ثبت فروشگاه

کابلشو مسی نمره 500

از ۲۵۰,۰۰۰ تا ۳۲۵,۸۵۰ تومان

کابلشو مسی نمره 300

از ۱۱۰,۲۰۰ تا ۱۴۸,۰۰۰ تومان

کابلشو مسی نمره 400

از ۱۰۲,۰۰۰ تا ۱۷۱,۹۵۰ تومان

کابلشو مسی نمره 630

از ۳۰۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان

کابلشو مسی

کابلشو مسی نوعی کابلشو است که کاربردهای فراوانی در زمینه اتصالات برقی دارد. کابلشو مسی از یک لوله مسی صاف، یکدست و بدون هیچگونه شکاف یا درزی ساخته شده است. در ساختار کابلشو مسی باکیفیت و مرغوب، استاندارد DIN 46235 رعایت می شود و به همین دلیل است که هنگام تولید و پرس این محصول، هیچگونه درز و شکافی روی لوله مسی آن ایجاد نمی شود. کابلشو مسی همانطور که از نامش مشخص است، معمولاً از 99.5 درصد مس خالص در ساختار آن استفاده می شود. جهت استعلام قیمت کابلشو مسی با مراجعه به سایت راندنو، می توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش کابلشو مسی هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید کابلشو مسی اقدام نمایید.

کابلشو مسی چیست

کابلشو مسی جهت ایجاد اتصال کابل کشی هایی که هر دو سمت اتصال آنها مس است، مناسب است. ضریب انبساط گرمایی کابلشو مسی بسیار پایین است و این موضوع یک مزیت برای کابلشوهای مسی محسوب می شود زیرا احتمال آتش سوزی هنگامی که از این کابلوها استفاده می شود، کاهش می یابد. کابلشو مسی قلع اندود شده است یعنی این نوع کابلشو با قلع آب کاری شده است که این کار موجب جلوگیری از سولفاته شدن مس می شود. به همین دلیل اگر در محیط های مرطوب اغلب از این کابلشوها استفاده می شود. مقاومت کابلشو مسی موجب طول عمر بیشتر این محصول و دوام بالای آن می شود.

برای اتصال سیم و کابل مسی به کابلشو، می توان از دستگاه پرس کابلشو دستی یا دستگاه پرس کابلشو هیدرولیک برای محکم شدن و نصب استفاده کرد. از تفاوت کابلشو مسی و آلومینیومی می توان به جنس آن ها اشاره کرد.

کابلشو مسی

کاربرد کابلشو مسی

در گذشته برای اتصال انواع سیم و کابل و ایجاد اتصال الکتریکی، سیم ها به طور مستقیم به هم تابیده می شدند و برای محکم نگه داشتن این اتصالات، از چسب برق استفاده می کردند. این روش اتصال قدیمی، امنیت لازم را نداشت و روشی خطرناک به شمار می رود. از این رو امروزه از انواع کابلشوها جهت اتصال صحیح که امنیت بالایی را برای کاربر ایجاد می کند، استفاده می شود. به همین علت کابلشو مسی و انواع آن، از ابزار ضروری و پرکاربرد در اتصالات سیم و کابل به شمار میاید.

گاهی از کابلشوها برای اتصال دو کابل به همدیگر نیز استفاده می شود. اما وظیفه اصلی آن ها ایجاد اتصالی مطمئن در سیم و کابل به تجهیزات برقی است. لازم به ذکر است که استفاده از کابلشو نامناسب ممکن است قطعی اتصال یا اتصال کوتاه را به همراه داشته باشد. این کار خسارت هایی را برای دستگاه برقی ایجاد می کند.

مزیت استفاده از کابلشو مسی

استفاده از کابلشو مزایا بسیار زیادی دارد. این وسیله اتصال سیم و کابل را منظم تر و مرتب تر می کند و هدف اصلی آن ایحاد اتصالی صحیح، ایمن و مطمئن در کابل ها است. کابلشو مسی می تواند جریان برق را به سمت ادوات برقی هدایت کند. به دلیل این که این محصولات در تنوع بالا تولید می شوند، در تمامی اتصالات سیم و کابل می توان از آن ها استفاده کرد. از دیگر مزایای استفاده از این محصول می توان به نصب آسان آن اشاره کرد. همچنین این محصولات نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند به همین دلیل نیاز به خرج هزینه های بیشتری نیست.

مزیت استفاده از کابلشو مسی

انواع کابلشو مسی از لحاظ کاربرد

از کابلشوهای مسی برای اتصال سیم و کابل روکشدار مسی استفاده می شود که در انواع گوناگونی تولید و به بازارعرضه می شوند:

 • کابلشو مسی دو سوراخه
 • کابلشو مسی چهار سوراخه
 • کابلشو مسی زاویه دار
 • کابلشو مسی پیچی

سایز کابلشو مسی

از مهمترین مشخصات فنی کابلشو مسی می توان به سایز آن ها اشاره کرد. کابلشوهای مسی از لحاظ سایز در نمره های گوناگونی تولید و عرضه می شوند. انواع سایز کابلشوهای مسی، برای اتصال سیم و کابل در تابلوهای برق کاربرد دارند. این کابلشوهای مسی در اندازه های 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 95، 120، 150، 185، 240، 300 و 400 عرضه می شوند. سوراخ کابلشوها نیز از 6 تا 14 دسته بندی می شود. سایز این سوراخ ها به نمره کابلشو و پیچ سفت کننده کابلشو دارد.

انواع کابلشو مسی از لحاظ اتصال

کابلشو مسی براساس نحوه اتصال به دو دسته زیر تقسیم می شود:

کابلشو مسی لحیمی

کابلشو مسی لحیمی اتصالی جدا نشدنی به وجود می آورد. روش این اتصال به صورتی است که پس از بریدن عایق کابل، محل اتصال کابلشو مسی را با روغن تمیز می کنند و برای محافظت از عایق کابل از نخ نسوز استفاده می شود. در نتیجه قسمت داخلی کابلشو را توسط حرارت مستقیم گرم کرده و مقداری لحیم با قسمت هادی کابل وارد کابلشو می شود.

کابلشو مسی پرسی

در این مدل از کابلشو مسی، هادی کابل را داخل قسمت انتهایی کابلشو مسی وارد کرده و با فشار روی بدنه کابلشو، هادی به کابلشو محکم می شود. همچنین این مدل کابلشو از پرکاربرد ترین انواع کابلشوهای مسی است.

کابلشو مسی پیچی

این روش از کابلشوها معمولاً برای سیم و کابل های سایز بالا کاربرد دارد. در این روش هادی کابل را داخل کابلشو فشار داده و سپس کابل به کمک پیچ های نصب روی کابلشو، بر روی کابل محکم می شود.

انواع کابلشو مسی از لحاظ اتصال

نکات مهم در هنگام خرید کابلشو مسی

 1. جنس هادی
 2. سایز کابلشو مسی
 3. کیفیت کابلشو مسی
 4. وزن
 5. شکل ظاهری
 6. ابعاد
 7. برند و شرکت تولیدکننده

بهترین برندهای کابلشو مسی

شرکت های زیادی در زمینه تولید اتصالات سیم و کابل همچون کابلشو فعالیت دارند که به چند نمونه از محبوب ترین این برندها اشاره می کنیم:

کابلشو مسی کلوته

شرکت کلوته در سال 1372 تأسیس شده است. این شرکت همواره برای تولید محصولات با کیفیت بالا تلاش می کند و به کاهش هزینه های مصرف کنندگان کمک می کند. تمامی محصولات این شرکت استانداردهای جهانی را رعایت کرده اند. گفتنی است که جنس کابلشوهای تولید کننده این شرکت، کابلشو مسی قلع اندود است.

از دیگر برندهای محبوب در تولید کابلشو مسی می توان به برند رحیل، کلاته، پارس صنایع، دیلم الکتریک و ... اشاره کرد.

قیمت کابلشو مسی

قیمت کابلشو مسی با توجه به سایز یا نمره آن، جنس کابلشو و نوسانات قیمت فلزات در بازار متغیر است. مدل و کاربرد کابلشو مسی از عوامل مهمی است که در قیمت آن تأثیر می گذارد. هر کابلشو مسی و انواع آن یک مشخصه به خصوصی دارد که عدد بزرگتر قطر ساقه آن و عدد کوچکتر قطر پیچ آن را که برای اتصال مناسب است، نمایان می کند. بنابراین بالا بودن این عدد هم در قیمت کابلشو مسی تأثیر می گذارد.

 شما می توانید در سایت راندنو قیمت انواع کابلشو مسی مانند کابلشو مسی 70 و 35 از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین کابلشو مسی را انتخاب نمایید.

خرید کابلشو مسی

برای خرید کابلشو مسی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کابلشو مسی کلوته و دیگر برندها را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابلشو مسی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان و تولید کننده کابلشو مسی را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند