ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل خراسان افشارنژاد

سیم و کابل خراسان افشارنژاد یکی از پرفروش ترین سیم و کابل های موجود در بازار است. محصولات شرکت خراسان افشارنژاد از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار هستند. شرکت صنعتی خراسان (افشارنژاد) در سال 1345 و در شهر مشهد مقدس تأسیس شده است. این شرکت یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع سیم و کابل در ایران است. شرکت خراسان در زمینه تولید انواع سیم، کابل فشار قوی، کابل فشار ضعیف، مخابرات، کنترل، کواکسیال، آلومینیومی، ابزار دقیق و ... فعالیت می کند. این شرکت موفق به دریافت استانداردهای بین المللی نیز شده است.

سیم و کابل در جهان قدمتی طولانی دارد. اولین نمونه های سیم و کابل مربوط به سال 1880 میلادی است. در ایران نیز از سال 1283 سیم و کابل مورد استفاده قرار گرفت. درواقع اولین کارخانه سیم و کابل کشور در این سال تاسیس شد. بعد از جنگ جهانی نیز شرکت صنعتی الکتریک خراسان اولین سیم های برق قیر اندود را به بازار عرضه کرد. در بدو تاسیس، این شرکت از یک خط تولید ایتالیایی برای تولید انواع سیم های تابیده استفاده کرد. بعدها با گذشت زمان خط تولید گسترده تر شد و محصولات متنوع تری توسط شرکت خراسان به بازار عرضه شد. 

محصولات خراسان افشارنژاد از کیفیت و دوام بسیار مطلوبی برخوردار هستند. محصولات این شرکت شامل دو دسته کلی سیم و کابل برق می شوند.

کابل برق خراسان افشارنژاد

کابل خراسان افشارنژاد وظیفه برقراری جریان و ایجاد ارتباط میان تجهیزات الکتریکی را برعهده دارد. این کابل از چند سیم به هم تابیده شده تشکیل شده است که به آن اصطلاحاً هادی کابل نیز گفته می شود. سیم های به هم تابیده شده، داخل یک روکش با عایق الکتریکی قرار گرفته اند. عایق الکتریکی می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. این سیم ها می توانند از جنس آلومینیوم، مس و یا نقره باشند. کابل های خراسان افشارنژاد تنها در دو نوع مسی و آلومینیومی تولید می شوند.

کابل ها می توانند کاربردهای زمینی و یا هوایی داشته باشند. خراسان افشارنژاد هر دو نوع این کابل ها را به بازار عرضه می کند. کابل های زمینی اغلب در سطح زمین و یا در زیر خاک استفاده می شوند و کابل های هوایی در کابل کشی دکل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت سیم و کابل خراسان افشارنژاد مشهد، قابلیت تولید کابل های هالوژن فری و ضد حریق را نیز دارد.

انواع کابل برق خراسان افشارنژاد

کابل های این شرکت از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. این کابل ها براساس پارامترهای مختلفی تقسیم بندی می شوند:

جنس و نوع هادی

این کابل ها در دو جنس آلومینیومی و مسی ساخته می شوند و مصرف کنندگان می توانند مطابق نیاز خود، آن ها را انتخاب و خریداری کنند.

 • کابل افشان خراسان افشارنژاد: این کابل ها از رشته های نازکی تشکیل شده اند و دارای انعطاف پذیری زیادی هستند. تمامی کابل های افشان این شرکت، هادی از جنس مس دارند. در صنعت ساختمان سازی و در بسیاری دیگر از مکان ها از این نوع سیم و کابل استفاده می شود.
 • کابل مفتول خراسان افشارنژاد: این محصولات از انعطاف پذیری کمتری برخوردار هستند. کابل آلومینیومی خراسان افشارنژاد هادی از نوع مفتول دارد. کابل های آلومینیومی این شرکت از قیمت پایین تری نسبت به کابل های مسی خراسان برخوردار هستند زیرا فلز آلومینیوم از مس ارزان تر است. نوعی کابل نیمه افشان نیز به بازار عرضه می شود که خواصی بین کابل افشان و مفتول دارد.

سطح ولتاژی

کابل های برق خراسان افشار نژاد براساس ولتاژ و میزان جریان عبوری، در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. تعداد رشته های کابل نیز براساس نوع تجهیزات انتخاب می شود. کابل های خراسان تنوع بسیار زیادی دارند و در تعداد رشته ها و سطح مقطع های گوناگونی به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال، در شبکه هایی با برق سه فاز، اغلب از کابل خراسان سه رشته و به بالا استفاده می شود.

از کابل فشار قوی خراسان افشارنژاد در مواقعی که ولتاژ نامی بیشتر از 30 کیلو ولت است، استفاده می شود. به این کابل ها، کابل قدرت نیز گفته می شود. از کابل فشار متوسط خراسان نیز در شبکه های برق با ولتاژ نامی 6 الی 30 کیلو ولت استفاده می شود. کابل فشار ضعیف خراسان افشارنژاد و یا کابل سبک آن، اغلب در خطوط توزیع، سیستم های روشنایی ساختمان، ایستگاه های قدرت و ... کاربرد دارد.

نوع عایق

کابل های خراسان با دو عایق PVC و XLPE و دو نوع شیلد دار و بدون شیلد به بازار عرضه می شوند که مطابق با شبکه برق خود، می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. کابل های PVC این شرکت قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به کابل های XLPE دارد.

این شرکت به تولید کابل های قدرت هالوژن فری نیز می پردازد. در ساختار این کابل برق از هیچ نوع هالوژنی استفاده نشده است. به همین دلیل در هنگام سوختن از خود دودهای سمی تولید نمی کنند و برای محیط زیست و سلامت انسان ها تهدیدی محسوب نمی شوند.

کابل های مقاوم در برابر حرارت یا به اصطلاح کابل های نسوز این شرکت نیز بسیار باکیفیت هستند. کابل های افشان مقاوم می توانند در برابر حرارت 100 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان دهند، به همین دلیل در ماشین ها و اطراف موتور که حرارت آن ها بالا می رود استفاده می شوند. این کابل ها از سطح مقطع 0.5 تا 4 میلی متر مربع برخوردار هستند.

کاربرد کابل

کابل های این شرکت متنوع هستند و از لحاظ کاربرد به موارد زیز تقسیم می شوند:

 • کابل قدرت
 • کابل کنترل
 • کابل مسلح
 • کابل شیلد
 • کابل شیلد مسلح
 • کابل تخت با هادی مسلح
 • کابل تلفن زمینی و هوایی
 • کابل ابزاردقیق با عایق و روکش PVC و PE
 • کابل کواکسیال

کابل های بالا در دسته کابل های نصب ثابت این شرکت قرار می گیرند و همگی با روکش PVC عرضه می شوند. البته کابل های قدرت و مسلح این شرکت می توانند با روکش XLPE نیز تولید شوند.

سیم برق خراسان افشارنژاد

سیم های برق این شرکت نیز همچون کابل ها تنوع بسیار زیادی دارند. این سیم ها در انواع زیر به بازار عرضه می شوند:

سیم تخت

این سیم ها یکی از پرکاربردترین انواع سیم افشان هستند که توسط شرکت سیم و کابل افشارنژاد خراسان به بازار عرضه می شوند. این سیم ها در سطح مقطع های متفاوتی به بازار عرضه می شوند و دو رشته هستند. از سیم تخت در صنعت ساختمان سازی و سیم کشی سایر مکان ها استفاده می شود. سیم بند تخت و قابل انعطاف نیز توسط این شرکت ساخته می شود که معمولاً جهت تغذیه وسایل الکتریکی قابل حمل در محل هایی که فشار مکانیکی کمی وجود دارد، استفاده می شود. این سیم خراسان افشارنژاد عایق PVC/D دارد و از مس کلاس 6 در ساختار آن استفاده شده است.

سیم مسی افشان

این سیم ها دارای یک رشته هستند و با عایق PVC به بازار عرضه شده اند و کاربردهای بسیار گوناگونی دارند. این محصولات دارای هادی هایی از نوع افشان و مس کلاس 5 هستند، به همین دلیل انعطاف پذیری بسیار زیادی دارند. از این محصولات می توان در لوله خرطومی های نصب شده زیر گچ و در کانال ها استفاده کرد. همچنین در ساخت بسیاری از وسایل برقی نیز می توان از این نوع سیم استفاده کرد. سیم مسی افشارنژاد خراسان از سطح مقطع 0.5 الی 240 میلی متر مربع ساخته می شود. سطح مقطع های بزرگ تر، سیم های ارت هستند که اغلب در ساختمان سازی از آن ها استفاده می شود.

سیم مسی مفتولی

این سیم ها تک رشته هستند و هادی آن ها مس کلاس 1 و 2 است که به شکل مفتول عرضه شده است. عایق این کابل نیز از PVC تایپ C است. از این نوع کابل ها می توان در داخل لوله های خرطومی در زیر گچ ها و ... استفاده کرد. این محصولات سطح مقطع های متنوعی دارند.

سیم های اتومبیلی

این شرکت به تولید سیم های مخصوص اتومبیل نیز می پردازد. سیم های اتومبیل با عایق های مخصوص و استانداردهای بین المللی به بازار عرضه می شوند.

سیم بدون روکش

از این سیم ها جهت توزیع جریان برق از مسیرهای هوایی استفاده می شود. این سیم ها به سیم های سخت هوایی نیز شهرت دارند و از هادی مسی استرندشده بدون آنیل و روکش ساخته شده اند. این سیم ها سطح مقطع های متفاوتی دارند.

سیم رانژه

این سیم ها می توانند در سیم کشی تابلوهای الکترونیکی، سیستم های داخلی تلفن ها و ... مورد استفاده قرار بگیرند. در ساختار این سیم ها از هادی مس مفتولی ساده یا قلع اندود استفاده شده است. عایق آن از جنس PVC است و رنگ بندی آن مطابق استاندارد انجام شده است.

قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد

کاتالوگ کابل افشارنژاد خراسان را می توانید از سایت این شرکت دانلود کنید. قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد به عواملی همچون نوع سیم و کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و ... بستگی دارد.

خرید سیم و کابل خراسان افشارنژاد

برای خرید سیم و کابل خراسان افشارنژاد می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل خراسان افشارنژاد یا نمایندگی سیم و کابل خراسان افشارنژاد در تهران لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.

چرا خراسان افشارنژاد ؟

سیم و کابل خراسان اصلی یا همان خراسان افشارنژاد از بهترین و به نام ترین سیم و کابل های موجود در بازار ایران است. سیم و کابل خراسان دارای تاییدیه شرکت های توزیع کل استان های ایران و همچنین تاییده و استاندارد توانیر است. قیمت سیم و کابل خراسان دارای لیست مشخص است تا مصرف کننده در خیرد این سیم و کابل متضرر نشود.