگراند به طور مستقیم در ارتباط باشید. راندنو مرجع مناسبی جهت مشاهده لیست قیمت کابل لگراند ایرانی و وارداتی است.

انواع کابل شبکه Legrand

شرکت فرانسوی لگرند همانند دیگر تولیدکننده های کابل لن، محصولات خود را در گروه های مختلف تولید می کند تا کاربران بتوانند مطابق با اندازه شبکه خود، هر یک از آنها را انتخاب کرده و استفاده نمایند. این کابل ها از گروه CAT1 الی CAT8 در بازار ارائه می شوند. اما امروزه با توجه به حجم و نیاز به سرعت بالای انتقال داده ها، از کابل های قوی تر و از نوع CAT5 الی CAT8 استفاده می شود. تفاوت این کابل ها، در پهنای باند و سرعت انتقال اطلاعات است. کابل های زیر از پرکاربردترین کابل LAN ساخت شرکت لگراند به شمار می آیند:

  1. کابل Cat5 لگراند: این نوع کابل در حالت استاندارد سرعتی معادل ۱۵۰ مگابیت در ثانیه را ارائه می دهد.
  2. کابل CAT5e لگراند: این نوع کابل Legrand نسبت به نسل قبلی خود، سرعت و پهنای باند بیشتری دارد و اغلب در شبکه هایی که سرعتی معادل 1000 مگابیت در ثانیه دارند، استفاده می شود.
  3. کابل CAT6 لگراند: این محصول سرعت انتقالی معادل 1000 مگابیت در ثانیه دارد. لازم به ذکر است که این گروه از کابل های شبکه از بیشترین کاربرد در ایران برخوردار هستند.
  4. کابل Cat7 لگراند: این کابل قابلیت انتقال داده با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه را دارد.
  5. کابل Cat8 لگراند: سرعتی که کابل Cat8 ارائه می کند، بسیار بالا است. پهنای باند 2 گیگاهرتزی این کابل، سرعت شبکه را تا حد بسیار زیادی بهبود می بخشد.

نمونه A از کابل های شبکه Legrand نیز تولید و عرضه می شوند که به مراتب مشخصات فنی بالاتری نسبت به نمونه ساده خود دارند. به عنوان مثال، کابل شبکه Cat6A لگرند دارای پهنای باند 500 مگاهرتز و سرعت انتقال 10 گیگابایت در هر 100 متر می باشد.

ساختار کابل LAN لگراند

کابل های شبکه برند لگراند دارای ساختارهای متفاوتی هستند:

  • کابل شبکه SFTP لگراند: در ساختار این کابل ها هم از شیلد و هم از فویل استفاده شده است. استفاده از این کابل ها در شبکه هایی که در معرض نویز و اختلالات معناطیسی قرار می گیرند، مناسب است. این محصولات در قرقره های 500 متری به بازار عرضه می شوند. در میان تمامی کابل های SFTP، کابل شبکه Cat6 SFTP بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است زیرا علاوه بر سرعت بالا، مقاومت خوبی نیز در برابر نویز دارد.
  • کابل شبکه UTP لگراند: این کابل ها در ساختارشان هیچ گونه شیلد و فویلی به کار نرفته است. قیمت کابل شبکه لگراند Cat6 UTP از نوع SFTP آن کمتر است. این کابل ها در کلاف های 305 متری به بازار عرضه می شوند.

این کابل ها در نوع FTP و STP نیز به بازار عرضه می شوند که در ساختار نوع اول تنها از فویل و در نوع دوم تنها از شیلد استفاده شده است. کابل لگراند می تواند دو روکش LSZH و PVC داشته باشد:

  • روکش LSZH: در ساختار این روکش از هیچ گونه هالوژنی استفاده نشده است. این روکش در هنگام آتش سوزی دود سمی از خود تولید نمی کند.
  • روکش PVC: این روکش انعطاف خوبی دارد و از قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به LSZH برخوردار است. اغلب کابل های لن به این روکش مجهز هستند.

تست فلوک کابل شبکه لگراند

استفاده از کابل لگراند اورجینال و اصل، عمر دیگر تجهیزات شبکه را نیز افزایش می دهد. به کمک روش های مختلف مانند تست فلوک، می توان از صحت عملکرد کابل ها در شبکه اطمینان حاصل کرد. تست فلوک به دو روش چنل (Channel) و پرمننت (Permanent) انجام می شود. در هر دو تست، دو سر کابل به متراژ 90 متر سوکت زده می شود و سپس توسط دو دستگاه تست و آنالیز می گردد.

معرفی شرکت لگراند

شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی است که سالیان درازیست در زمینه تولید انواع تجهیزات شبکه و سوییچ ها در جهان فعالیت دارد. این شرکت در سال 1865 تأسیس شده است و در سال 2011، عنوان بزرگترین تولیدکننده جهان در زمینه تولید انواع سوییچ و پریز در دنیا را از آن خود کرده است. این شرکت نمایندگی های قانونی و کارخانه های متعددی در سرتاسر دنیا دارد. از جمله محصولات پرفروش این شرکت می توان به انواع کابل شبکه، پچ کورد، پچ پنل و ... اشاره کرد. البته امروزه این کالا در کشورهای مختلفی از جمله چین و ایران نیز مونتاژ می شود.

در سایت راندنو می توانید قیمت انواع کابل شبکه لگراند را مشاهده کرده و با فروشندگان آن ارتباط برقرار نمایید.

برند