ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

لامپ اس ام دی (SMD)

لامپ اس ام دی (SMD) امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده و از محبوبیت بیشتری نسبت به لامپ رشته ای برخوردار است. یکی از تکنولوژی های لامپ ال ای دی، لامپ SMD است. SMD کوتاه شده عبارت Surface Mounted Device می باشد. زاویه تابش لامپ های اس ام دی در مقایسه با لامپ های ال ای دی، بیشتر بوده و تقریباً برابر با 120 درجه است. نوری که این نوع لامپ از خود ساطع می کند، پخش و یکنواخت می باشد. این نور پرتوهای مضر فرابنفش و مادون قرمز ندارد و به همین دلیل موجب آلودگی محیط زیست نمی شود. لامپ های SMD از طول عمر بالایی برخوردار هستند و با گذشت زمان نور آن ها دچار تغییر و کاهش نمی شود. این مدل لامپ ها، نیاز به مدت زمان جهت راه اندازی نداشته و از مصرف بسیار پایینی برخوردار هستند. لامپ هایی که بر اساس این تکنولوژی ساخته می شوند، گرما تولید نمی کنند و در توان های مختلف به بازار عرضه می شوند. پروژکتور اس ام دی نیز که امروزه در نورپردازی های شهری بسیار کاربرد دارد، از تکنولوژی لامپ ها و چیپ اس ام دی استفاده می کند.

کاربرد لامپ اس ام دی

 1. نورپردازی در نمای ساختمان ها با استفاده از وال واشرهای اس ام دی
 2. نورپردازی در حیاط ها، باغچه ها، روف گاردن ها
 3. استفاده از لامپ های اس ام دی در سقف های آسمان مجازی
 4. استفاده از لامپ های اس ام دی در چراغ های خیابانی و چشمک زن معابر
 5. نورپردازی در سقف های کاذب و کشسان
 6. نورپردازی در اداره ها و مراکز تجاری به دلیل بازتاب نور سالم
 7. نورپردازی در سالن های همایش، سالن های ورزشی و ... به دلیل وسیع بودن زاویه تابش
 8. لامپ اس ام دی ماشین نیز از پرکاربردترین این نوع لامپ ها می باشد.

اجزای لامپ اس ام دی

در ساخت این گونه لامپ ها از تکنولوژی لحیم کاری بدون سوراخ بر روی بورد استفاده شده است. این لامپ ها در مقایسه با لامپ های ال ای دی دارای انعطاف بیشتری هستند. هر لامپ اس ام دی از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

 • بدنه لامپ: لامپ های اس ام دی در اشکال مختلف ساخته و توزیع می شوند. لامپ های اس ام دی می توانند در انواع پروژکتور، نورافکن، پنل، لامپ اس ام دی نواری، لامپ SMD ادیسونی و ... ساخته شوند. لامپ ادیسونی از پایه آلومینیومی و روکش حبابی مات استفاده کرده است. آلومینیوم یک فلز ارزان و در دسترس بوده که قابلیت انعطاف و آلیاژ شدن با سایر فلزات را نیز دارد. آلومینیوم می تواند حرارت را به راحتی انتقال داده و به همین دلیل به عنوان هیت سینک عمل می کند. هیت سینک از گرم شدن اجزای درونی لامپ جلوگیری می نماید.
 • درایور و مدار یکسوکننده لامپ اس ام دی: وظیفه اصلی این بخش از لامپ های اس ام دی، تبدیل ولتاژ 220 ولت به بازه ولتاژی 40+ تا منفی 40- ولت است. این مقدار در واقع، ولتاژ قابل استفاده اس ام دی های موجود بر روی بورد می باشد. برخی از لامپ های SMD فاقد درایور هستند. این لامپ ها که به اصطلاح پاور نیز نامیده می شوند، مستقیم به برق با ولتاژ 220 ولت وصل می شوند. خرابی ها و تعمیرات مربوط به لامپ های اس ام دی، اغلب مربوط به خراب شدن درایورها است.
 • بورد لامپ اس ام دی: بورد این گونه لامپ ها از جنس پلاستیک فشرده، آلومینیوم و یا سرامیک می باشد. تراشه های SMD، با توجه به ولتاژ و جریان بر روی این بورد چاپ می شوند.   

خرید لامپ اس ام دی           

از برترین برندهای تولیدکننده انواع لامپ اس ام دی، پارس شهاب، کیهان، ZFR و ... هستند. در سایت راندنو لیست قیمت لامپ اس ام دی برای خریداران نمایش داده شده و آن ها می توانند پس از انتخاب لامپ مورد نظر، به راحتی با فروشندگان در تماس باشند.

برند


نوع سرپیچ


نوع لامپ


توان