انواع منگنه کوب

معرفی انواع منگنه کوب و کاربرد آن ها

انواع منگنه کوب را برای کاربران علاقه مند به این حوزه شرح می دهیم:

شاید بسیاری از کاربران با شنیدن اسم منگنه کوب یامنگنه زن به سراغ منگنه های کاغذ بروند. در صورتی که این ابزار، نسبت به آن چیزی که افراد فکر می کنند، کاربرد بیش تری دارد. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه با ما همراه باشید.

برای خرید منگنه کوب همین حالا اقدام نمایید.

منگنه کوب چیست؟

برای مشاهده انواع منگنه کوب ابتدا خود آن را توضیح می دهیم.

منگنه کوب یا منگنه زن وسیله ای است که از آن برای محکم کردن و اتصال دو قطعه استفاده می شود. این محصول کاربرد زیادی در صنعت نجاری، مبل سازی، ساخت دکوراسیون، رویه کوبی و هم چنین اتصال پارچه بر روی سطوح چوبی دارد.

کار کردن با این دستگاه بسیار راحت است و نیاز به تخصص بالا ندارد اما بهتر است پیش از استفاده، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

انواع منگنه کوب

این دستگاه نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر، انواع مختلفی دارد و بر اساس منبع تغذیه، به انواع زیر تقسیم می شود:

 • منگنه کوب دستی

این وسیله همان طور که از نامش مشخص است، به کمک نیروی دست و با فشردن اهرم کار می کند. این محصول از ابتدایی ترین منگنه کوب های موجود در بازار به شمار می آید و نسبت به مدل های دیگر، از قیمت کمتری برخوردار است.

کاربرد منگنه کوب دستی

این مدل منگنه زن خود انواع مختلفی دارد که برای کارهای مختلف استفاده می شود. از بین آن ها می توان به منگنه کوب کارتن، کابل و نوع چند منظوره اشاره کرد.

برای مشاهده قیمت منگنه کوب دستی به سایت راندنو رفته و با نمایندگان اصلی در ارتباط باشید

 • منگنه کوب برقی و شارژی

نوع برقی یکی از انواع منگنه کوب است که به وسیله جریان برق و نوع شارژی آن به وسیله باتری کار می کند. سرعت و دقت این مدل نسبت به نوع دستی بیشتر است و کاربر می تواند با فشردن شستی، به راحتی به سطح مورد نظر خود، چندین سوزن منگنه پرتاب کند.

داخل بعضی از این مدل دستگاه ها، می توان میخ نیز قرار داد تا دستگاه کارایی مخیکوب را داشته باشد. این مدل نسبت به نوع دستی از قیمت بالاتری برخوردار است.

برای خرید انواع ابزار برقی به سایت راندنو مراجعه نمایید.

 • منگنه کوب بادی یا پنوماتیک

این مدل یکی از انواع منگنه کوب است که با استفاده از هوای فشرده کار می کند. این هوای فشرده از طریق کمپرسور باد تأمین می شود و به وسیله شلنگ به دستگاه منتقل می گردد. این مدل نسبت به تمام مدل های ذکرشده، از قدرت بسیار بالاتری برخوردار است، تا حدی که می تواند یک سوزن 8 میلی متری را در کسری از ثانیه وارد چوب کند.

قیمت این مدل نیز نسبت به بقیه منگنه کوب ها بالاتر است ولی قدرت و توان بیشتری نیز دارد. در صورتی که بخواهید از منگنه کوب در کارهای سنگین استفاده کنید، بهتر است از نوع بادی آن استفاده نمایید.

 • منگنه کوب جراحی

نوعی منگنه زن است که بجای بخیه از آن استفاده می شود. این دستگاه برای بستن جای زخم و جراحی به جای سوزن مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل دستگاه از جنس پلاستیک تولید می شود و برای جراحی روده و معده نیز کاربرد دارد.

 • منگنه کوب کاغذ

از متداول ترین انواع منگنه کوب، منگنه زن است که از آن برای اتصال کاغذهای مختلف به یکدیگر استفاده می شود. این مدل در سایزهای مختلفی تولید می شود که هر کدام سوزن خاص خود را دارد.

سوزن منگنه

سوزن منگنه قطعه فلزی است که که در دو طرف خود خم های 90 درجه دارد. این قطعه به صورت خشاب هایی است که داخل منگنه کوب قرار می گیرد و عملیات اتصال به وسیله آن انجام می شود.

برای خرید سوزن منگنه همین حالا اقدام نمایید.

تفاوت منگنه کوب و میخکوب

از هر دوی این وسایل به منظور ایجاد اتصال بین دو قطعه استفاده می شود. هر دو دستگاه کاربرد زیادی در صنعت نجاری دارند. اما تفاوت این دو وسیله در نوع کاربرد آن هاست. منگنه کوب در صنعت مبل سازی و اتصال پارچه بر روی یک سطح کاربرد دارد، در حالی که از میخکوب اغلب برای ساختن وسایل استفاده می شود. قدرت میخکوب ها نیز تا حد زیادی بیشتر از انواع منگنه کوب است و  میخکوب ها اغلب برای کارکردن به روغن نیاز دارند.

برای خرید میخکوب بادی همین حالا اقدام نمایید.

نکات مهم در خرید منگنه کوب

 

 • همان طور که گفته شد، قدرت انواع منگنه کوب با یکدیگر متفاوت است. سایز سوزن قابل استفاده در آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند. به همین دلیل لازم است آن را متناسب با کار خود انتخاب کنید.
 • شرکت سازنده یا تولیدکننده دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه شرکت های زیادی به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به منگنه کوب جیت، رونیکس، ماکیتا، آیرون مکس، دامار، سوماک، اریکسون، نوا، واستر، توسن و بوش اشاره کرد.
 • در نمونه های دستی این محصول باید به ارگونومیک بودن و مقاوم بودن دستگاه توجه داشت.
 • در نمونه برقی، بادی و شارژی، باید سرعت عملکرد و قدرت دستگاه را ملاک قرار دهید.
 • اندازه و وزن دستگاه نیز از دیگر نکات مهم در هنگام خرید این محصول به شمار می آیند.
 • رعایت اصول استاندارد و نکات ایمنی نیز از موارد مهم در خرید این دستگاه محسوب می شوند.

قیمت منگنه کوب

انواع منگنه کوب های دستی قیمت کمتری نسبت به نوع برقی و شارژی دارند. نوع بادی نیز قیمت بیش تری نسبت به انواع دیگر دارد. از نکات مهم در قیمت این دستگاه، قدرت دستگاه و هم چنین شرکت تولیدکننده آن است.