ثبت فروشگاه
لیست مقایسه
دسته‌بندی‌ها : پچ کورد UTP - پچ کورد SFTP -

پچ کورد لگراند

پچ کورد لگراند یکی از بهترین تولیدات این شرکت است. پچ کورد LEGRAND محصول پسیو شبکه محسوب می شود. پچ کورد برای اتصال اجزای یک شبکه به کار گرفته می شود. پچ کوردها در متراژهای گوناگونی به بازار عرضه می شوند. همچنین ابتدا و انتهای آن ها در کارخانه سوکت زده شده است. این محصولات همانند کابل های شبکه وظیفه جابه جایی و انتقال صوت، تصویر و دیگر داده ها برعهده دارند.

این محصولات در انواع پچ کورد لگراند اصلی یا وارداتی و پچ کورد چینی به بازار عرضه می شوند. لگراند پچ کوردها را بر اساس کتگوری، گروه، نوع شیلد و فویل و در رنگ های متفاوتی به بازار ارائه کرده است. پچ کورد یک متری لگراند از پرکاربردترین پچ کوردهای این شرکت است. در دو سر پچ کورد LEGRAND سوکت استاندارد RJ-45 نصب شده است.

گروه پچ کورد لگراند

 همانند کابل های شبکه همین شرکت، پچ کوردها نیز یک استاندارد مشخص برای پهنای باند مصرفی در شبکه دارند. نرخ تبادل انتقال داده ها در این تجهیزات براساس دسته بندی از Cat1 تا Cat8 تقسیم بندی می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت شبکه های کامپیوتری، پچ کوردهای Cat1 تا Cat4 از رده خارج شده اند.

 • پچ کورد لگراند Cat5: این محصولات می توانند داده ها را با سرعت 100 مگابیت در ثانیه انتقال دهند. این محصولات در شبکه های اترنت سریع (fast ethernet) به کار گرفته می شوند. حداکثر پهنای باند این محصولات 100 مگاهرتز است.
 • پچ کورد لگراند Cat5e: این محصولات می توانند داده ها را با سرعت 100 مگابیت در ثانیه انتقال دهند. این محصولات در شبکه های اترنت گیگابیتی به کار گرفته می شوند. حداکثر پهنای باند این محصولات 100 مگاهرتز است.
 • پچ کورد لگراند Cat6: این محصولات می توانند داده ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه انتقال دهند. این محصولات در شبکه های اترنت 10 گیگابیتی به کار گرفته می شوند. حداکثر پهنای باند این محصولات 250 مگاهرتز است.
 • پچ کورد لگراند Cat6a: این محصولات می توانند داده ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه انتقال دهند. این محصولات در شبکه های اترنت 10 گیگابیتی به کار گرفته می شوند. حداکثر پهنای باند این محصولات 500 مگاهرتز است.
 • پچ کورد لگراند Cat7: این محصولات می توانند داده ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه انتقال دهند. این محصولات در شبکه های اترنت 10 گیگابیتی به کار گرفته می شوند. حداکثر پهنای باند این محصولات 600 مگاهرتز است.

نویزپذیری پچ کورد لگراند

انواع پچ کوردلگراند از نظر ساختار به چند دسته تقسیم بندی می شوند. برخی از پچ کوردها در ساختار خود از نوعی شیلد و فویل استفاده کرده اند. این شیلد و فویل از کابل در برابر نفوذ هرگونه نویز و اختلال الکترومغناطیسی محافظت می کند. لگراند پچ کوردهای خود را در انواع زیر به بازار عرضه می کند:

 • پچ کورد لگراند UTP: در ساخت پچ کورد utp لگراند از هیچ نوع فویل یا شیلدی استفاده نشده است. سوکت این محصول هم سوکت بدون شیلد پلاستیکی است.
 • پچ کورد لگراند F/UTP یا FTP: برای تک تک زوج سیم های این کابل هیچ فویل یا شیلدی در نظر گرفته نشده است. اما به دور همه زوج ها یک لایه فویل پیچیده شده است. از سوکت های شیلد دار در ساختار این پچ کورد استفاده شده است.
 • پچ کورد لگراند SF/UTP: به دور تک تک سیم ها در این پچ کوردها فویل پیچیده نشده است. اما یک فویل کلی به دور سیم ها پیچیده شده است. سوکت این patch cord از نوع شیلد دار است.
 • پچ کورد لگراند SFTP: در این مدل از Patch Cord Legrand نیز به دور همه چهار زوج سیم پچ کورد فویل پیچیده شده است. البته به دور تک تک سیم ها از شیلد استفاده نشده است.  سوکت این پچ کورد نیز شیلد دار و فلزی است.
 • پچ کورد لگراند S/FTP: در این پچ کوردها یک شیلد کلی به دور همه زوج سیم ها پیچیده شده است. سوکت این پچ کوردها از جنس شیلددار است.
 • پچ کورد لگراند F/FTP یا FFTP: در این مدل از پچ کوردها به دور تک تک زوج سیم ها یک لایه فویل پیچیده شده است. این زوج سیم ها به دور هم تابیده شده اند. سوکت این پچ کوردها به همراه شیلد عرضه شده است.

سایز پچ کورد لگراند

لگراند پچ کوردهای خود را در سایزهای متنوعی به بازار عرضه می کند. در میان این پچ کوردها پچ کورد نیم متری لگراند و یک متری آن کاربرد زیادی دارند. از پرکاربردترین نوع پچ کوردهای لگراند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پچ کورد نیم متری
 • پچ کورد یک متری
 • پچ کورد 2 متری لگراند
 • پچ کورد 3 متری لگراند
 • پچ کورد لگراند 5 متری
 • پچ کورد لگراند 10 متری
 • پچ کورد لگراند 15 متری

روکش پچ کورد Legrand

پچ کوردهای لگراند براساس جنس روکش در دو نوع به بازار عرضه می شوند:

 • پچ کورد PVC لگراند
 • پچ کورد LSZH لگراند

پچ کوردهای LSZH فاقد هالوژن هستند. در صورت آتش سوزی این محصولات از خود دود سمی تولید نمی کنند و برای محیط زیست ضرر ندارند. این محصولات می توانند به صورت Indoor یا Outdoor باشند. پچ کوردهای Indoor مناسب محیط های داخلی و پچ کوردهای Outdoor مناسب محیط های خارجی و بدون سقف هستند.

تفاوت کابل شبکه لگراند با پچ کورد شبکه لگراند

همان طور که پیش تر گفته شد، به جای استفاده از پچ کورد شبکه می توان از کابل شبکه استفاده کرد. البته باید اندازه مورد نیاز از کابل شبکه را برش و سپس سوکت بزنید.

 • استفاده از پچ کورد شبکه بسیار راحت تر است زیرا دیگر نیاز به برش زدن کابل و سوکت زدن آن نیست.
 • پچ کوردها با دقت بیشتری سوکت زده شده اند. زیرا این کار داخل کارخانه صورت گرفته است.
 • استفاده از پچ کورد در مسافت های طولانی سخت است و باید از کابل شبکه استفاده کرد.
 • به کمک پچ کورد می توانید در زمان کابل کشی صرفه جویی کنید.
 • با پچ کورد دیگر نیاز به سوکت، ابزار سوکت زنی و همچنین نیروی انسانی برای این کار نیاز ندارید. در نتیجه در هزینه های شما صرفه جویی می شود.
 • پچ کورد در رنگ های متنوعی عرضه می شود. در نتیجه عیب یابی، بررسی شبکه و توسعه آن راحت تر می شود.

معرفی شرکت لگراند

شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی است که سال ها است در زمینه تولید انواع تجهیزات شبکه همچون سوییچ، کابل شبکه، پچ پنل، پچ کورد و دیگر موارد در جهان فعالیت دارد. لگراند در واقع تخصصی ترین برند بین المللی در زیرساخت ها برق و دیجیتال است. لگراند در زمینه های مختلف همچون سیستم های پخش نیروی برق، شبکه های صوتی و تصویری، مدیریت کابل و کنترل تاسیات و دیگر موارد راهکارهای زیادی را در اختیار کاربران در سراسر جهانی می گذارد. محصولات لگراند از مصرف بهینه انرژی و برق پشتیبانی می کنند. این تنها یکی از صدها مزایای شرکت لگراند است.

این شرکت در سال 1865 تأسیس شده است و در سال 2011، عنوان بزرگترین تولیدکننده جهان در زمینه تولید انواع سوییچ و پریز را از آن خود کرده است. این شرکت نمایندگی های قانونی و کارخانه های متعددی در سرتاسر دنیا دارد. از جمله محصولات پرفروش این شرکت می توان به انواع کابل شبکه، پچ کورد، پچ پنل و دیگر موارد اشاره کرد. البته امروزه این کالا در کشورهای مختلفی از جمله چین و ایران نیز مونتاژ می شود.

قیمت پچ کورد لگراند

قیمت پچ کورد Legrand به گروه کابل، نوع پچ کورد، نوع عایق، Outdoor و یا Indoor بودن آن، روکش و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید پچ کورد لگراند

برای خرید پچ کورد لگراند می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات پچ کورد را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پچ کورد لگراند و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی لگراند و مراکز فروش پچ کورد لگراند را برای شما فراهم می سازد.

برند