ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل خراسان افشارنژاد

سیم و کابل خراسان افشارنژاد یکی از پرفروش‌ترین سیم و کابل‌های موجود در بازار است. محصولات شرکت خراسان افشارنژاد از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار هستند. شرکت صنعتی خراسان (افشارنژاد) در سال 1345 و در شهر مشهد مقدس تأسیس شده است. این شرکت یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع سیم و کابل در ایران است. شرکت خراسان در زمینه تولید انواع سیم، کابل فشار قوی، کابل فشار ضعیف، مخابرات، کنترل، کواکسیال، آلومینیومی، ابزار دقیق و دیگر موارد فعالیت می‌کند. این شرکت موفق به دریافت استانداردهای بین المللی نیز شده است.

سیم و کابل در جهان قدمتی طولانی دارد. اولین نمونه‌های سیم و کابل مربوط به سال 1880 میلادی است. در ایران نیز از سال 1283 سیم و کابل مورد استفاده قرار گرفت. در واقع اولین کارخانه سیم و کابل کشور در این سال تاسیس شد. بعد از جنگ جهانی نیز شرکت صنعتی الکتریک خراسان اولین سیم‌های برق قیر اندود را به بازار عرضه کرد. در بدو تاسیس، این شرکت از یک خط تولید ایتالیایی برای تولید انواع سیم‌های تابیده استفاده کرد. بعدها با گذشت زمان خط تولید گسترده‌تر شد و محصولات متنوع‌تری توسط شرکت خراسان به بازار عرضه شد. محصولات خراسان افشارنژاد از کیفیت و دوام بسیار مطلوبی برخوردار هستند. محصولات این شرکت شامل دو دسته کلی سیم و کابل برق می‌شوند.

کابل برق خراسان افشارنژاد

کابل خراسان افشارنژاد وظیفه برقراری جریان و ایجاد ارتباط میان تجهیزات الکتریکی را برعهده دارد. این کابل از چند سیم به هم تابیده شده تشکیل شده است که به آن اصطلاحاً هادی کابل نیز گفته می‌شود. سیم‌های به هم تابیده شده، داخل یک روکش با عایق الکتریکی قرار گرفته‌اند. عایق الکتریکی می‌تواند جنس‌های مختلفی داشته باشد. این سیم‌ها می‌توانند از جنس آلومینیوم، مس و یا نقره باشند. کابل‌های خراسان افشارنژاد تنها در دو نوع مسی و آلومینیومی تولید می‌شوند.

کابل‌ها می‌توانند کاربردهای زمینی و یا هوایی داشته باشند. خراسان افشارنژاد هر دو نوع این کابل‌ها را به بازار عرضه می‌کند. کابل‌های زمینی اغلب در سطح زمین و یا در زیر خاک استفاده می‌شوند و کابل‌های هوایی در کابل کشی دکل‌ها و دیگر موارد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت سیم و کابل خراسان افشارنژاد مشهد، قابلیت تولید کابل‌های هالوژن فری و ضد حریق را نیز دارد.

انواع کابل برق خراسان افشارنژاد

کابل‌های این شرکت از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. این کابل‌ها براساس پارامترهای مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند:

جنس و نوع هادی

این کابل‌ها در دو جنس آلومینیومی و مسی ساخته می‌شوند و مصرف کنندگان می‌توانند مطابق نیاز خود، آن‌ها را انتخاب و خریداری کنند.

 • کابل افشان خراسان افشارنژاد: این کابل‌ها از رشته‌های نازکی تشکیل شده‌اند و دارای انعطاف پذیری زیادی هستند. تمامی کابل‌های افشان این شرکت، هادی از جنس مس دارند. در صنعت ساختمان سازی و در بسیاری دیگر از مکان‌ها از این نوع سیم و کابل استفاده می‌شود. کابل‌های افشان این شرکت در دو نوع تک روکشه و دو روکشه به بازار عرضه می‌شوند.
 • کابل مفتول خراسان افشارنژاد: این محصولات از انعطاف‌پذیری کم‌تری برخوردار هستند. کابل آلومینیومی خراسان افشارنژاد هادی از نوع مفتول دارد. کابل‌های آلومینیومی این شرکت از قیمت پایین‌تری نسبت به کابل‌های مسی خراسان برخوردار هستند. زیرا فلز آلومینیوم از مس ارزان‌تر است. نوعی کابل نیمه افشان نیز به بازار عرضه می‌شود که خواصی بین کابل افشان و مفتول دارد.

سطح ولتاژی

کابل‌های برق خراسان افشارنژاد براساس ولتاژ و میزان جریان عبوری، در دسته بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. تعداد رشته‌های کابل نیز براساس نوع تجهیزات انتخاب می‌شود. کابل‌های خراسان تنوع بسیار زیادی دارند و در تعداد رشته‌ها و سطح مقطع‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. به عنوان مثال، در شبکه‌هایی با برق سه فاز، اغلب از کابل خراسان سه رشته و به بالا استفاده می‌شود.

از کابل فشار قوی خراسان افشارنژاد در مواقعی که ولتاژ نامی بیشتر از 30 کیلو ولت است، استفاده می‌شود. به این کابل‌ها، کابل قدرت نیز گفته می‌شود. از کابل فشار متوسط خراسان نیز در شبکه‌های برق با ولتاژ نامی 6 الی 30 کیلوولت استفاده می‌شود. کابل فشار ضعیف خراسان افشارنژاد و یا کابل سبک آن، اغلب در خطوط توزیع، سیستم‌های روشنایی ساختمان، ایستگاه‌های قدرت و دیگر موارد کاربرد دارد.

نوع عایق

کابل های خراسان با دو عایق PVC و XLPE و دو نوع شیلد دار و بدون شیلد به بازار عرضه می‌شوند که مطابق با شبکه برق خود، می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید. کابل‌های PVC این شرکت قیمت مقرون به صرفه‌تری نسبت به کابل‌های XLPE دارد. این شرکت به تولید کابل‌های قدرت هالوژن‌فری نیز می‌پردازد. در ساختار این کابل برق از هیچ نوع هالوژنی استفاده نشده است. به همین دلیل در هنگام سوختن از خود دودهای سمی تولید نمی‌کنند و برای محیط زیست و سلامت انسان‌ها تهدیدی محسوب نمی‌شوند.

کابل‌های مقاوم در برابر حرارت یا به اصطلاح کابل‌های نسوز این شرکت نیز بسیار باکیفیت هستند. کابل‌های افشان مقاوم می‌توانند در برابر حرارت 100 درجه سانتی‌گراد از خود مقاومت نشان دهند، به همین دلیل در ماشین‌ها و اطراف موتور که حرارت آن‌ها بالا می‌رود استفاده می‌شوند. این کابل‌ها از سطح مقطع 0.5 تا 4 میلی‌متر مربع برخوردار هستند.

کاربرد کابل

کابل های این شرکت متنوع هستند و از لحاظ کاربرد به موارد زیز تقسیم می‌شوند:

 • کابل قدرت
 • کابل کنترل
 • کابل مسلح
 • کابل شیلد
 • کابل شیلد مسلح
 • کابل تخت با هادی مسلح
 • کابل تلفن زمینی و هوایی
 • کابل ابزاردقیق با عایق و روکش PVC و PE
 • کابل کواکسیال

کابل‌های بالا در دسته کابل‌های نصب ثابت این شرکت قرار می‌گیرند و همگی با روکش PVC عرضه می‌شوند. البته کابل‌های قدرت و مسلح این شرکت می‌توانند با روکش XLPE نیز تولید شوند.

در ادامه با برخی از بهترین انواع سیم و کابل افشارنژاد خراسان آشنا خواهیم شد:

کابل مخابرات افشارنژاد خراسان

کابل تلفن خراسان افشارنژاد در دو نوع هوایی و زمینی به بازار عرضه می‌شود. کابل هوایی مخابرات برند خراسان دارای روکشی از نوع PVC است. کابل های زمینی مخابرات نیز به روکش PE مجهز شده‌اند.

کابل ابزار دقیق خراسان

شرکت سیم و کابل افشارنژاد خراسان به تولید انواع کابل ابزار دقیق نیز می‌پردازد. کابل‌های ابزار دقیق خراسان نیز با دو روکش PVC و PE قابل تولید هستند.

کابل کواکسیال خراسان مشهد

کابل‌های کواکسیال تولیدی این شرکت از نوع کابل‌های فرکانس بالا هستند و در انواع 50 اهمی و 75 اهمی به بازار عرضه می‌شوند. این کابل‌ها وظیفه انتقال فرکانس در تجهیزات الکتریکی را برعهده دارند.

کابل کولری خراسان

این کابل‌ها هم به صورت افشان و هم به صورت مفتول تولید می‌شوند. این کابل‌ها به صورت 4 رشته و 5 رشته با سطح مقطع 1.5 ارائه می‌شوند.

سیم برق خراسان افشارنژاد

سیم‌های برق این شرکت نیز همچون کابل‌ها تنوع بسیار زیادی دارند. این سیم‌ها در انواع زیر به بازار عرضه می‌شوند:

سیم تخت

این سیم‌ها یکی از پرکاربردترین انواع سیم افشان هستند که توسط شرکت سیم و کابل افشارنژاد خراسان به بازار عرضه می‌شوند. این سیم‌ها در سطح مقطع‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند و دو رشته هستند. از سیم تخت در صنعت ساختمان‌سازی و سیم‌کشی سایر مکان‌ها استفاده می‌شود. سیم بند تخت و قابل انعطاف نیز توسط این شرکت ساخته می‌شود که معمولاً جهت تغذیه وسایل الکتریکی قابل حمل در محل‌هایی که فشار مکانیکی کمی وجود دارد، استفاده می‌شود. این سیم خراسان افشارنژاد عایق PVC/D دارد و از مس کلاس 6 در ساختار آن استفاده شده است.

سیم مسی افشان

این سیم‌ها دارای یک رشته هستند و با عایق PVC به بازار عرضه شده‌اند و کاربردهای بسیار گوناگونی دارند. این محصولات دارای هادی‌هایی از نوع افشان و مس کلاس 5 هستند، به همین دلیل انعطاف پذیری بسیار زیادی دارند. از این محصولات می‌توان در لوله خرطومی‌های نصب شده زیر گچ و در کانال‌ها استفاده کرد. همچنین در ساخت بسیاری از وسایل برقی نیز می‌توان از این نوع سیم استفاده کرد. سیم مسی افشارنژاد خراسان از سطح مقطع 0.5 الی 240 میلی‌متر مربع ساخته می‌شود. سطح مقطع‌های بزرگ‌تر، سیم‌های ارت هستند که اغلب در ساختمان‌سازی از آن‌ها استفاده می‌شود.

سیم مسی مفتولی

این سیم‌ها تک رشته هستند و هادی آن‌ها مس کلاس 1 و 2 است که به شکل مفتول عرضه شده است. عایق این کابل نیز از PVC تایپ C است. از این نوع کابل‌ها می‌توان در داخل لوله‌های خرطومی در زیر گچ‌ها و دیگر موارد استفاده کرد. این محصولات سطح مقطع‌های متنوعی دارند.

سیم‌های اتومبیلی

این شرکت به تولید سیم‌های مخصوص اتومبیل نیز می‌پردازد. سیم‌های اتومبیل با عایق‌های مخصوص و استانداردهای بین‌المللی به بازار عرضه می‌شوند.

سیم بدون روکش

از این سیم‌ها جهت توزیع جریان برق از مسیرهای هوایی استفاده می‌شود. این سیم‌ها به سیم‌های سخت هوایی نیز شهرت دارند و از هادی مسی استرندشده بدون آنیل و روکش ساخته شده‌اند. این سیم‌ها سطح مقطع‌های متفاوتی دارند.

سیم رانژه

این سیم‌ها می‌توانند در سیم کشی تابلوهای الکترونیکی، سیستم‌های داخلی تلفن‌ها و دیگر موارد، مورد استفاده قرار بگیرند. در ساختار این سیم‌ها از هادی مس مفتولی ساده یا قلع اندود استفاده شده است. عایق آن از جنس PVC است و رنگ‌بندی آن مطابق استاندارد انجام شده است.

سیم‌های سخت هوایی

برای توزیع برق از مسیرهای هوایی سیم‌های سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیم سخت هوایی از گرید E-CU است و استانداردهای لازم را کسب کرده است.

لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد

کاتالوگ کابل افشارنژاد خراسان را می‌توانید از سایت این شرکت دانلود کنید. قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد به عواملی همچون نوع سیم و کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و دیگر موارد بستگی دارد. شرکت خراسان در هر بازه زمانی مشخص، لیست قیمت محصولات خود را منتشر می‌کند. در این لیست قیمت یک جدول طراحی شده است که می‌توانید قیمت کابل‌ها و سیم‌ها تولیدی این شرکت را مشاهده کنید. همچنین از نظر تعداد رشته و سطح مقطع و برخی دیگر از ویژگی‌های فنی هر یک را با هم مقایسه کنید. همچنین برای مشاهده قیمت این محصولات می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و در صفحه سیم و کابل خراسان افشارنژاد قیمت محصولات این شرکت را مشاهده کنید.

خرید سیم و کابل خراسان افشارنژاد

برای خرید سیم و کابل خراسان افشارنژاد می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل خراسان افشارنژاد یا نمایندگی سیم و کابل خراسان افشارنژاد در تهران لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می‌سازد.

شرکت کابل و سیم افشارنژاد خراسان در بسیاری از شهرهای ایران نمایندگی دارد. نمایندگی کابل خراسان در اصفهان، مشهد و دیگر شهرها مشغول به فعالیت است. کاربران می‌توانند جهت ارتباط با نمایندگی کابل افشار نژاد خراسان در لاله‌زار تهران و دیگر نقاط ایران به سایت راندنو مراجعه کنند و با نمایندگان و مسئولان فروش کابل خراسان افشار نژاد در ارتباط باشند.

چرا خراسان افشارنژاد ؟

سیم و کابل خراسان اصلی یا همان خراسان افشارنژاد از بهترین و به‌نام‌ترین سیم و کابل‌های موجود در بازار ایران است. سیم و کابل خراسان دارای تاییدیه شرکت‌های توزیع کل استان‌های ایران و همچنین تاییده و استاندارد توانیر است. قیمت سیم و کابل خراسان دارای لیست مشخص است تا مصرف کننده در خرید این سیم و کابل متضرر نشود.

افشارنژاد خراسان موفق به دریافت نشان استاندارد ایران ISIRI معادل IEC 227 اروپا شده است و محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای VDE آلمان، IEC استاندارد بین‌المللی و BS انگلستان تولید می‌شود. لازم به ذکر است که شرکت سیم کابل خراسان افشارنژاد گواهینامه ایزو 9002 را در سال 2000 از شرکت SGS سوئیس دریافت کرده است.