خرید چراغ قوه

راهنمای خرید بهترین چراغ قوه

چراغ قوه یک وسیله نورافکن قابل حمل است که امروزه کاربرد زیادی در صنعت و حتی خانه ها دارد. چراغ قوه ها به وسیله باتری می توانند انرژی الکتریکی موجود را به لامپ های رشته ای و یا لامپ های ال ای دی منتقل و در نهایت به انرژی نورانی تبدیل کنند.

برای خرید چراغ قوه همین حالا اقدام نمایید.

از این محصول می توان در مکان های تاریک و کم نور و یا در مواقعی که برق قطع شده است، استفاده کرد. این چراغ در منازل، شرکت ها، خودروها، زمان شکار، سفر، کوهنوردی و … کاربرد دارد.

آنچه در ادامه می خوانیم:

انواع چراغ قوه

این محصول انواع مختلفی دارد که برای اماکن مختلف استفاده می شود. در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:

نورافکن لیزری

مدل لیزری این محصول به دلیل وجود لیزر در آن، از برد بالایی برخوردار است و حتی قابلیت این را دارد که تا چند کیلومتر را نیز روشن کند. این مدل دارای سه حالت نوردهی ثابت، چشمک زن و لیزری است. این محصول به کمک شارژر و آداپتور کار می کند.

چراغ قوه لیزری

چراغ قوه پلیسی

این مدل دارای ساختاری ایده آل با شدت نور زیاد و وزن کم است. به همین دلیل از آن در عملیات پلیس استفاده می شود.

چراغ قوه پلیس

چراغ قوه پیشانی (هدلایت)

این وسیله یک نوع پرکاربرد از نورافکن ها است که دارای بندهای کششی است و قابلیت نصب بر روی پیشانی کاربر را دارد. این مدل حتی قابلیت نصب بر روی کلاه ایمنی را نیز دارد و می توان از آن برای کارهایی مثل معدن، طبیعت گردی، ورزش های مختلف و … استفاده کرد. این محصول از قابلیت تغییر زاویه تا 90 درجه نیز برخوردار است.

چراغ قوه پیشانی

نورافکن پزشکی

اوتوسکوپ های پزشکی یک نوع چراغ قوه هستند که از یک منبع نوری دستی و لنزهای بزرگنمایی تشکیل شده اند.

اتوسکوپ

چراغ قوه آویز

این مدل دارای ورودی USB است و می توان آن را به وسایل دیجیتالی مختلف همچون لپ تاپ، گوشی و … متصل کرد. این دستگاه در مکان های مختلف همچون خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

چراغ قوه آویز

نورافکن غواصی

این مدل کاملاً پرس شده و واترپروف است و همان طور که از نامش مشخص است، از آن در زیر آب و در محیط هایی که هیچ نوری وجود ندارد، استفاده می شود.

چراغ قوه غواصی

نورافکن فانوسی

این مدل به دلیل شباهت زیادی که به فانوس دارد، به این اسم نامگذاری شده است. باتری به کار رفته در این نوع چراغ از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و می تواند در زمانی طولانی تر نسبت به انواع دیگر روشن باشد. این مدل را هم می توان آویزان کرد و هم از طریق دسته ای که دارد، به راحتی در دست نگه داشت.

چراغ قوه فانوسی

چراغ قوه اضطراری

این چراغ ها به وسیله باتری و شارژر کار می کنند و در مواقعی که برق شهری قطع می شود، بسیار پرکاربرد هستند.

چراغ قوه اضطراری

نورافکن دستی (چراغ قوه نگهبانی)

این مدل دارای یک دسته قابل حمل است و در ابعاد مختلف ارائه می شود. این وسیله کاربرد زیادی در طبیعت گردی، کمپینگ، کوهنوری، گردش در جنگل و … دارد. نور این وسیله قابل تنظیم است و قابلیت این را دارد که در دو حالت پر نور و کم نور استفاده شود. این نورافکن قابلیت روشنایی بین 8 تا 16 ساعت را دارد.

چراغ قوه نگهبانی

چراغ قوه ضد انفجار

برای کسانی که در معادن و یا اتاق های موتورکشی و کارخانه های شیمیایی کار می کنند، باید تجهیزات آن ها به گونه ای باشد که مانع از ایجاد هرگونه جرقه شود. نورافکن ضد انفجار به منظور استفاده در مناطق خطرناک و در مجاورت گازهای قابل اشتعال و گرد و غبار طراحی شده است تا مانع از ایجاد حوادث ناشی در این گونه مکان ها شود.

چراغ قوه ضد انفجار

چراغ قوه جیبی یا جاسوئیچی

این چراغ یکی از متداول ترین و ارزان ترین انواع این وسایل است که با استفاده از باتری قلمی یا نیم قلمی کار می کند. از این کالا به عنوان تبلیغات یا هدیه بسیار زیاد استفاده می شود.

چراغ قوه جیبی

چراغ قوه پرتابل

این مدل از سایز کوچک و قابلیت حمل آسانی برخوردار است و می توان از آن برای مسافرات و یا داخل سقف چادر استفاده کرد.

چراغ قوه پرتابل

چراغ قوه ماوراء بنفش (UV)

برای مشاهده بسیاری از مواد که در محدوده بینایی ما نیست و مشاهده آن ها امکان پذیر نیست، اشعه فرابنفش کمک می کند تا این مواد را مشاهده کنیم.

بسیاری از مواد از جمله مواد معدنی، قارچ، گیاهان، مواد شیمیایی و میکروب و مواد غیر آلی را می توان به کمک اشعه فرابنفش مشاهده کرد. نور این نوع ابزار به رنگ بنفش است و به آن چراغ قوه بلک لایت نیز گفته می شود. از نمونه کوچک این محصول برای تشخیص اصل بودن اسکناس های مختلف استفاده می شود.

چراغ قوه UV

 راهنمای خرید چراغ قوه

 • یکی از مسائل مهم در خرید این چراغ دستی، منبع تغذیه یا نوع باتری آن است. این محصول یا به وسیله کابل شارژ می شود که به آن چراغ قوه شارژی می گویند یا فاقد کابل شارژ است و به وسیله باتری کار می کند. البته بسیاری از چراغ ها نیز هستند که هم به وسیله باتری کار می کنند و هم دارای شارژر هستند.
 • همان طور که گفته شد، این وسیله انواع مختلف و کاربردهای متنوعی دارد و باید در هنگام انتخاب، آن را متناسب با نیاز خود خریداری کنیم.
 • وزن این وسیله جهت حمل کردن و یا آویزان کردن آن بسیار مهم است.
 • لنز استفاده شده در چراغ قوه ها نیز متفاوت است. این ویژگی در قابلیت زوم کردن چراغ بسیار پرکاربرد است.
 • میزان نوردهی و هم چنین قابلیت تنظیم میزان نور از مسائل مهم دیگر به شمار می رود.
 • رنگ نور چراغ

لامپ چراغ قوه

لامپ های به کار رفته در این ابزار می توانند از نوع رشته ای و یا ال ای دی باشند. میزان روشنایی برحسب واحدی به نام لومن سنجیده می شود:

 • لامپ هایی با قدرت 10 تا 20 برای کارهایی با محدوده نزدیک استفاده می شوند.
 • لامپ های 20 تا 150 لومنی برای گشت زنی مناسب هستند و مسافت پرتوی آن ها 120 متر است.
 • لامپ های 160 تا 200 لومنی دارای فاصله پرتو 250 متری هستند و از آن ها برای انجام کارهای عمومی مثل کوهنوردی استفاده می شود.
 • لامپ های 200 تا 500 لومنی برای کارهایی نظیر ماهیگیری و شکار استفاده می شوند.
 • لامپ های 600 تا 1000 لومن دارای پرتوهای بالای 300 متر هستند.
 • لامپ های بیش تر از 1000 لومن برای کارهایی نظیر تجسس و شکار استفاده می شوند. معمولاً انواع پلیسی دارای چنین لامپ هایی هستند.

برای اطلاع از قیمت چراغ قوه های مختلف و هم چنین ارتباط با مرکز فروش چراغ قوه در تهران، اصفهان، تبریز و شهرهای دیگر و هم چنین مراکز پخش عمده این ابزار می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و از آن ها خرید نمایید.