اره آتشی چیست و چه کاربردی دارد؟

اره آتشی چیست و چه کاربردی دارد؟

اره آتشی چیست اره آتشی یکی از انواع اره به شمار می آید که به صورت مکانیکی و غیر دستی عملیات برش را انجام می دهد. از اره آتشی جهت برش ورق و لوله های آهنی و پروفیلی استفاده می شود. برای خرید اره برقی و انواع آن می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید انواع اره آتشی
خرید انواع اره آتشی

اره آتشی باعث افزایش سرعت و دقت کاربران می شود و کار را برای آن ها ساده تر و راحت تر می کند. اره آتشین یک میز کار دارد که بر روی آن یک گیره نصب شده است. خرید میز کار ارزان را با ما تجربه کنید. این گیره به کاربر کمک می کند تا قطعات را به بین آن قرار دهد و برش بزند.

ما در این مقاله به سؤال اره آتشی چیست و چه کاربردی دارد؟ می پردازیم.

آنچه در ادامه می خوانیم:

کاربرد اره آتشی

این اره کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان سازی و فعالیت های عمرانی در مراحل زیرساخت و سفت کاری دارد. این میز دارای شیارهای T شکل برای نصب وسایلی جهت گرفتن قطعه کار است.

از مزایای این اره می توان به دقت بیشتر در ایجاد برش و هم چنین ایجاد برش های باریک تر، افزایش سرعت کاربر جهت برش ورق های آهنی و قطعات غیر آهنی، جلوگیری از کند شدن تیغه اره در حین بازگشت به نقطه شروع برش و … اشاره کرد.

کاربرد اره آتشی
کاربرد اره آتشی

بیشتر بخوانید: آموزش کار با اره پروفیل بر و نکات کاربردی استفاده از آن


نکات ایمنی در هنگام استفاده از اره آتشی

 • این اره مجهز به تیغه بسیار برنده است. به همین دلیل برای کار با این دستگاه می بایست از دستکش ایمنی، لباس کار، کفش ایمنی و عینک ایمنی استفاده کنیم. برای مشاهده قیمت ابزار ایمنی می توانید با مراجعه به سایت راندنو با ده ها فروشگاه به طور مستقیم در ارتباط باشید.
 • در صورتی که قطعه کار به صورت محکم در گیره قرار نگیرد، موجب شکستن تیغه می شود. بهتر است در فواصل زمانی معین، قطعات مختلف و اتصالات دستگاه را روغن کاری کنیم.
 • برای تنظیم گیره و قطعه کار و هم چنین تمیز کردن میز از براده، دستگاه باید حتماً خاموش باشد.
 • شخصی که با اره آتیشی کار می کند، باید از مهارت کافی برخوردار باشد و میزان نیرویی که به تیغه وارد می کند، نباید از حد مجاز بیش تر باشد. در غیر این صورت، موجب فشار به تیغه و شکستن آن می شود.
 • به منظور حفظ ایمنی باید براده های ناشی از برش را با استفاده از برس مخصوص جمع آوری کرد.
 • باید تیغه دستگاه را رو به جلو و به صورت صاف تنظیم کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید و معرفی بهترین مارک اره عمود بر


راهنمای خرید و قیمت اره آتشی

 • سیستم ارتینگ به کار رفته در این اره باعث جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی می شود. بهتر است اره اتشی مجهز به چنین سیستمی باشد.
 • هر چه این نوع اره برقی از توان بالاتری برخوردار باشد، می تواند قطعات با قطر بیشتر را برش بزند. به همین دلیل بهتر است از دستگاه هایی با قدرت بالاتر استفاده نماییم.
 • تیغه به کار رفته در این اره از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است از تیغه هایی از جنس فولاد سخت کاری شده استفاده کرد.
 • بهتر است اره اتیشی که خریداری می شود، مجهز به کلاهک حفاظتی باشد.
 • امروزه شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به اره آتیشی شاهین صنعت، موتوژن و … اشاره کرد.
 • قیمت اره آتشی با توجه به توان دستگاه، سرعت گردش تیغه، قابلیت تنظیم سرعت و مشخصات فنی دیگر متفاوت است.
 • کاربران می توانند برای اطلاع از قیمت دستگاه اره آتشی برندهای مختلف به سایت راندنو مراجعه کنند.
اره آتشی چیست
اره آتشی چیست

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تیغ اره


مشخصات فنی اره آتشی

در بحث اره آتشی چیست باید بگوییم بعضاً به اره اتشی، اره آتشی پروفیل بر نیز می گویند. اگر بخواهیم این مدل اره ها را براساس مشخصات فنی و ویژگی هایشان تقسیم بندی کنیم، از بین آن ها می توان به اره آتشی سه فاز، تک فاز و اره آتشی آهنگری یا آهن بر اشاره کرد.

این اره ها از نظر طول برش، تیغه اره آتشی، قدرت موتور و … متفاوت هستند. ابعاد این محصولات مختلف است و وزنی بین 150 تا 350 کیلوگرم دارد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اره موتوری یا اره زنجیری


خرید ابزار آنلاین

در سایت راندنو تمامی ابزارآلات و انواع یراق توسط فروشندگان قیمت گذاری می شود. ابزار الکتریکی، ابزار دستی، ابزار بادی، ابزار یراق، ابزار اندازه گیری، ابزار بادی و تمامی متعلقات به همراه تمامی ابزار ایمنی در برترین برندهای داخلی و وارداتی، توسط فروشندگان بازار قیمت گذاری شده است. خرید ابزار آنلاین در سایت راندنو بدون واسطه و از طریق فروشندگان اصلی انجام می شود.


بیشتر بخوانید: اره برقی و انواع آن، معرفی کامل اره الکتریکی و روش کار با آن


ابزار فروشی آنلاین

در بازار بزرگ آنلاین راندنو، فروشگاه های متعدد ابزار فروشی از حسن آباد تهران و دیگر نقاط ایران کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند و با خریداران به صورت مستقیم در ارتباط هستند.