ثبت فروشگاه

نری و مادگی برق از تجهیزات برقی هستند که به اصطلاح سوکت پلاگ نیز نامیده می‌شوند. این محصولات وظیفه ایجاد اتصال و برقراری ارتباط میان سیم‌های دو دستگاه مختلف را برعهده دارند. نری و مادگی برق در سایز‌ها و انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود و جنس بدنه آن‌ها عمدتاً از پلاستیک و PVC است. این تجهیزات اغلب در محیط‌های صنعتی به کار گرفته می‌شوند به همین دلیل از مقامت بالایی برخوردار هستند. نری و مادگی دو محصول مکمل هستند و در محیط‌های مختلف در کنار هم به کار گرفته می‌شوند. استفاده از این محصولات مزایای زیادی به همراه دارد. در زمان‌هایی که دسترسی به پریز برق وجود ندارد و دو شاخه دستگاه کوتاه است می‌توان از نری و مادگی استفاده کرد. نری و مادگی اتصال وسایل برقی به منبع الکتریکی را فراهم می‌کنند. این تجهیزات علاوه بر اتصال امنیت دستگاه‌ها را هم افزایش می‌دهند. این تجهیزات با درجه حفاظت‌های بالا به بازار عرضه می‌شوند. اغلب آن‌ها IP44 ،IP55 و IP67 هستند.

نری صنعتی به شکل یک نوع پریز ارائه شده است که بر روی آن تعدادی پین و یا به اصطلاح شاخ قرار گرفته است. تعداد و شکل ظاهری این پین‌ها باید با تعداد حفره‌های موجود بر روی مادگی مطابقت داشته باشد تا نری و کانکتور مادگی به راحتی به هم اتصال داشته باشند. جنس پین‌ها و نحوه اتصال آن‌ها یک موضوع بسیار مهم است زیرا در نری‌های بی‌کیفیت، این پین‌ها هرز شده و خاصیت خود را از دست می‌دهند. این محصولات دارای حفره‌ها و سوراخ‌هایی هستند که تعداد و شکل ظاهری آن‌ها با شاخ‌های قرار گرفته بر روی نری مطابقت دارد. جهت برقراری اتصال میان دو دستگاه از هر دو نوع یعنی سوکت و پلاگ استفاده می‌شود. این محصولات باید با توجه به میزان جریان‌های مورد نیاز انتخاب شوند. زیرا منابع الکتریسیته جریان‌هایی در سطوح مختلفی دارد. به همین دلیل سوکت صنعتی نیز در جریان‌های گوناگون عرضه می‌شود. این تجهیزات از لحاظ تعداد فاز در دو نوع نری و مادگی تک فاز و نری و مادگی سه فاز تولید می‌شوند. اغلب سوکت پلاگین‌ها در صنعت از نوع سه فاز هستند. این محصولات می‌توانند از جریان برق پشتیبانی کنند و سیم سبز موجود به عنوان ارت در ساختار سوکت پلاگ به کار رفته است. نری مادگی برق صنعتی بر اساس نوع کاربرد و محل مورد استفاده به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • نری مادگی سیار: این دسته از سوکت پلاگ‌ها قابل استفاده برای مواقعی هستند که امکان جا به جایی آن‌ها وجود دارد. این نوع سوکت‌ها نیازی به نصب و یا سوراخ کاری ندارند و به راحتی حمل می‌شوند.  
  • نری مادگی تابلویی: از سوکت نری و مادگی تابلویی اغلب برای نصب در تابلو‌های برق استفاده می‌شود. به نری و سوکت مادگی تابلویی CEE Plug نیز گفته می‌شود.
  • نری مادگی دیواری: پیش از استفاده از نری مادگی‌های دیواری می‌بایست محل نصب آن‌ها تعبیه شده و سپس سوکت پلاگ به صورت روکار و یا توکار نصب شود. این تجهیزات ثابت هستند و امکان جابه جایی برای آن‌ها وجود ندارد.

قیمت نری و مادگی

قیمت این تجهیزات به عواملی همچون شدت جریان، تعداد فاز، نوع کاربرد، ابعاد، متراژ سیم و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید نری و مادگی از راندنو

در هنگام خرید نری و مادگی به موارد زیادی باید توجه کرد. از مهم‌ترین این موارد می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  • سایز و اندازه این محصولات باید متناسب با ابعاد مجموعه انتخاب شوند.  
  • نوع کاربرد این تجهیزات یک نکته مهم در خرید است. زیرا در برخی از مجموعه‌ها از نوع سیار و در برخی دیگر از نوع دیواری و یا تابلویی آن استفاده می‌شود.  
  • مطابقت نری مادگی با نرخ جریان نامی، فرکانس و محدوده محافظت ولتاژ در انتخاب و خرید نری مادگی صنعتی یک موضوع بسیار مهم است.
  • برخی از سوکت پلاگ‌ها دارای ارت هستند. ارت موجود در این تجهیزات ایمنی بیشتری را برای آن فراهم می‌کند.  
  • برخی از نری مادگی‌های مخصوص، قادر به حفاظت ولتاژ در مقادیر پایین هستند و از آن‌ها در شرایط‌های خاص استفاده می‌شود.

برای خرید نری و مادگی صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت نری و مادگی سه فاز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


درجه حفاظت


تعداد فاز


نوع


جریان


تعداد شاخ