ثبت فروشگاه

آنتن

آنتن یک قطعه مخابراتی است که به عنوان انتقال دهنده انرژی و امواج مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد. هر آنتن در یک فرکانس مشخص شده به تشدید درمی آید و به ازای آن فرکانس، ولتاژ مشخصی را تولید می کند. جنس آنتن ها غالباٌ از فلزات سبک و آلومینیوم ساخته می شود. در خصوص اینکه چه آنتنی برای مجموعه مناسب است، باید به فاصله دستگاه گیرنده با نزدیکترین ایستگاه فرستنده توجه کرد. هرچقدر که فاصله طولاتی تر باشد باید از آنتن های بزرگتر با قدرت بیشتر استفاده کرد زیرا دریافت امواج به مراتب سخت تر خواهد بود.

انواع آنتن های تلویزیون

 • آنتن رومیزی
 • آنتن هوایی
 • آنتن سرخود
 • آنتن میله ای

آنتن رومیزی

یکی از انواع آنتن ها، آنتن رومیزی است ک به عنوان یک راه ارتباطی باعث می شود تا سیستم ها و تجهیزات الکتریکی به یکدیگر مرتبط شود. معمولاً از این مدل آنتن تی وی در ساختمان های بلند و یا طبقات بالایی آپارتمان استفاده می شود و به دلیل اینکه این محصول در نزدیکی تلویزیون نصب می شود به راحتی می توان آن را تنظیم و جابه جا کرد. یکی دیگر از کاربردهای آنتن رومیزی این است که در مکان هایی که امکان نصب آنتن هوایی وجود ندارد و یا آنتن هوایی نمی تواند سیگنال های هوایی را به خوبی دریافت و جذب کند از این مدل آنتن ها استفاده می شود. قیمت این آنتن ها نسبت به سایر مدل ها کمتر است و نحوه نصب آن ها نیز بسیار آسان است. آنتن دیجیتال نیز نوعی آنتن رومیزی است که تنها به برق و خروجی آنتن تلویزیون تصب می شود. این آنتن ها در انواع دیگر آنتن آهن ربایی، آنتن خفاشی، آنتن بی سیم و ... نیز تولید می شوند. 

ویژگی های گیرنده رومیزی خوب و با کیفیت

 • مجهز بودن به فناوری LNA
 • استفاده از قطعات مرغوب در تولید آنتن رومیزی
 • قابلیت پشتیبانی از فرمت رزولوشن
 • نصب و راه اندازی راحت
 • قابلیت حذف نویز محیط

انواع گیرنده رومیزی

آنتن های رومیزی به دو دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

 • گیرنده رومیزی بدون تقویت کننده: این مدل جزو بهترین آنتن ها به حساب می آید که قیمت بسیار مناسبی هم دارند. سیگنال آنها خوب و قوی است همچنین مقاومت آنها در برابر نویز بالا است.
 • گیرنده رومیزی با تقویت کننده: نام دیگر این مدل گیرنده ها ایندور است که مدار الکتریکی بزرگتر و پیچیده تری دارد. قیمت این گیرنده نسبت به گیرنده بدون تقویت کننده بالاتر است.

آنتن هوایی

آنتن های هوایی دو نوع دارند: آنتن هوایی ثابت، آنتن هوایی گردان. گیرنده هوایی ثابت بیشتر در جاهایی به کار می رود که سیگنال نسبتاً قوی است و نیازی به چرخیدن و گردش آنتن برای پیدا کردن سطح کیفیت بهتر نیست. این آنتن ها بعد از نصب نیاز به تنظیم جهت دارند و بعد از تنظیم جهت، ثابت می شوند. گیرنده هوایی گردان بر عکس مدل قبل در جاهایی به کار می رود که سیگنال ضعیف است و آنتن برای پیدا کردن سطح کیفیت بهتر، نیاز به گردش دارد. جهت این آنتن به صورت اتوماتیک و یا دستی تنظیم می شود.

آنتن سرخود

این مدل آنتن بیشتر در تلویزیون های قدیمی کاربرد دارد و دارای دو میله تاشو هستند. این آنتن ها امروزه دیگر کاربرد ندارند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. به این آنتن ها، آنتن دوشاخه و یا شاخکی نیز گفته می شود.

آنتن میله ای

این مدل از انواع آنتن های هوایی محسوب می شود. این انتن دارای یک میله و پایه برای نصب در پشت بام هستند. آنتن های میله ای فاقد تقویت کننده الکنرونیکی هستند و تنها برای کسانی که نزدیک مرکز ارسال هستند، مناسب است.

آنتن هوایی برقی

این آنتن ها دارای یک قسمت الکترونیکی برای تقویت امواج هستند و یک موتور برای چرخش روی آنها نصب شده است. از نکات مثبت این انتن این است که برای تنظیم نیازی نیست اقدامی کنید و این آنتن به طور خوکار تنظیم می شود.

نکات مهم در هنگام خرید آنتن

 • انتخاب نوع: اولین گام برای خرید آنتن توجه به آن است که درباره انواع آنتن در قسمت های قبلی توضیح داده شده است.
 • جنس بدنه: یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید جنس آنتن است که بر قیمت آن هم تاثیر می گذارد. جنس آنتن ها در دو نوع پلاستیکی و فلزی است.
 • تعداد خروجی: در برخی از آنتن ها می توان با توجه به ساختار فنی که دارند برای یک یا بیشتر گیرنده از آن ها استفاده کرد. این مدل بیشتر برای کسانی مناسب است که در محل خانه یا کارشان دو یا چند تلویزیون دارند.

قیمت آنتن تلویزیون

قیمت انتن تلویزیون به برند، نوع و تمامی مواردی که در قسمت های بالاتر توضیح دادیم بستگی دارد. از برترین شرکت های تولید کننده این محصولات می توان به برندهای هانی، دنا، اسکای، سومو، مارشال، آی سن، مکسیدر، دنای، فروزش و... اشاره کرد. شما خریداران محترم می توانید با مراجعه به سایت راندنو قیمت و مدل انواع آنتن های رومیزی و هوایی را مشاهده کنید و قیمت فروشندگان را با هم مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد