ثبت فروشگاه

کابل شبکه SFTP

کابل شبکه SFTP یکی از پرکاربردترین کابل های شبکه موجود در بازار است. واژه SFTP مخفف شده عبارت Screened Fully Shielded Twisted Pair و به معنای کابل های زوج به هم تابیده شده تمام غلافدار یا شیلددار و فویل دار است. این کابل های شبکه از 4 زوج سیم به هم تنیده شده تشکیل شده است که دور آنها با فویل آلومینیومی پوشانده شده است. این زوج ها که به دور آن ها فویل کشیده شده است، همگی زیر شیلد قرار گرفته اند و سپس روکش پلاستیکی از جنس PVC یا LSZH دور آن ها کشیده شده است. هادی این کابل ها از جنس مس است و در انواع گروه های Cat و با سرعت های گوناگون قابل تولید هستند.

وظیفه اصلی کابل لن SFTP انتقال داده ها و ارسال اطلاعات درون شبکه است. کابل شبکه SFTP شیلددار ساخته می شوند که این شیلدها موجب کاهش اثر نویزها یا امواج الکترومغناطیسی می شوند. همچنین این کابل ها از لحاظ مکانیکی، محکم اما با بافتی نرم ساخته می شوند. در مواقعی که کابل کشی شبکه در کنار کابل های برق انجام می شود، بهتر است از کابل های شبکه SFTP استفاده شود. همان طور که پیشتر گفته شد، این کابل ها به دلیل وجود فویل و شیلد دریافت نویز بسیار کمی دارند.

تاریخچه استفاده از کابل های شبکه به سال ها پیش برمی گردد. در ابتدا تنها کابل شبکه SFTP Cat5 به بازار عرضه می شد. پس از گذشت چندین سال این کابل ها از لحاظ سرعت و فرکانس توسعه یافتند به همین دلیل کابل های متنوع تری از نوع SFTP به بازار عرضه شد.

کابل شبکه SFTP

مزایای کابل شبکه SFTP

  • این کابل ها دوام و کیفیت بالایی دارند.
  • به دلیل وجود شیلد و فویل اختلالات الکترومغناطیسی و نویز دریافت نمی کنند.
  • این کابل ها در سرعت ها و پهنای باندهای مختلفی به بازار عرضه می شوند.
  • کابل لن SFTP عملکرد بهتری در شبکه از خود نشان می دهد.

انواع کابل شبکه SFTP براساس سرعت

همانطور که پیشتر اشاره کردیم کابل شبکه SFTP از زوج سیم های مسی به هم تابیده شده تشکیل شده است که در زیر لایه های فویل و شیلد قرار گرفتند. یکی از تفاوت هایی که کابل های شبکه SFTP را از یک دیگر متمایز می کند سرعت انتقال داده این کابل ها و فرکانس یا پهنای باند آن است. کابل های SFTP از لحاظ سرعت انتقال اطلاعات و فرکانس به انواع زیر تقسیم می شوند.

انواع کابل شبکه SFTP براساس سرعت

کابل شبکه Cat3 SFTP

این نوع کابل های لن می توانند داده ها را با سرعت 10 تا 100 مگابیت در ثانیه انتقال دهد. حداکثر فرکانسی که این کابل دارد معادل 100 مگاهرتز است. این کابل ها پس از مدتی توسعه یافتند. در نتیجه کابل شبکه Cat5e SFTP به بازار عرضه شد. این نوع کابل با حداکثر سرعت انتقال داده 100 مگابیت در ثانیه می تواند از پهنای باند 350 مگاهرتزی پشتیبانی کند.

کابل شبکه Cat6 SFTP

حداکثر سرعت انتقال داده این نوع کابل شبکه معادل 1000 مگابیت در ثانیه و حداکثر پهنای باند آن 250 مگاهرتز است. کابل شبکه Cat6 همانند کابل شبکه Cat5 توسعه یافت و یک نسخه باکیفیت تر از آن به بازار عرضه شد. به نسخه توسعه یافته کابل Cat6، کابل شبکه Cat6a SFTP گفته می شود. حداکثر سرعت انتقال داده این نوع کابل شبکه 10000 مگابیت در ثانیه و پهنای باند آن معادل 500 مگاهرتز است.

کابل شبکه Cat7 SFTP

حداکثر سرعت انتقال داده این کابل ها معادل 10000 مگابیت در ثانیه است و از پهنای باند 500 مگاهرتز برخوردار هستند. نسخه پیشرفته تر کابل شبکه Cat7 به نام Cat7a به بازار عرضه شد. این کابل عملکرد بهتری نسبت به کابل های Cat7 دارد. حداکثر سرعت انتقال داده این کابل 40000 مگابیت در ثانیه است و از پهنای باند 10 گیگاهرتزی برخوردار هستند. این کابل ها تنهای می توانند از نوع SFTP باشند.

کابل شبکه Cat8 SFTP

جدیدترین نسل کابل های شبکه، کابل های Cat8 هستند. کابل لن Cat8 سریع ترین کابل در انتقال داده است. حداکثر سرعت انتقال داده این کابل 40000 مگابیت در ثانیه و پهنای باند آن معادل 40 گیگاهرتز است. به طور کلی دسته بندی این کابل ها براساس سرعت انتقال داده آنها است و هرچه سرعت انتقال داده ها بیشتر باشد، عدد قرار گرفته در مقابل Cat هم بالاتر میرود.

انواع کابل شبکه SFTP  براساس کاربرد

کابل شبکه SFTP بر اساس کاربرد و محل استفاده آن ها در محیط های مختلف به دو دسته کابل شبکه Outdoor و کابل شبکه Indoor تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

انواع کابل شبکه SFTP  براساس کاربرد

کابل شبکه Outdoor SFTP

کابل های شبکه خارجی دارای روکش هایی مقاوم هستند که در شرایط فیزیکی و محیطی خاص از خود مقاومت نشان می دهند. این کابل ها در مقابل اشعه خورشید، پوسیدگی، رطوبت، جویده شدن توسط جانوران و ... مقاوم هستند. به همین دلیل در خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین ساختار کابل های شبکه SFTP خارجی به گونه ای است که نسبت به کابل های شبکه داخلی، قیمت بالاتری دارند. مقاومت این کابل ها در برابر گرما و سرما بسته به جنس روکش کابل که می تواند از نوع PVC و PE باشد، متفاوت است. در حال حاضر کابل شبکه Outdoor SFTP Cat6 کاربرد زیادی دارد.

کابل شبکه Indoor SFTP

ظاهر کابل های شبکه داخلی شبیه به کابل های شبکه خارجی است. اما ساختار و مقاومت فیزیکی آن ها متفاوت است. کابل های شبکه داخلی مقاومتی کمتر از کابل های شبکه خارجی دارند به همین دلیل در محیط های بسته مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها قیمتی مقرون به صرفه تر از کابل های شبکه Outdoor دارند.

بهترین برندهای کابل شبکه SFTP

کابل های شبکه SFTP به دلیل عملکرد خوبی که دارند و میزان دریافت نویز آن ها کم است، در بسیاری از شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل برندهای زیادی در صدد تولید کابل شبکه SFTP برآمده اند. از مشهورترین این برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کابل شبکه SFTP لگراند

لگراند یکی از برترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات شبکه در دنیا است. مقر این شرکت در فرانسه واقع شده است و از سال 1865 فعالیت می کند. هم اکنون محصولات لگراند بیش از 20 درصد از محصولات شبکه بازار جهان را به خود اختصاص داده است. محصولات این شرکت تنها محدود به انواع کابل شبکه نمی شود. لگراند به تولید پچ کورد، پچ پنل، کیستون، سوکت و ...نیز می پردازد. کابل شبکه SFTP لگراند با دو نوع روکش PVC و LSZH به بازار عرضه می شود و در گروه های مختلفی تولید می شود.

کابل شبکه SFTP پریسمیان

شرکت چند ملیتی و ایتالیایی پریسمیان در سال 1879 تأسیس شد. این برند با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در صدد تولید انواع کابل شبکه و کابل شبکه SFTP باکیفیت برآمده است. این شرکت تمامی کابل شبکه در گروه ها، انواع، استانداردها، روکش ها و ... را تولید و به بازار عرضه می کند.

کابل شبکه SFTP بلدن

شرکت بلدن سال 1902 در آمریکا توسط جوزف سی.بلدن تأسیس شد. شرکت بلدن یکی از معتبرترین و مشهورترین برندهای تولیدکننده انواع کابل و تجهیزات شبکه است. در حال حاضر کابل شبکه SFTP بلدن در گروه های Cat5e  Cat6 ،Cat6a ،Cat7 ،Cat7a تولید می شود. محبوب ترین کابل شبکه SFTP تولید شده توسط این شرکت، کابل های شبکه Cat5e و Cat6 هستند.

کابل شبکه SFTP نگزنس

یکی دیگر از برندهای محبوب در زمینه تولید تجهیزات شبکه شرکت فرانسوی نگزنس است. شرکت نگزنس در سال 1897 در فرانسه تأسیس شد. این شرکت با بهره گیری از فناوری روز دنیا در صدد تولید محصولات باکیفیت، در صنعت الکترونیک و محصولات شبکه برآمده است. کابل شبکه SFTP نگزنس در کتگوری های مختلف CAT5e ،Cat6 ،Cat6A ،CAT7 تولید وعرضه می شود.

  • از دیگر برندهای محبوب و شناخته شده در زمینه تولید انواع کابل لن می توان به کابل شبکه SFTP رویان اشنایدر، زیمنس، دی لینک و ... اشاره کرد.

قیمت کابل شبکه SFTP

این کابل ها براساس ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متنوعی در بازار برخوردار هستند. عواملی همچون نوع کابل، برند و شرکت سازنده، گروه و استاندارد کابل، نوع کاربرد کابل، سرعت و پهنای باند، روکش و عایق کابل و ... بر روی قیمت کابل اثرکذار هستند.

خرید کابل شبکه SFTP

برای خرید کابل شبکه SFTP می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل شبکه SFTP و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند