اره برقی

اره برقی و انواع آن، معرفی کامل اره الکتریکی و روش کار با آن

 انواع اره برقی معمولاً در برش کاری و در مواقعی که به قدرت بیشتر دستگاه و نیروی انسانی کمتر نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرد. اره های برقی نسبت به اره های دستی، سرعت، قدرت و دقت بالاتری دارند. خرید اره برقی را می توانید از سایت راندنو تجربه کنید.

از این نوع اره ها برای انجام کارهای سنگین و طولانی استفاده می شود. استفاده از این نوع اره موجب کاهش خستگی و افزایش راندمان در کار می شود. در اینجا قصد داریم شما را با انواع این اره ها آشنا کنیم:

آنچه در ادامه می خوانیم:

اره پروفیل بر

با استفاده از این اره می توان انواع فلزات، پروفیل و تیرآهن را برش داد. اره پروفیل بر از یک گیره نگهدارنده و بازوی متحرک تشکیل شده است که موتور و دیسک برش آن بر روی بازوی متحرک قرار گرفته است. از دیگر ویژگی های این نوع اره می توان به قدرت بالاتر آن نسبت به فرزهای آهنگری، دقت بالا و وزن کم اشاره کرد. قیمت اره پروفیل بر را مشاهده نمایید.

این اره اغلب در صنایع خودروسازی، کشتیرانی، ساختمان سازی، کارگاه های آهنگری و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد. از بهترین اره های پروفیل بر  می توان به اره پروفیل بر رونیکس، اره پروفیل بر محک، اره پروفیل بر ماکیتا و اره پروفیل بر توسن اشاره کرد.

اره پروفیل بر

همچنین بخوانید: اره آتشی چیست و چه کاربردی دارد؟

شیار زن

این دستگاه قدرت برش و ایجاد شیار بر روی دیوار را دارد. از شیار زن می توان برای کندن جای لوله ها و قوطی های برق با ظرافت و سرعت بالا استفاده کرد. شیار زن دیوار اغلب در صنایع ساختمانی و تأسیسات کاربرد دارد. از بهترین شیار زن ها می توان به شیار زن رونیکس و شیار زن توسن اشاره کرد.

شیار زن

اره نواری

از اره نواری می توان برای انجام کارهایی از قبیل برش چوب های ظریف، قوس بری، برش چوب های ضخیم و برش طولی استفاده کرد. این نوع اره بیشتر در کارگاه ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از اره نواری دیگر برای برش کاری، لازم به جا به جایی دستگاه و قطعه نخواهد بود.

خرید اره نواری را می توانید به صورت مستقیم از ده ها فروشگاه عضو سایت تجربه کنید. بعضی از اره های نواری برای برش بسیاری از فلزات تولید و به بازار عرضه می شوند. اره نواری به سه نوع اره نواری افقی، اره نواری عمودی و اره نواری دو ستونی تقسیم می شود. از بهترین اره های نواری نیز می توان به اره نواری محک اشاره کرد.

اره نواری

اره مویی برقی

از اره مویی برقی بیشتر برای کارهای چوبی و هنری همچون معرق کاری استفاده می شود. اره مویی برقی بسیار شبیه به اره فلکه ای و کمان اره است که جایگزین اره مویی های U شکل شده است. کاربرد این اره بیشتر برای برش قوس، فیبر و شابلون قطعات چوبی و تخته های چندلایی است.

اره مویی برقی در دو نوع تولید شده است. در نوع اول، حرکت رفت توسط میل لنگ متصل به الکترو موتور و حرکت برگشت توسط فنر آن تأمین می شود. در نوع دوم، حرکت رفت و برگشت توسط موتور و میل لنگ متصل به محور انجام می شود. اجزای تشکیل دهنده این اره عبارتند از پیچ تنظیم زاویه صفحه کار، کلید تنظیم سرعت، تیغه، پیچ سفت کن تیغه و صفحه کار.

از بهترین اره مویی برقی می توان به اره مویی برقی ماکیتا، اره مویی برقی درمل، اره مویی برقی محک و اره مویی برقی آینهل اشاره کرد.

اره مویی برقی

اره عمود بر

از اره عمود بر برای برای مصارفی همچون ایجاد برش یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، چوب، فیبر، پلاستیک، آلومینیوم و آهن با ضخامت کم استفاده می شود. این نوع اره ها در صنایع مربوط به فلز و چوب کاربرد بیشتری دارند. اره های عمودبر تیغه بسیار ظریف و شکننده ای دارند و در هنگام کار با آن ها باید توجه شود که هیچ گونه فشار مازادی بر آن وارد نشود زیرا فشار سبب شکستگی تیغه می شود.

اره های عمود بر دارای حالت پاندولی هستند. به این معنا که حالت پاندولی برای برش عمق های زیاد قطعات مختلف به کار می رود. اکثر اره های عمودبر سه حالت پاندول دارند. اره عمود بر در دو نوع صنعتی و نیمه صنعتی تولید و به بازار عرضه می شود. از بهترین اره های عمود بر می توان به اره عمود بر بوش، اره عمود بر ماکیتا، اره عمود بر رونیکس، اره عمود بر توسن و اره عمود بر ادون اشاره کرد.

اره عمود بر

اره زنجیری

اره برقی زنجیری از دو قسمت اره و زنجیر تشکیل شده است. این زنجیر بر روی ساطور سوار شده است و بسیار ضخیم و برنده است. روی این زنجیر حداقل 30 دندانه تیز وجود دارد که با فاصله های منظم از یکدیگر قرار گرفته اند. این نوع اره برقی یک موتور متحرک دارد که نیروی گشتاوری را به بدنه منتقل می کند و سبب گردش زنجیر دور آن می شود.

اره زنجیری اغلب در نجاری، آتش نشانی، باغبانی، برش سیمان، گچ و مجسمه سازی کاربرد دارد. از بهترین اره های زنجیری می توان به اره زنجیری اشتیل، اره زنجیری ادون، اره زنجیری رونیکس و اره زنجیری ماکیتا اشاره کرد.

اره زنجیری


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اره موتوری یا اره زنجیری


اره فارسی بر

اره برقی فارسی بر در کارگاه های چوبی، کابینت سازی و نجاری کاربرد ویژه ای دارد. با استفاده از این اره، کاربر می تواند برش را از 90 درجه کامل به هر زاویه دلخواه دیگر تغییر دهد. همچنین این نوع اره برقی برای حکاکی نیز کاربرد دارد.

این اره از یک تیغه تشکیل شده است که روی بازوهای این تیغه میله های متحرکی قرار گرفته اند. بازوها و میله های اره فارسی بر به وسیله اهرم نصب شده در زیر دستگاه، نسبت به صفحه به صورت افقی تغییر می کنند. اره فارسی بر در سه نوع ثابت، کشویی و دو طرف کشویی تولید و به بازار عرضه می شود. بهترین مارک اره فارسی عبارتند از اره فارسی بر ماکیتا، اره فارسی بر محک و اره فارسی بر رونیکس.

اره فارسی بر

اره میزی

از اره برقی میزی برای برش انواع چوب استفاده می شود. این نوع اره بر روی دستگاه های دو کاره، سه کاره، پنج کاره و هفت کاره قابل نصب است. این نوع اره در شکل های گوناگونی تولید می شود. با توجه به نوع کار خود می توانید اره متناسب را خریداری کنید. یکی از ویژگی های این ابزار، برش بسیار تمیز و ده ها برابر دقیق تر نسبت به اره های دستی و برقی دیگر است. از بهترین اره میزی ها می توان به اره میزی محک، اره میزی دیوالت، اره میزی ماکیتا، اره میزی رونیکس، اره میزی کرون و اره میزی آینهل اشاره کرد.

اره میزی

اره گرد بر

به اره برقی گرد بر، اره دیسکی نیز گفته می شود. این اره برقی به وسیله یک موتور الکتریکی، نیروی تولید شده را توسط یک محور به تیغه منتقل کرده و آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت به حرکت در می آورد. تیغه این اره می تواند انواع چوب با ضخامت های مختلف را با زوایای 45 تا 90 درجه برش دهد. این اره در دو نوع تولید می شود. نوع اول محور ثابتی دارد و کاربر می تواند با تعویض تیغه و بالا و پایین بردن آن، از این اره استفاده کند.

نوع دوم برای انجام کارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد که به اره گرد بر کرمی نیز معروف است. از بهترین مارک اره گرد بر می توان به اره گرد بر ماکیتا، اره گرد بر رونیکس، اره گرد بر بوش و اره گرد بر محک اشاره کرد.

اره گرد بر

قیمت اره برقی و خرید آنلاین ابزار

قیمت انواع اره برقی با توجه به انواع متنوعی که ذکر شد، متفاوت است. برند کالا نیز در قیمت گذاری مؤثر خواهد بود. اره برقی ماکیتا، رونیکس، بوش، توسن و … ار بهترین اره های موجود در بازار به شمار می آیند.

کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت اره برقی و یا آشنایی با نحوه خرید اره برقی به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تیغ اره