راهنمای خرید عینک جوشکاری

راهنمای خرید عینک جوشکاری

راهنمای خرید عینک جوشکاری به شما کمک می کند بتوانید مناسب ترین عینک ایمنی جوشکاری را انتخاب نمایید. عینک جوشکاری یکی از تجهیزات ایمنی است که به منظور محافظت از چشم جوشکارها در محیط شغلی، مورد استفاده قرار می گیرد. عینک های جوشکاری توسط لنزهای محافظ ساخته شده اند و به منظور محافظت از چشم کارکنان در برابر خطرات احتمالی مورد استفاده قرار می گیرند.

درجه تیرگی عینک جوشکاری موجب شده است که این ابزار ایمنی در برابر گرما، اشعه های فرابنفش (UV) و مادون قرمز مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین پرتاب قطعات حاصل از جوشکاری، از دیگر آسیب های احتمالی است که در فعالیت های جوشکاری رخ می دهد. بنابراین استفاده از انواع عینک جوشکاری هنگام انجام فعالیت های جوش و برش، بهترین روش برای جلوگیری خطرات نام برده شده به شمار می آید.

لازم است بدانید که استاندارد عینک جوشکاری یکی از لازمه های مهم در انتخاب و خرید این محصول به شمار می آید. اگر شما هم قصد خرید و اطلاع از قیمت انواع عینک جوشکاری را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در مقاله راهنمای خرید عینک جوشکاری شما را با بهترین مارک عینک جوشکاری اتوماتیک آشنا خواهیم نمود.

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع عینک جوشکاری

عینک های جوشکاری باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش از مقاله راهنمای خرید عینک جوشکاری شما را با انواع این ابزار ایمنی و موارد استفاده هریک از آنها، آشنا خواهیم نمود.

عینک جوشکاری با تیرگی ثابت

این نوع از عینک جوشکاری همانطور که از نامش مشخص است، تیرگی لایه های آن به صورت ثابت است. لنز دیدبان این نوع از عینک ها، فاقد هرگونه تغییر رنگ است که از معایب این ابزار به شمار می آید. زیرا تیره بودن رنگ شیشه آن موجب می شود که برای بررسی قطعه کار، مدام عینک را از صورت خود بردارید.

درنتیجه سرعت عمل فعالیت شما کاهش می یابد و ممکن است به چشم شما آسیب وارد شود. لازم به ذکر است که اگر جهت انجام فعالیت های کوچک و مبتدی به عینک جوشکاری نیاز دارید، بهتر است نوع تیرگی ثابت آن را انتخاب نمایید.

عینک جوشکاری شفاف

در این بخش از مطلب راهنمای خرید عینک جوشکاری به بررسی نوع شفاف این ابزار ایمنی می پردازیم. انواع عینک جوشکاری شفاف را با نام عینک ایمنی استاندارد نیز می شناسند. این نوع عینک، از شیشه های کاملاٌ شفاف و از جنس پلی کربنات ساخته شده است. همچنین طراحی این ابزار ایمنی به گونه ای است که چشمان شما را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهد.

لازم به ذکر است که استفاده از این نوع عینک ها در برابر اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز مقاومت بالایی دارند. همچنین از این نوع عینک جوشکاری می توانید به منظور محافظت چشمان خود در برابر دود حاصل از جوشکاری، گرد و غبار و مواردی از این قبیل استفاده نمایید.

انواع عینک جوشکاری
انواع عینک جوشکاری

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید عینک ایمنی


عینک جوشکاری اتوماتیک

احتمالاٌ در ابتدا برای شما این سؤال پیش آمده است که عینک جوشکاری اتوماتیک چیست و چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که نوع اتوماتیک این محصول نسل جدیدی از عینک جوشکاری است که استفاده از آن، موجب افزایش سرعت کار می شود. عینک جوشکاری اتوماتیک در برابر درخشش و نورهای قوی حاصل از جوشکاری، به صورت خودکار تیره می شود.

همچنین پس از کاهش شدت نور، به یک عینک جوشکاری شفاف تبدیل می شود. از این رو با استفاده از این ابزار ایمنی دیگر نیازی به برداشتن عینک و یا ماسک جوشکاری نخواهید داشت. به طوریکه از پشت شیشه این نوع عینک جوشکاری، می توانید وضعیت را کنترل نمایید. لازم به ذکر است که عینک های ایمنی اتوماتیک باتوجه به میزان تابش و حرارت، تیرگی را تنظیم می کنند.

اگر به دنبال عینک جوشکاری جدید هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب عینک ایمنی جوشکاری اتوماتیک است. عینک های اتوماتیک در دو دسته خورشیدی و باتری خور تولید و به بازار عرضه می شوند که در ادامه به بررسی این دو محصول می پردازیم:

  • عینک جوشکاری خورشیدی: این مدل همانطور که از نامش مشخص است، توسط نور خورشید کار می کند. به عبارتی خورشید، نوعی شارژ برای باتری این ابزار است و عملکرد آن را کامل می کند.
  • عینک جوشکاری اتومات باتری خور: باتری های مورد استفاده در این نوع عینک ها، از نوع لیتیوم است و عملکرد تیرگی و شفافیت آن را تنظیم می کند.
عینک جوشکاری اتوماتیک
عینک جوشکاری اتوماتیک

استاندارد عینک جوشکاری

در این بخش از مقاله راهنمای خرید عینک جوشکاری شما را با استانداردهای بهره گیری شده در ساختار این ابزار ایمنی آشنا می نماییم.

به طور کلی دو استاندارد اصلی در ساختار این ابزار به کار رفته است. استانداردهای EN166 و EN172 به ترتیب میزان فیلتراسیون نور خیره کننده و ضد ضربه بودن لنز عینک جوشکاری را مشخص می کنند. همچنین لازم به ذکر است که عینک های جوشکاری ضد اشعه در انواع فیلتراسیون نور سه، نور پنج، نور شش و یا به صورت اتومانیک کار می کنند.


بیشتر بخوانید: عوارض و خطرات جوشکاری


نکات مهم هنگام خرید عینک جوشکاری

در ابتدا پیش از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشید که عینک جوشکاری را مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید. در این بخش از مقاله به راهنمای خرید عینک جوشکاری و نکات مهمی که هنگام انتخاب این ابزار ایمنی باید به آن توجه داشته باشید، پرداخته شده است.

مدل و طراحی مناسب

انواع عینک های جوشکاری باتوجه به نوع استفاده و مدل هایی که دارند، در انواع مختلفی تولید وبه بازار عرضه می شوند. درنتیجه پیش از هر چیز باید به نوع این محصول باتوجه به کاربرد و نوع سلیقه خود توجه داشته باشید. عینک کلاسیک با چشمی جدا، ماسک محافظ جوشکاری، عینک محافظ به سبک کلاه ایمنی و … از انواع این محصول هستند.

تهویه عینک

نوع تهویه عینک از دیگر نکات مهمی است که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه داشته باشید. برخی از انواع این محصول از دریچجه های محافظ برخوردار هستند. درنتیجه اگر به عینکی نیاز دارید که در برابر پاشش جرقه ها مقاومت داشته باشد، باید عینک هایی با دریچه جانبی را انتخاب نمایید.

میزان مقاومت در برابر ضربه و بخار

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه داشته باشید، میزان مقاومت عینک جوشکاری ایمنی در برابر بخار و ضربه است. لنز برخی از انواع این ابزار ایمنی به گونه ای ساخته شده است که ضد بخار هستند. برخی دیگر نیز از ویژگی هایی مانند ضد ضربه بودن برخوردار هستند. درنتیجه نوعی از این ابزار را انتخاب نمایید که از این قابلیت ها برخوردار باشد.

وزن مناسب و قابلیت تنظیم عینک

برخورداری از قابلیت تنظیم شدن عینک ها از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این محصول باید درنظر داشته باشید. هنگام تهیه این ابزار سعی بر این داشته باشید عینکی را انتخاب نمایید که به آسانی قابل تنظیم شدن باشد و بتوانید آن را بر روی صورت خود فیکس نمایید. وزن عینک جوشکاری از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب این محصول است که باید به آن توجه داشته باشید.

از این رو توجه داشته باشید تا عینک انتخابی شما وزن سبکی داشته باشد تا در اثر فعالیت طولانی مدت، گردن شما خسته نشود.

درجه تیرگی عینک جوشکاری

در این بخش از مقاله به اهمیت درجه تیرگی عینک های جوشکاری پرداخته شده است که می تواند راهنمای خرید عینک جوشکاری محسوب شود. سایه یا درجه تیرگی لنز عینک میان 3 تا 15 است که هر چه این میزان بالا رود، سطح ایمنی آن افزایش می یابد. لازم به ذکر است که اگر به دید واضحی نیاز دارید، بهتر است عینک های شماره 5 را انتخاب نمایید.

همچنین اگر برای انجام جوشکاری های طولانی مدت به این ابزار نیاز دارید، بهتر است شماره های بالاتر این محصول را انتخاب نمایید.

قیمت عینک جوشکاری

قیمت انواع عینک جوشکاری باتوجه به نوع این محصول، متغیر است. همانطور که می دانید قیمت انواع عینک جوشکاری اتوماتیک بالاتر از دیگر انواع این ابزار است. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که محصولاتی که قیمت پایین تری دارند، صرفاً بی کیفیت نیستند. اما به طور کلی می توان گفت که قیمت این ابزار به نوع، مدل و برند آن بستگی دارد.

راهنمای خرید عینک جوشکاری
راهنمای خرید عینک جوشکاری

بهترین عینک جوشکاری

در این بخش از مقاله راهنمای خرید عینک جوشکاری به معرفی بهترین مارک عینک جوشکاری می پردازیم.

  • عینک جوشکاری سولار
  • عینک جوشکاری رونیکس
  • عینک جوشکاری توسن
  • عینک جوشکاری تک پلاست و …
بهترین عینک جوشکاری
بهترین عینک جوشکاری

بیشتر بخوانید: بهترین مارک عینک ایمنی


امیدواریم که مقاله راهنمای خرید عینک جوشکاری برای شما مفید واقع شده باشد. در این مقاله به طور کامل به نکاتی که هنگام خرید عینک جوشکاری باید توجه داشته باشید، پرداخته شده است. به طور کلی با توجه به شرایط محیطی و شغلی خود باید از نوع مناسب این محصول استفاده نمایید.

جهت خرید عینک ایمنی جوشکاری و اطلاع از قیمت عینک ایمنی می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع عینک جوشکاری اتوماتیک و برقراری ارتباط بی واسطه با فروشندگان این محصول را برای شما فراهم نموده است.

همچنین خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید. تیم فنی راندنو آماده پاسخگویی و راهنمایی شما کاربران عزیز درخصوص هرگونه سؤالات رایج در زمینه ابزارآلات و ابزار ایمنی است.