اره فارسی بر

اره فارسی بر چیست؟ راهنمای خرید بهترین اره فارسی بر

اره فارسی بر یکی از انواع اره های برقی به شمار می آید که کاربرد ویژه ای در کارگاه های چوبی، کابینت سازی و نجاری ها دارد. در ادامه به معرفی کامل این نوع اره و کاربردهای آن پرداخته ایم.

خرید اره فارسی بر

آنچه در ادامه می خوانیم:

اره فارسی بر چیست؟

به طور کلی، فارسی بری نوعی برش است که کاربر می تواند زاویه برش را از 90 درجه کامل به هر زاویه دلخواه دیگر تغییر دهد. البته به دلیل رایج بودن برش 45 درجه، به برش فارسی بری، برش 45 درجه نیز گفته می شود. برای خرید اره فارسی بر همین حالا اقدام نمایید.

کاربر به وسیله فارسی بر می تواند برش اریب، افقی، عمودی، فارسی و ترکیبی از برش اریب و 45 درجه را ایجاد کند. در بعضی از قطعات، برای حکاکی لوگوی محصول نیز از این نوع اره برقی استفاده می شود.

اره فارسی بر چیست؟

ساختار فارسی برها

این اره برقی از یک تیغه برنده تشکیل شده است که بر روی بازوهای این تیغه میله‌ های متحرکی قرار گرفته است. بازوها و میله های فارسی‌ بر به وسیله اهرم نصب شده در زیر دستگاه، نسبت به صفحه زیر دستگاه به صورت افقی تغییر می کنند. به وسیله این اهرم، کاربر می تواند با توجه به نقاله متحرک موجود، زاویه را تغییر دهد و چوب یا اشیاء دیگر را در زوایای دلخواه خود برش بزند.

این اره ها اغلب برای برش چوب استفاده می شوند اما می توان از آنها برای برش فلز و آلومینیوم نیز استفاده کرد که به آن ها اره فارسی بر فلز و آلومینیوم گفته می شود.

برای مشاهده قیمت انواع اره برقی با مراجعه به سایت راندنو می توانید با نماینده اصلی در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: اره برقی و انواع آن، معرفی کامل اره الکتریکی و روش کار با آن

انواع اره فارسی بر

فارسی بر دستی (ساده)

این اره به وسیله نیروی دست کار می کند و ابتدایی ترین نوع این وسیله به شمار می آید. نحوه تنظیم زاویه در این اره بسیار راحت است. گیره به کار رفته در این محصول، از لغزش قطعه کار در حین انجام برش جلوگیری می کند.

فارسی بر دستی

 فارسی بر ثابت

این نوع فارسی برها برای انجام برش با زوایای مختلف به کار می روند و از طرف چپ، برای برش های مورب خم می شوند. تیغه این نوع فارسی بر فقط در جهت بالا و پایین حرکت می کند و توانایی برش به صورت اریب را ندارد و فقط می تواند برش های عمودی، افقی و فارسی را بر روی سطح مورد نظر ایجاد کند. فارسی برهای ثابت دو نوع هستند:

 •  فارسی بر دینامی
 •  فارسی بر آرمیچری

در مدل فارسی بر دینامی، دستگاه کم صدا است و قدرت برش کمتری نسبت به نوع آرمیچری دارد. البته لازم به ذکر است که قدرت برش به معنای قدرت و سرعت کمتر این مدل نیست، بلکه به معنای این است که کاربر برای برش با اره دینامی، باید زمان زیادتری را صبر کند تا دستگاه به میزان دور مورد نظر کاربر برسد.

فارسی برهای ثابت دارای خط لیزر هستند که این ویژگی باعث افزایش دقت در برش می شود.

فارسی بر ثابت

 فارسی بر کشویی

این نوع اره نمونه به روزتر و جدیدتری نسبت به فارسی برهای ثابت است. فارسی بر کشویی ریل یا بازو دارد که به کمک آن می تواند به سمت جلو و عقب حرکت کند. این نوع اره برای برش عمودی، افقی، اریب، فارسی و ترکیبی مناسب است و می توان از آن برای برش قطعات بزرگ تر استفاده کرد.

فارسی بر کشویی

 فارسی بر کشویی دو طرفه

فارسی برهای دو طرفه نوع دیگری از اره های فارسی بر هستند که از لحاظ ظاهری، به اره های ثابت شباهت دارند، با این تفاوت که از دو طرف چپ و راست خم می شوند و بدین ترتیب، می توان بدون تکان دادن قطعه، آن را برش داد.

فارسی بر کشویی دو طرفه

 فارسی بر صندوقی

این مدل اره ساختاری بسیار ساده ای دارد و اولین نوع فارسی بر به شمار می رود. ساختار این اره شبیه به یک صندوق فلزی است و به همین دلیل، با نام صندوقی نامگذاری شده است. این اره از نوع دینامی است و وزن و صدای بالایی دارد.

فارسی بر صندوقی

همچنین بخوانید: آموزش کار با اره موتوری یا اره زنجیری

فارسی بر چه مارکی خوبه؟

فارسی بر نیز مانند بسیاری از ابزارآلات برقی دیگر به دلیل تقاضای زیادی که دارد، توسط بسیاری از شرکت های معتبر دنیا تولید و عرضه می شود. شرکت های صنعتی زیادی در سراسر جهان به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به اره فارسی بر ماکیتا، محک، توسن، رونیکس، دلتا، یونیک، فمی، دیوالت، فکس، بوش، هیوندای و آاگ اشاره کرد.

چرا میگن فارسی بر؟

یکی از سؤالات متداول در بین کاربران، علت نامگذاری این محصول با نام فارسی بر است. فارسی بر در واقع برش 45 درجه قطعات و اتصال آن ها به یکدیگر است. برش فارسی بیشتر برای قرنیزکاری کف پوش استفاده می شود.

نکات مهم در خرید اره فارسی بر

 • یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید این محصول، توان و قدرت موتور است.
 • وزن دستگاه جهت حمل و نقل آن
 • توجه به نوع اره با توجه به کاری که می خواهیم انجام دهیم.
 • پاندولی بودن یا ریلی بودن دستگاه
 • شرکت تولیدکننده اره
 • دیمر یا کنترل سرعت جهت افزایش تسلط
 • لیزر جهت افزایش دقت
 • طراحی استاندارد و ارگونومیک دسته
 • تیغه دستگاه را حتماً چک کنیم و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نماییم.
 • گونیا
 • کیسه جهت جمع آوری دستگاه
 • منبع تغذیه از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم. فارسی بر می تواند دستی، برقی و یا شارژی باشد.
همچنین بخوانید: اره آتشی چیست و چه کاربردی دارد؟

قیمت اره فارسی بر

قیمت این اره بر با توجه به نوع آن متفاوت است. عمومآً فارسی برهای دو طرفه، قیمت بیش تری نسبت به نوع کشویی و ثابت دارند. شرکت تولیدکننده دستگاه نیز تأثیر زیادی در قیمت آن دارد. توان و قدرت دستگاه و مشخصات جانبی دیگر نیز، از عوامل تأثیرگذار در قیمت دستگاه به شمار می آیند. کاربران می توانند در صورت استفاده از اره های مختلف، نظرات خود را ثبت کرده و برای خرید، به راندنو مراجعه کنند.

ابزار فروشی آنلاین

سایت راندنو یک مرجع مناسب برای ارتباط فروشندگان و خریداران با یکدیگر است. در این سایت کاربران با مشاهده کالا و قیمت آن می توانند به صورت آنلاین با نمایندگان محصولات ابزار یراق در ارتباط باشند. از طرفی صدها فروشگاه ابزار فروشی در سایت راندنو ثبت نام کرده و کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند.