دریل بادی

دریل بادی چیست و چه کاربردی دارد؟

دریل بادی یکی از انواع پرکاربرد ابزار پنوماتیک یا همان ابزار بادی شناخته می شود. این دریل می تواند با ایجاد نیروی مکانیکی به کمک گازهای فشرده، نیروی لازم برای انجام کارها را تولید کند.

از این محصول جهت سوراخکاری در مصارف حرفه ای و یا خانگی و برای اموری همچون ایجاد سوراخ در انواع سطوح سیمانی، فلزی و چوبی استفاده می شود. برای مشاهده قیمت دریل بادی و خرید آن همین حالا اقدام نمایید.

خرید دریل بادی

آنچه در ادامه می خوانیم:

کاربرد دریل بادی

از این دستگاه می توان برای انجام اموری همچون سنباده زنی، برش دادن، باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره و حتی جلا دادن استفاده کرد. از عمده ترین وسایل بادی می توان به بکس بادی، پیچ گوشتی بادی، پانچ و … اشاره کرد.

همچنین نباید فراموش کرد که استفاده از دستگاه های پنوماتیک در صنایع و معادن، ذوب فلزات، راه سازی و … نیز بسیار رایج است.

دریل پنوماتیک از نظر نوع، اندازه، سرعت و قدرت کارکرد، انواع مختلفی دارد. برای افزایش طول عمر ابزارهای بادی، لازم است همواره آنها را از گرد و خاک و رطوبت مستقیم دور نگه داشت. همچنین باید از تابش مستقیم نور آفتاب به ابزارهای بادی شدیداً خودداری شود. برای مشاهده قیمت و همچنین خرید ابزار بادی می توانید با مراجعه به سایت راندنو، با فروشندگان و نمایندگان اصلی در ارتباط باشید.

کاربرد دریل بادی

مزایای دریل پنوماتیک

 • این وسیله بادی از ایمنی بیشتری نسبت به سایر ابزارهای برقی برخوردار است.
 • دریل پنوماتیک قابلیت انجام تمام کارهای یک دریل برقی را دارد، با این تفاوت که به دلیل کمتر بودن وزن و سایز، استفاده از آن به مراتب راحت تر است.
 • ابزارهای بادی نه تنها قیمت مناسبی دارند، بلکه از طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند.
 • دریل پنوماتیک در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و در صورت نیاز به تعمیر، هزینه تعمیر کمی دارد.

انواع دریل بادی

 1. دریل پنوماتیک تفنگی: از این نوع دستگاه پنوماتیک در کارهای سبک همچون انجام سوراخکاری در چوب و ورق های فلزی استفاده می شود.
 2. دریل پنوماتیک مستقیم: از این نوع دریل پنوماتیک کوچک، جهت انجام کار در فضاهای عمودی که شرایط فشرده ای دارند، استفاده می شود.
 3. دریل پنوماتیک سرکج: همانطور که از اسم این نوع دریل پنوماتیک مشخص است، از این ابزار بادی جهت سوراخکاری انواع ورق های فلزی که زاویه دار هستند، استفاده می شود.
 4. دریل پنوماتیک با فرم خاص: این دستگاه بادی زوایای متعددی دارد. علاوه بر این، این مدل دریل از وزن کم و موتوری قدرتمند برخوردار است. لازم به ذکر است که تعویض سری این محصول بسیار آسان است و زمان بسیار کمی می گیرد.
 5. دریل پنوماتیک ظریف کاری: جالب است بدانید که این نوع دریل پنوماتیک در صنعت هوافضا بسیار پرکاربرد است.
 6. دریل پنوماتیک قلاویز زن: همانطور که از نام این نوع دستگاه بادی پیداست، این دستگاه در تولید انواع ساخت های فلزی کاربرد دارد.
 7. دریل پنوماتیک صلیبی: این نوع دریل پنوماتیک ظاهری صلیبی و ساختاری کاملاً متفاوت نسبت به سایر انواع دریل های پنوماتیک دارد. این دستگاه در صنایع سخت همچون ساخت و ساز، حمل و نقل ریلی، راه آهن و صنعت کشتی سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار دریل پنوماتیک

این دستگاه از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • دستگاه کمپرسور: این قسمت وظیفه تأمین هوای فشرده در حجم های متفاوت را برعهده دارد.
 • لوله فلزی: این قسمت به دلیل تأثیرگذاری در میزان افت فشار دستگاه، بسیار حائز اهمیت است.
 • بخش مراقبت: وجود این قسمت در دستگاه بسیار ضروری است. بخش مراقبت شامل قسمت هایی همچون فیلتر رطوبت گیر و  فشارشکن است.
 • فیلتر رطوبت: این بخش رطوبت موجود در دستگاه را تخلیه می کند.
 • فشار شکن: ابزارهای بادی دارای فشار مشخصی هستند و در حالت PSI90 بالاترین راندمان را دارند.
 • بخش روغن: این محل وظیفه تزریق روغن به درون ابزار بادی را برعهده دارد.

قیمت دریل بادی

معمولاً قیمت این نوع دریل ارزان تر از نوع برقی است. قیمت این دریل با توجه به انواع آن و یا قابلیت پیچ گوشتی بودن آن متفاوت است. جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع دریل پنوماتیک می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. دریل بادی جنیوس، پوما، سوماک، دریل بادی رونیکس و ماکیتا از انواع برندهای معتبر این محصول به شمار می آیند.