انواع رولپلاک

رولپلاک ها چند نوع دارند و کاربرد انواع رولپلاک کدام است؟

رولپلاک و انواع پیچ برای نصب قطعات مختلف همچون قاب عکس، تابلو، تخته و … بر روی دیوار بکار می رود. علاوه بر این، از این محصول در نصب کابینت، نصب داکت، کارهای مربوط به شبکه  و … نیز مورد استفاده می شود.

برای اتصال وسایل شکننده و یا زمانی که پیچ به تنهایی قادر به تحمل وزن قطعات نیست، معمولاً از این ابزار کوچک به همراه پیچ استفاده می شود. رولپلاک ها در انواع مختلف و در جنس های متنوعی به بازار عرضه می شوند. این کالا می تواند فلزی، پلاستیکی و یا فیبری باشد.

به طور کلی این کالا باعث افزایش استحکام اتصال و راحتی کاربر می شود. همان طور که گفته شد این محصول انواع مختلفی دارد که بر اساس جنس و نوع کاربرد تقسیم بندی می شوند. در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

برای مشاهده قیمت پیچ و انواع رولپلاک می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید.

انواع رولپلاک

 1. رولپلاک ساده (معمولی): این نوع ابزار از ابتدایی ترین و پرکاربردترین مدل این محصول به شمار می آید که فاقد شاخک و لبه می باشد.
 2. رولپلاک لبه دار: این ابزار شبیه به نوع ساده است، با این تفاوت که مدل لبه دار به دلیل داشتن لبه موجب می شود که پس از نصب، لبه این وسیله با قرار گرفتن بر روی نما و دیوار فیکس شود.
 3. رولپلاک شاخک دار: این محصول بر روی بدنه خود دارای شاخک هایی است که باعث استحکام بالاتر اتصال می شود.
 4. رولپلاک لبه دار شاخک دار: این محصول ترکیبی از دو نمونه شاخک دار و لبه دار می باشد.
 5. رولپلاک پروانه ای: این محصول دو بال بر روی بدنه خود دارد که پس از نصب، در پشت سطح گیر کرده و در جای خود ثابت می مانند. این مدل کاربرد زیادی در نصب وسایل بر روی دیوارهای تو خالی دارد.
 6. رولپلاک کناف: این محصول به محض پیچ شدن در دیوار یا سطوح مختلف، جمع می شود و یک بخش ضخیم ایجاد می کند و که این ویژگی باعث افزایش قدرت اتصال می شود.
 7. انکر بولت: این محصول برای نصب قطعات و وسایل سنگین مناسب است و می تواند تا وزن 200 کیلوگرم را نیز تحمل کند. هنگام بستن این رولپلاک، قسمت مخروطی شکل آن به سمت داخل کشیده می شود و باعث می شود این ابزار به متریال داخل، فشار بیشتری وارد کند.
 8. رولپلاک فیشر: جنس این مدل رولپلاک از پلاستیک مرغوب است. برای نصب این نوع مدل لازم است سوراخ بزرگ تری ایجاد شود. این نوع محصول اکثراً برای دیوار های سنگی، بتنی و سیمانی مناسب تر می باشد. بعد از نصب در دیوار، حجم این آن افزایش می یابد. این محصول به دلیل نام شرکت سازنده آن فیشر نامیده شده است.
 9. رولپلاک فلزی: این مدل همان گونه که از نامش مشخص است از فلز تشکیل شده است و از آن برای دیوارهای قطور و اجسام سنگین تر استفاده می شود. این محصول انتخاب مناسبی است و برای پیچ های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 10. رولپلاک HUD: این مدل از قیمت بالاتری نسب به انواع دیگر برخوردار است. این محصول بسیار خاص می باشد و برای کسانی که مصارف عادی دارند، مناسب نخواهد بود. این محصول برای مصارفی که نیاز به استفاده از دریل هیلتی دارند نیز مناسب می باشد.

نکات مهم در خرید رولپلاک

 • Rawlplug ها در سایزهای مختلفی تولید می شوند. از مهم ترین و رایج ترین سایزهای این محصول می توان به رولپلاک 3 سانتی متر، 4 سانتی متری، 5 سانتی متر و 7 سانتی متری اشاره کرد. قطر مته نیز مشابه قطر رولپلاک می باشد.
 • یکی دیگر از کاربردهای این محصول در نمای ساختمان ها می باشد که به آن ها مدل سنگ نما می گویند. این محصول باعث عدم سقوط سنگ نمای ساختمان می شود.
 • نوع متریال دیوار نیز در انتخاب رولپلاک تأثیرگذار است. برای دیوارهای گچی، بتن، چوب، سنگ، سیمان و …، انواع محتلفی از مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • رنگ این محصول غالباً به رنگ قرمز است. اما در رنگ های زرد، آبی و خاکستری نیز موجود می باشد.
 • در هنگام خرید این محصول لازم است آستانه تحمل رولپلاک در نظر گرفته شود.
 • در هنگام خرید، جنس این کالا مورد توجه قرار بگیرد.
 • از سالم بودن کالا اطمینان حاصل شود.

قیمت Rawlplug

رولپلاک مانند بسیاری از محصولات قیمت متفاوتی دارد. پارامترهای مختلفی در قیمت این محصول تأثیرگذار است که به آن ها می پردازیم:

 • سایز این محصول در قیمت آن تأثیر زیادی دارد. هر چه سایز بزرگ تر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار است.
 • نوع این ابزار از دیگر نکات مهم و تأثیرگذار در قیمت آن است. روپلاک های HUD قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند و مدل ساده یا معمولی نیز نسبت به انواع دیگر این محصول، از قیمت کمتری برخوردار است.
 • جنس این کالا نیز در قیمت آن مؤثر است. نمونه فلزی قیمت بیشتری نسبت به نوع پلاستیکی و فیبری آن دارد.

طریقه بستن

طریقه بستن رولپلاک را یک توضیح مختصر خواهیم داد :

بسیاری از اوقات برای درآوردن رولپلاک از داخل دیوار نیاز به یک انبردست یا  دم باریک می باشیم. طرز استفاده از این کالا بسیار ساده است. ابتدا می بایست به وسیله دریل و مته، مکان مورد نظر را سوراخ نمایید. سپس رولپلاک را داخل حفره قرار داده و برای اطمینان بیشتر، با چکس بر روی آن بکوبانید.

برای اطلاع از قیمت انواع رولپلاک می توانید به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان آن ارتباط برقرار نمایید.