راهنمای خرید اره برقی

راهنمای خرید اره برقی

راهنمای خرید اره برقی به شما کمک می کند بتوانید بهترین اره را متناسب با نوع کاربری خود انتخاب نمایید. اره برقی ابزاری است که با استفاده از آن می توانید انواع متریال های مختلف را به شکل دلخواه برش بزنید. اره برقی موتوری یا بنزینی و اره زنجیری برقی از رایج ترین انواع این ابزار کارآمد به شمار می آیند. در مقایسه اره موتوری با اره برقی، می توان به نوع تأمین انرژی آنها اشاره نمود.

خرید انواع اره برقی
خرید انواع اره برقی

اره برقی یک نوع اره زنجیری است که انرژی مورد نیاز خود را توسط جریان برق تأمین می کند. این اره ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همچنین قدرت آنها برحسب وات محاسبه می شود. اره بنزینی نیز نوع دیگری از اره های برقی است. در ساختار این اره از سیستم احتراق داخلی به منظور سوخت رسانی استفاده شده است.

به طور کلی استفاده از اره های برقی جهت انجام فعالیت های مرتبط با چوب، بسیار پرکاربرد واقع شده اند. جهت تهیه اره برقی ارزان با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. همچنین جهت اطلاع از قیمت اره برقی بی صدا می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان محصول مورد نظر، ارتباط برقرار نمایید.

در راندنو می توانید لیست بهترین اره موتوری جهان را مشاهده نمایید. در این مقاله قصد داریم به راهنمایی برای خرید اره برقی بپردازیم. پس تا انتهای مطلب راهنمای خرید اره برقی با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانیم:

آشنایی با انواع اره زنجیری

اره های برقی باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در این بخش از مطلب راهنمای خرید اره برقی به معرفی انواع اره های برقی می پردازیم.

اره برقی عمود بر

این اره ها توسط حرکات رفت و برگشتی فرآیند برش را انجام می دهند. اره های عمودبر از حرکات پاندولی برخوردار هستند. این ویژگی موجب شده است این ابزار برای برش های عمیق، گزینه مناسبی محسوب شود. از کاربرد این اره می توان به برش و ایجاد شیار بر روی متریال های چوبی و در برخی از موارد آهن با ضخامت های کم، اشاره نمود.

اره فارسی بر

اره های فارسی بر برای ایجاد برش های زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرند. از این اره در صنایع مبلمان سازی، کابینت سازی و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

اره گرد بر

در این بخش از مقاله راهنمای خرید اره برقی به بررسی اره گردبر می پردازیم. اره گردبر یا اره دیسکی نوع دیگری از اره های برقی است که از توانایی برش های گوناگون با قدرت بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که این اره دقت بالایی ندارد و با استفاده از ریل و لاینرگاید باید از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است که اگز به دنبال اره برقی خانگی هستید، می توانید نوع گرد بر این ابزار را خریداری نمایید.

اره میزی

اره میزی یکی از پرکاربردترین انواع اره های برقی است. این ابزار بر روی دستگاه های چندکاره قابل نصب است. با استفاده از این ابزار می توان برش های عرضی و طولی را با سرعت بالایی انجام داد.

آشنایی با انواع اره زنجیری
آشنایی با انواع اره زنجیری

بیشتر بخوانید: اره برقی چیست؟


نکات مهم در خرید اره برقی

هنگام خرید این ابزار باید باتوجه به نوع کاربری خود و انتظاری که از دستگاه دارید، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در ادامه شما را با راهنمای خرید اره برقی آشنا می نماییم.

نوع کاربرد

اولین و مهم ترین پارامتر مهم در خرید این ابزار، توجه به نوع کارایی شما است. همانطور که می دانید برای انجام برش های سبک و هرس کاری درختان، نتخاب اره برقی گزینه مناسبی است. در مقابل اگر برای انجام کارهایی مانند قطع درختان به این ابزار نیاز دارید، بهتر است نوع بنزینی این محصول را انتخاب نمایید. در راهنمای خرید اره موتوری بنزینی باید به حجم مخزن سوخت آن توجه داشته باشید.

طول تیغه یا ساطور

توجه به طول تیغه، از دیگر عواملی است که نام آن در لیست راهنمای خرید اره برقی قرار می گیرد. طول تیغه یا صفحه برش این قطعه از بالاترین قسمت تا جایی که به بدنه متصل می شود، نشان دهنده میزان اصلی برش است. این تیغه ها با اندازه های 6 تا 42 اینچ تولید و به بازار عرضه شده اند.

اره های کوچکی که از تیغه های 6 تا 14 اینچ برخوردار هستند، به منظور برش و هرس کردن های سبک، مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که در ختانی با ابعاد کوچک را می توان با استفاده از این ابزار قطع نمود. صفحه هایی با اندازه 16 تا 20 نیز برای قطع درختان گزینه مناسبی هستند. همچنین از این اتدازه تیغه برش می توان برای تمیز کردن بعد از طوفان هم استفاده نمود.

اره های بزرگتر از تیغه هایی با ابعاد 22 تا 40 برخوردار هستند. به طور معمول این ابزار مورد استفاده جنگلبان ها قرار می گیرد. همچنین روستانشینانی که درآمد خود را از برش هیزم ها به دست می آورند، از اره برقی بزرگتری استفاده می کنند.

قدرت و نوع موتور

نکته ای که قابل بیان است، معرفی اره شارژی است. اره های شارژی توسط باتری انرژی مورد نیاز خود را تأمین می کنند. لیتیوم یون جدیدترین فناوری است که در ساخت باتری های این ابزار به کار رفته است. استفاده از نوع شارژی این کالا، در محیط هایی که امکان دسترسی به جریان برق شهری وجود ندارد، گزینه مناسبی است.

برای بسیاری از کاربران سؤال اره برقی بهتره یا بنزینی پیش آمده است. توان موتور اره های برقی برحسب آمپر سنجیده می شود. به عبارتی هر چه میزان آمپر این ابزار بیشتر باشد، دستگاه از قدرت بالاتری برخوردار است. در اره های بنزینی میزان حجم موتور برحسب متر مکعب اندازه گیری می شود. درنتیجه هر چه حجم آن افزایش داشته باشد، قدرت موتور آن نیز بیشتر می شود.

لازم به ذکر است که اندازه موتور این ابزار از 23 سی سیس تا 120 سی سی به بازار عرضه شده است. درنتیجه اگر برای انجام فعالیت های سبک به این ابزار نیاز دارید، می توانید حجم 30 تا 45 سی سی آن را خریداری نمایید.

ضخامت قطعه کار

اندازه تیغه و مشخصات ابزار، تعیین کننده قطر برش اره است. درنتیجه برای اطلاع از میزان ضخامت برش اره، باید آگاهی کامل از مشخصات محصول را داشته باشید. جهت مشاوره خرید اره برقی با مراجعه به راندنو می توانید با فروشندگان این ابزار در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

محیط مورد نظر برش کاری

مکانی که قصد انجام فعالیت را دارید، از دیگر پارامترهای مهم در راهنمای خرید اره برقی است. اگر برای استفاده در جنگل ها و محیط هایی که به پریز برق دسترسی ندارند به این ابزار نیاز دارید، بهتر است نوع بنزینی این ابزار را انتخاب نمایید.


بیشتر بخوانید: بهترین برند اره در ایران


مدت زمان استفاده از اره

مدت استفاده از اره از دیگر نکات حائز اهمیت در خرید و انتخاب این ابزار به شمار می آید. توجه نمایید که اگر به صورت مداوم از این ابزار استفاده می کنید، نوع بنزینی آن مناسب ترین گزینه است. همچنین اگر هر چند وقت یکبار به استفاده از این ابزار نیاز پیدا می کنید، بهتر است نوع برقی آن را انتخاب نمایید.

قدرت بدنی کاربر

توجه به قدرت بدنی فرد استفاده کننده، از دیگر نکات حائز اهمیت در راهنمای خرید اره برقی است. همانطور که می دانید باتوجه به میزان قدرت موتور، قدرت بدنی فرد مصرف کننده هم باید با آن تناسب داشته باشد. با هماهنگ شدن قدرت دستگاه و میزان توان خود، می توانید ایمنی خود را تضمین نمایید.

برند تولیدکننده

شرکت تولیدکننده اره برقی از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب این ابزار به شمار می آید. با انتخاب از برندهای معتبر و محبوب، می توانید محصولی را خریداری نمایید که از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار باشد. همچنین ابزارآلات برندهای معتبر از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

ایمنی اره

استفاده از اره های زنجیری برای افراد بی تجربه و مبتدی توصیه نمی شود. استفاده از این اره ها خطرات ساز است و افراد باتجربه و حرفه ای باید از آن استفاده کنند. درنتیجه هنگام تهیه این ابزار تنها به قیمت آن بسنده نکنید. بلکه ایمنی محصول و تضمین سلامتی خود را در نظر داشته باشید.

راهنمای خرید اره برقی
راهنمای خرید اره برقی

بیشتر بخوانید: ۵ مورد از پرکاربردترین اره های برقی


بهترین مارک اره برقی

برندهای متعددی به تولید انواع اره برقی پرداخته اند. هر یک از شرکت های تولیدکننده اره های برقی، محصولاتی با ویژگی های خاص به بازار عرضه کرده اند. جهت تهیه اره موتوری ساخت ایران با مراجعه به راندنو می توانید لیست محصولات مورد نظر خود را مشاهده نمایید. در لیست زیر از محبوب ترین تولیدکنندگان این ابزار نان برده شده است:

  • اره برقی رونیکس
  • اره برقی اشتیل
  • اره برقی ماکیتا
  • اره برقی آروا و دیگر برندها
بهترین مارک اره برقی
بهترین مارک اره برقی

امیدواریم که مقاله راهنمای خرید اره برقی برای شما مفید واقع شده باشد. در این مقاله از مجله راندنو به طور مفصل به آشنایی با انواع اره برقی و کاربرد آنها پرداخته شده است. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اره زنجیری برقی و برقراری ارتباط بی واسطه با فروشندگان این محصول را برای شما فراهم نموده است.

با مراجعه به سایت راندنو می توانید مناسب ترین اره برقی کوچک شارژی را خریداری نمایید. همچنین خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید. تیم فنی راندنو آماده پاسخگویی و راهنمایی شما کاربران عزیز درخصوص هرگونه سؤالات رایج در زمینه ابزار و یراق است.