راهنمای خرید چراغ قوه

راهنمای خرید چراغ قوه

راهنمای خرید چراغ قوه به شما کمک می کند در بین مدل های موجود، بهترین انتخاب را متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید. چراغ قوه یک وسیله نورافکن قابل حمل است که امروزه کاربرد زیادی در صنعت و حتی خانه ها دارد.

خرید انواع چراغ قوه
خرید انواع چراغ قوه

چراغ قوه ها به وسیله باتری می توانند انرژی الکتریکی موجود را به لامپ های رشته ای و یا لامپ های ال ای دی منتقل و در نهایت به انرژی نورانی تبدیل کنند.

از این محصول می توان در مکان های تاریک و کم نور و یا در مواقعی که برق قطع شده است، استفاده کرد. این چراغ در منازل، شرکت ها، خودروها، زمان شکار، سفر، کوهنوردی و … کاربرد دارد.

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع چراغ قوه

این محصول انواع مختلفی دارد که برای اماکن گوناگون استفاده می شود. در راهنمای خرید چراغ قوه لازم است با انواع این محصول بیشتر آشنا شویم. در ادامه به معرفی هریک از آن ها می پردازیم:

نورافکن لیزری

مدل لیزری این محصول به دلیل وجود لیزر در آن، از برد بالایی برخوردار است و حتی این قابلیت را دارد که تا چند کیلومتر را نیز روشن کند. این مدل دارای سه حالت نوردهی ثابت، چشمک زن و لیزری است. این محصول به کمک شارژر و آداپتور کار می کند.

نورافکن لیزری
نورافکن لیزری

چراغ قوه پلیسی

این مدل دارای ساختاری ایده آل با شدت نور زیاد و وزن کم است. به همین دلیل از آن در عملیات پلیسی استفاده می شود.

چراغ قوه پلیسی
چراغ قوه پلیسی

چراغ قوه پیشانی (هدلایت)

این وسیله یک نوع پرکاربرد از نورافکن ها است که دارای بندهای کششی است و قابلیت نصب بر روی پیشانی کاربر را دارد. این مدل حتی قابلیت نصب بر روی کلاه ایمنی را نیز دارد و می توان از آن برای کارهایی همچون معدن، طبیعت گردی، ورزش های مختلف و … استفاده کرد. این محصول از قابلیت تغییر زاویه تا 90 درجه نیز برخوردار است.

چراغ قوه پیشانی
چراغ قوه پیشانی (هدلایت)

نورافکن پزشکی

اوتوسکوپ های پزشکی یک نوع چراغ قوه هستند که از یک منبع نوری دستی و لنزهای بزرگنمایی تشکیل شده اند.

نورافکن پزشکی
نورافکن پزشکی

چراغ قوه آویز

این مدل دارای ورودی USB است و می توان آن را به وسایل دیجیتالی مختلف همچون لپ تاپ، گوشی و … متصل کرد. این دستگاه در مکان های مختلف همچون خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

چراغ قوه آویز
چراغ قوه آویز

نورافکن غواصی

این مدل کاملاً پرس شده و واترپروف است و همان طور که از نامش مشخص است، از آن در زیر آب و در محیط هایی که هیچ نوری وجود ندارد، استفاده می شود.

نورافکن غواصی
نورافکن غواصی

نورافکن فانوسی

این مدل به دلیل شباهت زیادی که به فانوس دارد، به این اسم نامگذاری شده است. باتری به کار رفته در این نوع چراغ از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و می تواند در زمانی طولانی تر نسبت به انواع دیگر روشن باشد. این مدل را هم می توان آویزان کرد و هم از طریق دسته ای که دارد، به راحتی در دست نگه داشت.

نورافکن فانوسی
نورافکن فانوسی

چراغ قوه اضطراری

این چراغ ها به وسیله باتری و شارژر کار می کنند و در مواقعی که برق شهری قطع می شود، بسیار پرکاربرد هستند.

چراغ قوه اضطراری
چراغ قوه اضطراری

نورافکن دستی (چراغ قوه نگهبانی)

این مدل دارای یک دسته قابل حمل است و در ابعاد مختلف ارائه می شود. این وسیله کاربرد زیادی در طبیعت گردی، کمپینگ، کوهنوری، گردش در جنگل و … دارد. نور این وسیله قابل تنظیم است و این قابلیت را دارد که در دو حالت پر نور و کم نور استفاده شود. این نورافکن قابلیت روشنایی بین 8 تا 16 ساعت را دارد.

نورافکن دستی (چراغ قوه نگهبانی)
نورافکن دستی (چراغ قوه نگهبانی)

چراغ قوه ضد انفجار

برای کسانی که در معادن و یا اتاق های موتورکشی و کارخانه های شیمیایی کار می کنند، باید تجهیزات آن ها به گونه ای باشد که مانع از ایجاد هرگونه جرقه شود. نورافکن ضد انفجار به منظور استفاده در مناطق خطرناک و در مجاورت گازهای قابل اشتعال و گرد و غبار طراحی شده است تا مانع از ایجاد حوادث در این گونه مکان ها شود.

چراغ قوه ضد انفجار
چراغ قوه ضد انفجار

چراغ قوه جیبی یا جاسوئیچی

این چراغ یکی از متداول ترین و ارزان ترین انواع این وسایل است که با استفاده از باتری قلمی یا نیم قلمی کار می کند. از این کالا به عنوان تبلیغات یا هدیه بسیار زیاد استفاده می شود.

چراغ قوه جیبی یا جاسوئیچی
چراغ قوه جیبی یا جاسوئیچی

چراغ قوه پرتابل

این مدل از سایز کوچک و قابلیت حمل آسانی برخوردار است و می توان از آن برای مسافرات و یا داخل سقف چادر استفاده کرد.

چراغ قوه پرتابل
چراغ قوه پرتابل

چراغ قوه ماوراء بنفش (UV)

برای مشاهده بسیاری از مواد که در محدوده بینایی ما نیست و مشاهده آن ها امکان پذیر نیست، اشعه فرابنفش کمک می کند تا این مواد را مشاهده کنیم.

بسیاری از مواد از جمله مواد معدنی، قارچ، گیاهان، مواد شیمیایی، میکروب و مواد غیر آلی را می توان به کمک اشعه فرابنفش مشاهده کرد. نور این نوع ابزار به رنگ بنفش است و به آن چراغ قوه بلک لایت نیز گفته می شود. از نمونه کوچک این محصول برای تشخیص اصل بودن اسکناس های مختلف استفاده می شود.

چراغ قوه ماوراء بنفش (UV)
چراغ قوه ماوراء بنفش (UV)

بیشتر بخوانید: چراغ قوه چگونه کار می کند


نکات مهم در خرید چراغ قوه

در راهنمای خرید چراغ قوه لازم است نکاتی را مورد توجه قرار دهید که این نکات عبارتند از:

نوع چراغ قوه

از انواع چراغ قوه برای کار در محیط های مختلف استفاده می شود. یکی از نکات مهم در خرید چراغ قوه این است که چراغ قوه را برای چه کاری و چه محیطی می خواهید و آن را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. به عنوان مثال، اگر کسی برای جنگل و یا شکار نیاز به چراغ قوه دارد، بهتر از نوع چراغ پیشانی و چراغ قوه های پرتابل و قابل حمل استفاده کند.

باتری

یکی از مسائل مهم در خرید این چراغ دستی، منبع تغذیه یا نوع باتری آن است. این محصول یا به وسیله کابل شارژ می شود که به آن چراغ قوه شارژی می گویند یا فاقد کابل شارژ است و به وسیله باتری کار می کند. البته بسیاری از چراغ ها نیز هستند که هم به وسیله باتری کار می کنند و هم دارای شارژر هستند.

وزن و ابعاد

یکی از مهم ترین فاکتورها در هنگام خرید چراغ قوه وزن و ابعاد دستگاه است. وزن و ابعاد چراغ قوه باید به گونه ای باشد که در استفاده از آن دست دچار خستگی نشود و بتوان به راحتی آن را آویزان کرد.


بیشتر بخوانید: ارگونومی ابزار چیست؟ و ابزار ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند؟


قابلیت نوردهی در حالت های مختلف

میزان نوردهی و هم چنین قابلیت تنظیم میزان نور از مسائل مهم دیگر به هنگام خرید این محصول به شمار می رود. نوردهی یک چراغ قوه می تواند به صورت ثابت، چشمک زن، تک لامپ و چند لامپ به صورت نور کم و یا زیاد باشد.

مقاوت در برابر آب و ضربه

مقاومت در برابر آب و ضربه یک مزیت بزرگ برای این کالا به شمار می رود. این مسئله میزان استفاده و کاربرد این دستگاه را به طرز قابل توجهی بالا می برد. علاوه بر آن، چراغ قوه هایی که دارای این مزیت هستند، عمر طولانی تری نسبت به مدل های دیگر دارند.

لامپ چراغ قوه

لامپ های به کار رفته در این ابزار می توانند از نوع رشته ای و یا ال ای دی باشند. میزان روشنایی برحسب واحدی به نام لومن سنجیده می شود:

  • لامپ هایی با قدرت 10 تا 20 برای کارهایی با محدوده نزدیک استفاده می شوند.
  • لامپ های 20 تا 150 لومنی برای گشت زنی مناسب هستند و مسافت پرتوی آن ها 120 متر است.
  • لامپ های 160 تا 200 لومنی دارای فاصله پرتو 250 متری هستند و از آن ها برای انجام کارهای عمومی مثل کوهنوردی استفاده می شود.
  • لامپ های 200 تا 500 لومنی برای کارهایی نظیر ماهیگیری و شکار استفاده می شوند.
  • لامپ های 600 تا 1000 لومن دارای پرتوهای بالای 300 متر هستند.
  • لامپ های بیشتر از 1000 لومن برای کارهایی نظیر تجسس و شکار استفاده می شوند. معمولاً انواع پلیسی دارای چنین لامپ هایی هستند.

بهترین چراغ قوه

حال که با راهنمای خرید چراغ قوه آشنا شدیم، لازم است بگوییم در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند. از محبوب ترین و برترین شرکت های تولیدکننده این محصول می توان به چراغ قوه دیپ کینگ، آر ال، رونیکس، تونس، کداک، پلیس، شعاع، وارتا، نووا، استنلی، اف ای سی و … اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت چراغ قوه های مختلف و هم چنین ارتباط با مرکز فروش چراغ قوه در تهران، اصفهان، تبریز و شهرهای دیگر و هم چنین مراکز پخش عمده این ابزار می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و از آن ها خرید نمایید.

کاربران می توانند سؤالات و تجربیات خود را در مورد انواع چراغ قوه و شرکت های تولیدکننده آن در جهت آگاهی کاربران دیگر در زیر این مقاله درج نمایند.


بیشتر بخوانید: خرید ابزار آنلاین چگونه است؟ انواع ابزارآلات و بهترین آن ها کدامند؟