انواع میخ

آشنایی با انواع میخ نجاری، فولادی، میخ میخکوب و انواع دیگر

انواع میخ یکی از مهم ترین ابزارآلاتی است که در نجاری به آن نیاز داریم. این محصول در انواع مختلفی تولید می شود. از میخ جهت اتصال وسایل مختلف به هم و هم چنین اتصال وسایل مختلف به دیوار و بسیاری از کارهای دیگر استفاده می شود. برای مشاهده قیمت انواع میخ می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید میخ

میخ ها جنس های مختلفی دارند و می توانند از جنس آلومینیوم، فولاد، آهن و … باشند. این محصول در صنعت نجاری انواع مختلفی دارد که در این مقاله به تشریح چند مورد از آن ها می پردازیم:

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع میخ

با توجه به تنوع زیاد میخ های نجاری در بازار، در ادامه به معرفی پرکاربردترین آنها پرداخته ایم:

میخ فولادی

این میخ به میخ بتن نیز شهرت دارد و از متداول ترین انواع میخ به شمار می آید. از این محصول می توان برای اتصال دو قطعه چوب و یا کوبیدن در دیوارهای بتنی و فلزی استفاده کرد. این مدل دارای مقاومت بالایی است، به آسانی زنگ نمی زند و در محیط های مختلف و با شرایط آب و هوایی گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده قیمت میخ فولادی با مراجعه به سایت راندنو می توانید با نمایندگان فروش این محصول در ارتباط باشید.

میخ فولادی

میخ دو سر

این محصول دو سر دارد و از آن برای اتصالات موقت استفاده می شود. به این صورت که برای ایجاد اتصال موقت، ابتدا میخ را تا جایی که سر اول است، فرو می بریم و برای خارج کردن آن، از سر دوم استفاده می کنیم.

میخ دو سر

میخ حلقه

این محصول بر روی سطح خود شیارهایی دارد و شباهت زیادی به پیچ دارد. این محصول به دلیل شیارهایی که دارد، به سطح داخل چوب نفوذ می کند و باعث افزایش استحکام اتصال می شود.

میخ حلقه

میخ میخکوب یا شانه ای

این میخ ها با عنوان میخ سوزنی هم شناخته می شوند و از پرکاربردترین انواع میخ به شمار می آیند. از این مدل میخ در میخکوب های دستی، بادی و بنزینی استفاده می شود. این محصول به صورت رولی است و جهت نصب سریع از آن استفاده می شود. این محصول در انواع مختلف T ،F ،FT و … و با طول و قطر متنوع تولید می شود. این مدل میخ در نوع بی سر نیز موجود است. خرید میخ میخکوب را در بازار آنلاین راندنو تجربه کنید.

میخ میخکوب

میخ پرداخت (پوششی)

این مدل میخ شباهت زیادی به میخ های بی سر دارد و از آن برای کارهایی که ظاهر زیبا ملاک است، استفاده می شود. این مدل نسبت به مدل بی سر، اتصال قوی تری را ایجاد می کند و قسمت انتهای آن نیز مدور است.

میخ بی سر

این میخ دارای بدنه ای باریک تر نسبت به نمونه های دیگر است. این مدل برای اتصالات ضعیف تر و به خصوص اتصالاتی که نیاز به پرداخت دارد و نباید سر میخ بیرون باشد، استفاده می شود.

میخ بی سر

میخ مارپیچ

این میخ ها از جنس فلزی هستند و بر روی بدنه خود، حالت مارپیچی دارند. این ساختار در داخل چوب باعث ایجاد اتصال مقاوم می شود.

میخ مارپیچ

همچنین بخوانید: رولپلاک ها چند نوع دارند و کاربرد انواع رولپلاک کدام است؟

میخ تزئینی

امروزه بسیاری از وسایل تزئینی از جنس چوب هستند. برای این وسایل، میخ هایی به شکل پونز مورد استفاده قرار می گیرند که در رنگ های برنز، کرم و برنجی در بازار موجود هستند.

نکات مهم در خرید انواع میخ نجاری

  • در هنگام خرید این محصول می بایست به جنس آن و نوع آبکاری به کار رفته بر روی آن توجه داشته باشید.
  • برای هر کار لازم است از میخ مناسب آن استفاده کنید. به عنوان مثال، در صورتی که بخواهید بر روی کار پرداخت انجام دهید، از میخ های بی سر و یا میخ های پوششی استفاده کنید.
  • سایز میخ را متناسب با اتصال انتخاب کنید. (قطر و طول)‌
  • میخ هایی که دارای روکش با ماده نان وینیل هستند، موجب می شوند که سطح میخ به راحتی در داخل چوب فرو رود.

قیمت میخ نجاری

بسیاری از میخ ها به صورت عمده و یا بسته بندی خرید و فروش می شوند. طول و قطر میخ از عوامل تأثیرگذار در قیمت آنها است. نوع آبکاری، گالوانیزه بودن و جنس نیز از دیگر موارد تأثیرگذار در قیمت این محصول به شمار می آید.