راهنمای خرید ابزار ایمنی

راهنمای خرید ابزار ایمنی

راهنمای خرید ابزار ایمنی به شما کمک می کند بتوانید مناسب ترین تجهیزات ایمنی کارگاهی و فردی را متناسب با کاربرد خود انتخاب نمایید. ابزار ایمنی مجموعه تجهیزاتی هستند که جهت حفاظت از کارکنان مشاغل مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. در ابتدا لازم است بدانید که لیست تجهیزات ایمنی از گستره وسیعی برخوردار است.

خرید ابزار ایمنی به عبارتی هر یک از انواع این لوازم ایمنی جهت مراقبت بخش خاصی از بدن افراد طراحی و تولید شده است. جهت خرید تجهیزات ایمنی فردی و خرید وسایل ایمنی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشگاه های مورد نظر را مشاهده نمایید. راندنو لیستی از فروشنده های پخش عمده لوازم ایمنی را برای شما فراهم نموده است.

همچنین در راندنو می توانید به فروش تجهیزات ایمنی کارگاهی اقدام نمایید و خریداران زیادی را جذب نمایید. اگر شما هم قصد خرید تجهیزات ایمنی را دارید، تا انتهای مقاله راهنمای خرید ابزار ایمنی با ما همراه باشید. با مطالعه این مقاله به طور کامل می توانید وسایل ایمنی مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی

در این بخش از موضوع راهنمای خرید ابزار ایمنی به اهمیت استفاده از لوازم ایمنی می پردازیم. (اول ایمنی، بعد کار) یکی از معروف ترین جمله هایی است که اهمیت استفاده از ابزارآلات ایمنی را نشان می دهد. مهم ترین بخش کار و فعالیت صنعتی، استفاده از تجهیزات ایمنی است. در بسیاری از مشاغل، افراد در معرض خطرات جبران ناپذیری قرار می گیرند.

از این رو استفاده از تجهیزات ایمنی آسیب های ناشی از فعالیت های شغلی را به حداقل می رساند. خطرات تهدیدآمیزی مانند برق گرفتگی، خطرات حرارتی، ایجاد صداهای ناهنجار و … در محیط های شغلی موجب آسیب به سلامت افراد می شود. این تجهیزات ایمنی جهت حفاظت از بخش های مختلف بدن افراد مورد استفاده قرار می گیرند.

هنگام خرید لوازم ایمنی کار باید مطابق با نوع کاربری خود، اقدام به تهیه آنها نمایید. لازم به ذکر است که تجهیزات آتش نشانی جزوی از ابزارآلات ایمنی هستند. در ادامه به معرفی کاربردی ترین آنها می پردازیم.


بیشتر بخوانید: ابزار ایمنی چیست و چه کاربردی دارد؟ آشنایی با انواع تجهیزات ایمنی


لیست تجهیزات ایمنی

همانطو رکه در ابتدا به این موضوع پرداخته شد، لوازم های ایمنی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در این بخش از مقاله راهنمای خرید ابزار ایمنی شما را با انواع تجهیزات فردی ایمنی آشنا می نماییم.

عینک ایمنی

عینک ایمنی یکی از تجهیزات ایمین فردی است که برای محافظت از چشم افراد استفاده می شود. استفاده از این ابزار ایمنی در محیط های شغلی مانند جوشکاری، کار با ابزارآلات برقی و … کاربرد دارد. در شرایطی که افراد در معرض گرد و غبار، نور شدید، براده های حاصل از چوب و فلز قرار دارند، عینک های ایمنی استفاده می شوند.

گاگل یکی از انواع تجهیزاتی است که برای مراقبت از چشم کارکنان استفاده می شود. برخی از انواع این تجهیزات در برابر اشعه های مضر مقاومت دارند. انتخاب این نوع عینک برای مشاغل آزمایشگاهی، تراشکاری و … کاربرد دارد. هنگام تهیه و خرید این ابزار ایمنی باید متناسب با نوع فعالیت خود، مناسب ترین عینک را انتخاب نمایید.

این ابزار براساس نوع لنز، فریم، برند تولیدکننده و … از یکدیگر متمایز می شوند. هنگام تهیه این ابزار توجه نمایید که محصول مورد نظر از استاندارد عینک ایمنی ANSI Z 87.1 برخوردار باشد.

عینک ایمنی
عینک ایمنی

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی وسیل های است که برای محافظت از سر کارکنان در برابر عوامل خطرسازی مانند برخورد اجسام سنگین مراقبت می کند. کلاه های ایمنی باتوجه به مقاومت و صنف شغلی افراد در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. رنگ کلاه ایمنی براساس نوع کاربری آن، از یکدیگر متمایز می شود.

جهت خرید کلاه ایمنی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار ایمنی را مشاهده نمایید. این محصول براساس مقاومت هایی که دارد، از استانداردهای متفاوتی برخوردار است.

کلاه ایمنی
کلاه ایمنی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کلاه ایمنی


دستکش ایمنی

دستکش ایمنی یکی از پرکاربردترین انواع لوازم ایمنی است که در این بخش از مقاله راهنمای خرید ابزار ایمنی به معرفی آن می پردازیم. این دستکش های کار در معرض مواد خورنده و تیز مقاومت دارند. این محصول در انواع گوناگون، باتوجه به مقاومت هایی که دارند تولید می شود. از این رو افراد باتوجه به نوع شغل و موادی که در محیط کاری با آنها سروکار دارند، انتخاب می شود. اگر قصد خرید تجهیزات ایمنی برق را دارید، دستکش ایمنی عایق برق یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که باید آن را تهیه نمایید.

در لیست زیر به رایج ترین استانداردهای استفاده شده در دستکش های ایمنی پرداخته شده است:

  • ASTM F 1790: میزان مقاومت دستکش در برابر بریدگی را نشان می دهد.
  • ASTM F 3389: این مشخصه میزان مقاومت دستکش در برابر سایش را تعیین می کند.
  • EN 407: این مشخصه میزان پایندگی دستکش در برابر حرارت را تعیین می کند.
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

کفش ایمنی

کفش ایمنی از دیگر تجهیزات ایمنی است که نام آن در لیست راهنمای خرید ابزار ایمنی قرار می گیرد. از این ابزار ایمنی برای محافظت از پاهای افراد در محیط های کاری استفاده می شود. این تجهیزات در برابر خطراتی مانند سقوط اجسام، حرارت، تماس با مواد شیمیایی و … مقاومت دارند. هنگام خرید این محصول به وزن آن توجه داشته باشید که سنگین نباشد.

لازم به ذکر است که کفش های ایمنی باتوجه به نوع شغل افراد، در انواع مختلفی تولید می شود. جهت خرید وسایل ایمنی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

کفش ایمنی
کفش ایمنی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش ایمنی


کمربند ایمنی کار

این تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع برای مقابله با خطرات ناشی از کار در ارتفاعات، مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که هارنس ایمنی یکی از رایج ترین انواع آن است.  هنگام خرید کمربندهای ایمنی باید براساس نوع فعالیت خود، مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید. توجه به گیره ها و تسمه های کمربند کار از پارامترهای مهم در انتخاب این محصول به شمار می آید.

کمربند ایمنی کار
کمربند ایمنی کار

لباس کار

در این بخش از مطلب راهنمای خرید ابزار ایمنی به معرفی لباس ایمنی کار می پردازیم. این تجهیزات فردی همانطور که مشخص است، جهت مراقبت از بدن افراد در برابر عوامل پرخطر مورد استفاده قرار می گیرند. لباس های کار علاوه بر محافظت از بدن، موجب ایجاد یکسان سازی ظاهری افراد یک مجموعه می شوند. این لباس ها در انواع متفاوت باتوجه به فصل و محیط شغلی کارکنان، طراحی و تولید می شوند.

هنگام خرید لباس های کار باید به سایز آن توجه داشته باشید. این لباس ها باید کاملاً متناسب با سایز شما باشند و هیچگونه محدودیتی در فعالیت شما ایجاد نکنند.

لباس کار
لباس کار

بیشتر بخوانید: ویژگی های لباس کار مناسب چیست؟ | خصوصیات لباس کار


محافظ گوش

گوشی ایمنی از دیگر تجهیزاتی است که در این بخش از مطلب راهنمای خرید ابزار ایمنی به بررسی آن می پردازیم. برای استفاده در فضاهای پر سر و صدا استفاده می شود. این گوشی ها از درجه حفاظت های متفاوتی برخوردار هستند. این محصول نیز باتوجه به در نظر گرفتن میزان صداهای ایجادشده در محیط های شغلی، انتخاب می شود.

لازم به ذکر است که اگر در یک محیط، میزان سروصدای ایجادشده بیش از 85 دسی بل باشد، افراد باید از محافظ های گوش استفاده نمایند.

محافظ گوش
محافظ گوش

فیلتر ماسک

ماسک ها از دیگر تجهیزاتی هستند که در موضوع راهنمای خرید ابزار ایمنی به بررسی آن می پردازیم. ماسک ها از مجرای تنفسی کارکنان در برابر آلاینده ها مراقبت می کنند. فیلتر ماسک نیز از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده این کالا است که متناسب با نوع ماسک انتخاب می شود. هنگام خرید این تجهیزات ایمنی کاربردی به قابلیت شست و شو و استانداردهای این محصول توجه نمایید.

فیلتر ماسک
فیلتر ماسک

بیشتر بخوانید: معرفی کامل انواع ماسک و شیلد محافظ صورت و کاربرد آنها


خرید ابزار ایمنی

امیدواریم که مقاله راهنمای خرید ابزار ایمنی برای شما مفید واقع شده باشد. در این مقاله از مجله راندنو به طور مفصل به معرفی انواع ابزار ایمنی پرداخته شده است. جهت خرید لوازم ایمنی می توانید با مراجعه به سایت راندنو لیست فروشگاه لوازم ایمنی در تهران را مشاهده نمایید.

راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات ایمنی و برقراری ارتباط بی واسطه با فروشندگان این محصولات را برای شما فراهم نموده است. همچنین خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید. تیم فنی راندنو آماده پاسخگویی و راهنمایی شما کاربران عزیز درخصوص هرگونه سؤالات رایج در زمینه ابزار و یراق است.

راهنمای خرید ابزار ایمنی
راهنمای خرید ابزار ایمنی

بیشتر بخوانید: بهترین برند ابزار ایمنی در ایران