خارج کردن پیچ شکسته

6 روش برای خارج کردن پیچ شکسته

خارج کردن پیچ شکسته را چگونه انجام دهیم؟ همه ما بعضی اوقات برای درآوردن پیچ شکسته که به نظر می رسد خارج کردن آن غیرممکن است، با مشکلاتی رو به رو شده ایم. اما بهترین راه برای حل این مشکل چیست؟

راه حل های زیادی برای این مشکل وجود دارد ولی هیچ روشی وجود ندارد که برای همه پیچ ها مشترک باشد. در ادامه 6 تکنیک مفید و کارساز را انتخاب کرده ایم و با شما به اشتراک گذاشته ایم.

برای خرید پیچ دستی همین حالا اقدام نمایید.

خارج کردن پیچ با استفاده از پیچ گوشتی دستی

برای درآوردن پیچ شکسته به این روش، لازم است یک پیچ گوشتی و یک چکش داشته باشید. پیچ گوشتی را در یک طرف پیچ قرار دهید و با چکش بر روی پیچ گوشتی ضربه بزنید.

برای خرید پیچ گوشتی همین حالا اقدام نمایید.

دقت کنید که در حین ضربه زدن، پیچ باید شروع به چرخش کند و جهت چرخش آن خلاف جهت عقربه های ساعت باشد. آنقدر باید ضربه زدن با چکش را ادامه دهید تا پیچ به صورت کامل از سطح مورد نظر خارج شود.

همچنین بخوانید: انواع پیچ گوشتی و کاربردی ترین مدل های آن کدام است؟

درآوردن پیچ شکسته با پیچ گوشتی

خارج کردن پیچ با استفاده از پیچ گوشتی ضربه ای یا ضربه خور

از این ابزار دستی برای خارج کردن پیچ شکسته بسیار سخت استفاده می شود. در هنگام خرید به کیفیت پیچ گوشتی توجه کنید. پیچ گوشتی سر تخت را انتخاب کنید، آن را وارد پیچ کنید و محکم نمایید. در مرحله بعد اطمینان حاصل کنید که پیچ گوشتی را در جهت صحیح می چرخانید زیرا در غیر اینصورت، باعث سفت شدن بیشتر پیچ می شود.

بهتر است برای انجام این کار از عینک ایمنی استفاده کنید. سپس با چکش چند ضربه به انتهای پیچ گوشتی وارد کنید. برای مشاهده قیمت پیچ گوشتی ضربه خور و خرید از نماینده اصلی به سایت راندنو مراجعه کنید.

بدین ترتیب سر پیچ گوشتی می چرخد و باعث شل شدن پیچ می شود. اکنون می توانید با استفاده از مته یا پیچ گوشتی، پیچ را به صورت کامل از سطح مورد نظر خارج کنید.

درآوردن پیچ شکسته با پیچ گوشتی ضربه خور

خارج کردن پیچ شکسته با استفاده از دریل و مته پیچ گوشتی

برای پیچ هایی که به صورت کامل در سطح مورد نظر فرو نرفته اند، استفاده از دریل همراه با مته یا سری پیچ گوشتی انتخاب خوبی خواهد بود. این مته ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند و شما می توانید با توجه به اندازه پیچ مورد نظر، مته را خریداری کنید.

مته را داخل دریل خود قرار دهید و فیکس کنید. مطمئن شوید که دریل را به صورت معکوس تنظیم کرده اید. این کار را تا جایی ادامه دهید که دریل شروع به چرخاندن پیچ کند و پیچ از سطح مورد نظر خارج شود.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه استفاده از پیچ گوشتی شارژی

درآوردن پیچ شکسته با دریل پیچ گوشتی

خارج کردن پیچ با استفاده از انبردست

این یک روش بسیار خوب برای خارج کردن پیچ شکسته است. البته تا زمانی که مقدار زیادی از پیچ داخل قطعه فرو نرفته باشد. برای انجام این روش، فقط کافیست دور پیچ را با انبردست بگیرید و بچرخانید.

لازم به ذکر است که در هنگام کار باید احتیاط کنید زیرا انبردست ممکن است به سطح اطراف پیچ آسیب برساند.

درآوردن پیچ شکسته با انبردست

خارج کردن پیچ با استفاده از دریل

برای خارج کردن پیچ آسیب دیده می توانید یک مته که سایز آن کمی کوچک تر از سر پیچ است انتخاب کنید و آن را در داخل دریل قرار دهید و محکم کنید. دریل را روشن کنید و در مرکز پیچ سوراخی ایجاد کنید. اگر سوراخ ایجاد نشد، مته سایز کوچکتری را انتخاب کنید. به صورت جداگانه به آموزش تعویض مته دریل پرداخته ایم.

توجه کنید که دریل در هنگام روشن شدن ممکن است باعث از بین رفتن پیچ شود. باقی مانده های پیچ را با استفاده از پیچ گوشتی و چکش از سطح خارج کنید. این روش یکی از بهترین روش ها برای خارج کردن پیچ شکسته است.

درآوردن پیچ شکسته با دریل

خارج کردن پیچ با استفاده از ابزار چرخشی

اگر با استفاده از هیچ کدام از 5 تکنیک بالا موفق به خارج کردن پیچ نشدید، استفاده از ابزار چرخشی یکی دیگر از گزینه هایی است که ما به شما پیشنهاد می کنیم. یک دیسک برش باریک را به ابزار چرخان خود متصل کنید و یک شکاف نازک در پیچ ایجاد کنید. توجه کنید که برش به اندازه ای باشد که در برش ایجاد شده یک پیچ گوشتی تخت قرار بگیرد و در عین حال به قدری نازک باشد که پیچ گوشتی در آن فیکس شود.

خارج کردن پیچ شکسته با ابزار چرخشی یکی از راهکارهای مناسب است.

توصیه می شود که تا حد امکان، برش نازک بر روی پیچ ایجاد کنید زیرا اگر پیچ بیش از حد شکاف داشته باشد، پیچ گوشتی در آن گیر نمی کند و بدین ترتیب نمی توانید پیچ را خارج کنید. در هنگام استفاده از این دستگاه حتماً از عینک ایمنی کمک بگیرید زیرا ممکن است تراشه های فلزی به اطراف پخش شوند.

درآوردن پیچ شکسته با دیسک برش

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و ترفند درآوردن پیچ شکسته برای شما مفید واقع شده باشد. با این حال، باز هم متذکر می شویم که قبل از انجام هرکدام از تکنیک ها، برای ایمنی بیشتر از عینک ایمنی استفاده کنید.