ثبت فروشگاه

لوازم جوشکاری

ابزار جوشکاری به تمامی تجهیزاتی گفته می شود که در فرآیند جوشکاری و برشکاری مورد استفاده قرار می گیرند. درواقع فرآیندی است که دو قطعه با استفاده از حرارت به هم اتصال می یابند که در این فرآیند ابزار های مختلفی مانند انبراتصال، کابل جوشکاری، سرپیک جوشکاری و.. مورد استفاده قرار می گیرد. در تمامی عملیات جوشکاری که از دستگاه جوش استفاده می شود، وجود این تجهیزات الزامی می باشد.

انبر اتصال:

این انبر بیشتر نقش گیره را بر عهده دارد و جهت ایجاد اتصال منفی مورد استفاده قرار می گیرد. گیره های اتصال انواع مختلفی دارد. انبر اتصال معمولاً دارای بدنه استیل و مقاوم، یک فنر ضد حرارت، فک مسی می باشد. در این نوع گیره باید به اندازه باز شدن دهانه، تراز صحیح، ارگونومیک بودن دسته توجه کرد.

کابل جوشکاری:

کابل جوشکاری وظیفه انتقال نیروی برق به دستگاه جوشکاری را دارد. برای بلند تر شدن کابل باید چند متر به آن اضافه کرد. کابل جوش مناسب جریان جوش مناسب را با ولتاژ کم به دستگاه انتقال می دهد. کابل جوش باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و داغ نشود.


انواع کابل جوش رایج

  • کابل جوش پی وی سی
  • کابل جوش TPR
  •  کابل جوش لاستیکی

سرپیک جوش و برش:

سر پیک جوش یکی از ضرروی ترین ابزار های جوشکاری می باشد. این ابزار به وسیله گاز های اکسیژن، بوتان، استیلن، و پروپان فلزات از قطر پایین تا قطر بالا را ذوب می کند. به طور ساده سر پیک جوش با استفاده از یک شعله فلز را حرارت می دهد تا گداخته و قرمز شود و اکسیژن با فشردن یک کلید از دهانه سر پیک به فلز حرارت دیده می رسد. جنس اکثر سرپیک ها از برنج و مس می باشد. هرچه جنس سرپیک ها مرغوب تر باشد،  تحمل بیشتری در برابر حرارت از خود نشان می دهند. همچنین این سرپیک ها سبک است و مصرف گاز پایینی دارد. بسته به نوع نازل تا فشار 50 کیلو پاسکال را تحمل می کند. این ابزار می تواند از سایز 3 تا 80 بسته به قطعه کار مورد استفاده قرار بگیرد و می تواند یک تکه یا دو تکه باشد. مهمترین نوع سر پیک ها، سرپیک جوش هوا گاز می باشد. در این سرپیک با یک مشعل عمل جوش برای فلزات انجام می شود. سرپیک جوش هواگاز می تواند با شعله ی خنثی که اکسیژن آن، بیشتر بوده، گازهایی با احتراق بالا، و گاز با دمای بالا، را در فرآیند جوش کاری مورد استفاده قرار دهد. رایج ترین و ارزان ترین گاز مورد استفاده در سرپیک هوا گاز استیلن می باشد. سر پیک هوا گاز دارای انواع مختلفی است که شامل ترکیب اکسیژن و بوتان، اکسیژن و هیدروژن، اکسیژن و پروپان و.. می باشد.

تجهیزات جانبی جوشکاری شامل قطعات کوچک دیگری می باشد که عبارتند از:
 سره جوش: داری سه بخش دسته، هد، سری جوشکاری می باشد. سره دارای دو گیج ورودی اکسیژن و سوخت است که در دسته مخلوط شده از طریق لوله به هد می رسد.
تورچ جوشکاری: در جوشکاری اتوماتیک از این وسیله استفاده می شود. این وسیله الکترود جوشکاری را به داخل قوس هدایت می کند و به محافظت از ناحیه قوس کمک می کند. از این ابزار در جوشکاری پودری نیز استفاده می شود. کاربرد دیگر تورچ، انتقال گاز محافظ است که ممکن است یک گاز فعال مانند دی اکسید کربن باشد و یک گاز بی اثر مثل آرگون باشد.
اینورتر جوشکاری: این دستگاه از مدرن ترین دستگاه های جوشکاری می باشد و هر دو جریان مستقیم و متناوب را پشتیبانی می کند. دستگاه جوش اینورتر به کمک راکتیوفایر و سوئیچ حالت جامد جریان متناوب را به خروجی تبدیل می کند. مقدار جریان خروجی ولتاژ قابل تنظیم بوده و برق ورودی را در طول فرآیند جوشکاری توسط نرم افزار های کامپیوتری کنترل می کند که در واقع اینورتر منبع تغذیه ای است که کنترل کننده جریان، ولتاژ ورودی می باشد.

قیمت لوازم جوشکاری:

لوازم جوشکاری بسته به نوع جوشکاری انجام شده دارای قیمت های متفاوتی می باشد. برندهای متفاوتی در سایت اقدام به قیمت گذاری کالاها کرده اند که می توانند آتاترانس، آیرون مکس، ترافیمت، میکا، چبورا، کوارک و ... اشاره کرد. خریداران با درخواست خرید خود می توانند از ده ها فروشگاه، پیش فاکتور دریافت نمایند.

 

لیست مقایسه

برند