ثبت فروشگاه

جک و خرک

جک و خرک از ابزارآلات پر استفاده در مکانیکی هستند. انرژی مورد نیاز این تجهیزات خودرویی توسط نیروی افراد یا فشار روغن (سیستم هیدرولیکی) تأمین می شود. جک و خرک از ابزارآلات پرکاربرد پنچرگیری هستند و مکمل یکدیگر عمل می کنند. به طور کلی این تجهیزات برای بازرسی و تعمیرات بخش های زیرین اتوموبیل استفاده می شوند. جهت اطلاع از قیمت جک ماشین با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

راندنو امکان مشاهده قیمت جک خرک اتوموبیل را برای شما کاربران فراهم نموده است. همچنین می توانید به صورت مستقیم به خرید خرک و جک خودرو از فروشندگان اقدام نمایید.

جک ماشین چیست

همانطور که می دانید برای تعمیرات و تعویض قطعات خودرو مانند تایر، به جابه جایی اتوموبیل نیاز است. اما بلند کردن ماشین ها کار آسانی نیست و به نیروی بالایی نیاز است تا بتوان آن را از سطح زمین بلند کرد. جک خودرو وسیله ای است که برای بلند کردن خودرو از سطح زمین، استفاده می شود. با استفاده از این وسیله می توان تعمیرات مورد نیاز اتوموبیل را انجام داد. این وسیله کاربردی براساس کاربردهای گستره ای که دارد، در مدل های مختلف و متنوع تولید شده است. تعویض تایر خودرو که دچار پنچری شده است، از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید. جک ماشین به انگلیسی با نام jack شناخته شده است.

خرک خودرو چیست

خرک ماشین یکی از پرکاربردترین تجهیزات خودرویی است که در تعمیرگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار مکانیکی برای تعمیر بخش های زیرین خودرو بسیار کاربردی است. به طور کلی از جک ها برای بالا قرار دادن خودروها و از خرک به منظور ثابت نگه داشتن خودرو استفاده می شود. خرک ها به گونه ای طرای می شوند که از ایستایی بالایی برخوردار هستند. عمده کاربرد این ابزار، جلوگیری از افتادن خودرو هنگام وارد کردن ضربات به اتوموبیل است.

انواع جک خودرو

همانطور که می دانید استفاده از این تجهیزات در زمینه تعمیر و تعویض تایر ماشین ها رایج است. انواع جک های اتوموبیل در مدل های هیدرولیکی، مکانیکی و سایر نمونه ها در بازار موجود هستند. در ادامه به آشنایی با انواع جک های ماشین و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

جک روغنی

جک هیدرولیکی روغنی یکی از کاربردی ترین جک های ماشین است که در صنعت استفاده می شود. این جک وزن کم و ساختار ساده ای دارد و معمولاً در ماشین های جرثقیل استفاده می شوند. این محصولات در اندازه های گوناگونی ساخته می شوند و کاربردهای گسترده ای در مکانیکی ها دارند. این جک خودرو از پایه محکم و تقویت شده ای برخوردار است. همچنین توسط پیچ کمکی که در ساختار آن وجود دارد، ارتفاع ماشین از زمین را تنظیم می کند.

این نوع جک ها از تعدادی پمپ تشکیل شده اند که توسط نیروی فیزیکی، خودرو را از محل مورد نظر بلند می کنند. لازم به ذکر است این تجهیزات با کمترین میزان فشار، خودرو را بلند می کنند. این وسیله به صورت استوانه ای ساخته شده و داخل آن دو پیستون قرار گرفته است. برای کار با این ابزار از یک پدال که به عنوان اهرم عمل می کند، استفاده می شود. با وارد کردن نیرو به اهرم، روغن تحت فشار قرار می گیرد و نیرو به پیستون ها منتقل می شود. سپس جک موجب بلند کردن اتوموبیل می شود و تا میزان مشخص شده، از زمین فاصله می گیرد.

در ادامه به معرفی انواع جک های هیدرولیک و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم. جک روغنی 2 تن از رایج ترین ظرفیت های این محصول است.

 • جک کف: شفت جک زمینی روغنی به صورت افقی فعالیت مورد نظر را انجام می دهد. این جک ها در اندازه و ظرفیت های مختلفی در بازار موجود هستند.
 • جک قیچی: نوع دیگری از جک های روغنی موجود هستند که با چرخاندن پیچ، وسایل نقلیه را از سطح زمین بلند می کنند. معمولاً این نمونه از جک هیدرولیکی برای تعویض لاستیک اتوموبیل ها کاربرد دارد.
 • جک موتور سیکلت: این محصول همانطور که از نامش مشخص است، برای بلند کردن موتور سیکلت ها و وسایل نقلیه سبک استفاده می شود.
 • جک چرخ دستی: این نوع از جک های روغنی در مدت زمان کمی می توانند خودرو را در حالت مورد نظر نگه دارند. مدل های چرخ دستی، یکی از کاربردی ترین این جک ها هستند که برای تعمیرات و بررسی وسایل نقلیه استفاده می شوند.
 • جک بطری: شفت این نوع از جک ها به صورت عمودی کار می کند. از این جک ماشین برای بالا بردن ماشین ها در محیط های محدود و کوچک استفاده می شود.

جک ماشین سوسماری

همانطور که با جک و خرک و کارایی هر یک از آنها شدید، می دانید که این تجهیزات در حوزه تعمیرات خودرو استفاده می شوند. نوع دیگری از انواع جک های هیدرولیکی ماشین وجود دارند که آن را با نام جک سوسماری می شناسند. جک سوسماری به منظور جابه جایی و بلند کردن اجسام سنگین استفاده می شود. از این نوع جک ها معمولاً در تعمیرگاه و تعویض روغنی ها استفاده می شود. لازم به ذکر است این محصول قابلیت بلند کردن خودرو تا فاصله یک متری از زمین را دارد.

سیستم امنیتی این نوع از جک ها مطلوب است و اگر در شرایط خاص از حالت اصلی خود خارج شود، به صورت خودکار جک را در حالت ثابت نگه می دارد. این جک ها از تحمل وزن بار زیادی برخوردار هستند و در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به آشنایی با آنها می پردازیم.

 • جک سوسماری پایه بلند: این جک یکی از پرکاربردترین انواع این محصول است. همچنین به دلیل برخورداری از پایه های بلند، می تواند دو چرخ را به صورت همزمان بلند کند. قابلیت حمل بار مدل های پایه بلند جک سوسماری 3 تا 5 تن است.
 • جک سوسماری کورسی: این مدل ارتفاع و طول کمی دارد به همین دلیل مناسب بلند کردن خودروهایی است که ارتفاع پایینی دارند. تحمل بار این جک ها 2 الی 3 تن است.
 • جک سوسماری بادی: نمونه های بادی این جک ها از تحمل بار بسیار بالایی برخوردار هستند و برای جابه جایی خودروهای  سنگین گزینه مناسبی هستند. تنها تفاوت این محصول به نمونه های قبلی در روش انتقال روغن است. این تجهیزات پنوماتیک، توسط فشار هوا، روغن را منتقل می کنند که موجب بالا رفتن اتوموبیل می شود. برای پایین آوردن خودرو نیز با استفاده از یک شیر تخلیه باد، هوای درون ابزار خارج می شود و ماشین کم کم بر روی سطح زمین قرار می گیرد. لازم به ذکر است این جک ها با ظرفیت های گوناگون تولید می شوند.

اگر قصد دارید بدانید بهترین مارک جک سوسماری کدام است، می توانید به راندنو مراجعه نموده و لیست محبوب ترین تولیدکنندگان این محصول را مشاهده نمایید. راندنو امکان تهیه جک ماشین پراید، نیسان، شاسی بلند و بسیاری دیگر از خودروها را برای شما فراهم نموده است.

جک صافکاری

مدل صافکاری از دیگر انواع جک و خرک هایی است که برای انجام کارهای شاسی کشی و صافکاری استفاده می شود. این مدل جزو پیشرفته ترین انواع این محصول است که در تعمیرگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تجهیزات می توانید انواع اتوموبیل ها را تعمیر کنید. به طور معمول این جک خودرو زمانی کاربرد دارد که بخواهید بخش هایی از اتوموبیل مانند سقف و کاپوت که دچار تو رفتگی شده اند را تعمیر نمایید. کار با این محصول بسیار آسان است و در ساختار آن روکش آلیاژ ضد زنگ استفاده شده است.

جک برقی خودرو

جک برقی ماشین از دیگر انواع این تجهیزات است که توسط برق خودرو و اتصال آن به فندک خودرو کار می کند. استفاده از این محصول نیاز به صرف نیروی فیزیکی ندارد و کار با آن بسیار آسان است. این جک کاربردهای به سزایی دارد و سیستم الکتریکی آن قابلیت تولید 12 ولت برق را دارد. همچنین جریان آمپر آن نیز 15 است که موجب استفاده آسان از این محصول شده است. تحمل وزن بار این تجهیزات 2 تن است و در حالت جمع شده، 12 سانتی متر ارتفاع دارد. این محصول در حالت مورد استفاده یا باز شده، چیزی در حدود 35 سانتی متر ارتفاع دارد.

لازم به ذکر است این محصول به دلیل تولید نیرو از جریان برق، از موتور الکتریکی برخوردار است. این جک اتوموبیل به واسطه طراحی ساده و فشرده ای که دارد، استفاده را برای کاربران آسان کرده است.

جک ثابت ماشین

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، به صورت ثابت است. از این رو برای نگه داشتن خودرو در ارتفاعات مشخص، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید برخی کاربران این محصول را با نام جک خرک نیز می شناسند. با مراجعه به راندنو می توانید استعلام قیمت جک خودرو را به صورت مستقیم از فروشندگان دریافت نمایید.

جک لوزی خودرو

جک لوزی از ساده ترین انواع جک های اتوموبیل است که برای پنچرگیری از آن استفاده می شود. دلیل نامگذاری این محصول به دلیل شکل ظاهری آن است که لوزی شکل است. این محصول توسط نیروی دست کاربران کار می کند و توسط پیچ، باز و بسته می شود. این جک تحمل بار تا وزن 1 تن را دارد. لازم به ذکر است در تمامی اتوموبیل ها این جک وجود دارد.

جک بالابر خودرو

جک های بالابر نوع دیگری از انواع این محصولات هستند که به منظور بالا بردن ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه عملکرد این محصول به گونه ای است که هنگام استفاده از آن می توانید تمام خودرو را از سطح زمین بلند کنید و تا دو متری سطح زمین به آن ارتفاع دهید. لازم به ذکر است سیستم این نوع جک به صورت هیدرولیک است.

جک گازی ماشین

این جک گازی نوع دیگری از انواع جک ها است که از آن برای جابه جایی خودروها استفاده نمی شود. از این محصول در ساخت صندوق عقب ماشین ها استفاده می شود. وظیفه این تجهیزات کننترل باز و بسته کردن درب صندوق عقب خودرو است.

جک تلسکوپی

مکانیزم مدل تلسکوپی این محصول به صورت هیدرولیک است. ساختار این جک به گونه ای است که سیلندرها داخل یکدیگر فرو رفته اند که قطر هر یک از آنها کمتر از دیگری است. این سیلندرها از تحمل وزن بالایی برخوردار هستند. با مراجعه به راندنو می توانید استعلام قیمت جک اتوموبیل را به صورت مستقیم از فروشندگان دریافت نمایید.

جک پنوماتیک

نمونه های پنوماتیکی این تجهیزات با استفاده از هوای فشرده کار می کند. این جک ها تحمل وزن بالایی دارند و در صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است. لازم به ذکر است در صورت نیاز می توانید از این محصول برای بلند کردن بخشی از خودرو استفاده کنید.

جک خرک

جک خرکی همان جک نگهدارنده ماشین است که جهت نگه داشتن خودرو در ارتفاع ثابت، استفاده می شود. این جک تحمل وزن بالایی دارد و براساس نوع خودرو، در انواع مختلفی تولید می شود. توجه نمایید این جک از یک پین برخوردار است که حین انجام کار باید قفل باشد. نحوه استفاده از جک خودرو به گونه ای است که ابتدا باید خودرو را بالا برید و جک خرک را زیر ستون ماشین قرار دهید. اگر به تعویض ارتفاع نیاز داشتید، توسط اهرمی که بر روی این جک قرار دارد می توانید ارتفاع مورد نظر را تنظیم کنید.

تفاوت جک سوسماری و روغنی

جک های روغنی تنها برای بلند کردن یک قسمت از اتوموبیل ها کاربرد دارند. در مقابل جک های سوسماری برای لیفت کردن تمام خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است اگر قصد فروش جک اتوموبیل را دارید، با ثبت نام در راندنو می توانید فروشگاه خود را ب خریداران معرفی کنید.

انواع خرک ماشین براساس عملکرد

خرک زیر ماشین براساس نوع عملکرد نیز به دو دسته کلی تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی عملکرد انواع جک های خودرو می پردازیم.

 • خرک پین دار: در این نوع خرک، ارتفاع مورد نیاز توسط پین تنظطم می شود.
 • خرک دنده ای: در مدل های دنده ای این محصول، ارتفاع با استفاده از کمک دنده تنظیم می شود.

انواع خرک ماشین براساس ظرفیت

خرک های اتوموبیل باتوجه به میزان ظرفیتی که دارند، در نمونه های مختلفی ارائه شده اند. در این بخش به آشنایی با انواع خرک خودرو می پردازیم.

 • خرک 2 تن
 • خرک ماشین 3 تن
 • خرک 6 تن
 • خرک خودرو 12 تن
 • خرک 24 تن

با مراجعه به راندنو می توانید استعلام قیمت خرک اتوموبیل را به صورت مستقیم از فروشندگان محصول مورد نظر، دریافت نمایید.

قطعات تشکیل دهنده خرک خودرو

خرک ماشین نیز مانند دیگر ابزارآلات با استفاده از قطعات خاصی ساخته شده است. در ادامه این بخش به آشنایی با قطعات تشکیل دهنده خرک خودرو می پردازیم.

 • ستون اصلی دندانه دار
 • پایه اصلی
 • پین ایمنی قفل کننده

مزایای خرک ماشین

همانطور که می دانید استفاده از این تجهیزات خودرویی از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه به ویژگی ها و مزایای استفاده از این تجهیزات می پردازیم.

 • قابل استفاده به صورت طولانی و بلند مدت
 • طراحی های متنوع
 • استفاده آسان و کاربردی
 • برخورداری از قابلیت حمل وزن بالا
 • بادوام و تهیه شده از متریال های مستحکم
 • افزایش سرعت عمل در انجام فعالیت های مکانیکی

نحوه کار جک ماشین

همانطور که می دانید برای رفع پنچری لاستیک ماشین، باید به تعویض لاستیک اقدام کنید. از این رو برای انجام این کار به جک اتوموبیل نیاز دارید. در این بخش قصد داریم طرز استفاده از جک خودرو را به شما آموزش دهیم.

 • مشخص کردن محیط مناسب و ایمنی برای بالا بردن خودرو اولین اقدام برای شروع کار است. ماشین باید بر روی سطح صاف و بدون شیب قرار داشته باشد. همچنین کف زمین باید عاری از هرگونه گل و لای، شن و ماسه، روغن و ... باشد.
 • خودرو را خاموش کنید و ترمز دستی آن را بکشید. حتماً خودرو خالی باشد و سرنشینان از اتوموبیل خارج شوند.
 • جک خودروبر را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که در حالت صاف قرار دارد.
 • ارتفاع جک ماشین را تنظیم کنید و آن را پایین تر از کف خودرو قرار دهید. توجه کنید هنگام قرار دادن جک زیر خودرو، هیچگونه اصطکاکی میان کف خودرو و سطح جک نباید برقرار شود.
 • جک اتوموبیل را در موقعیت مناسب و در زیر خودرو قرار دهید. توجه کنید یک پایه از جک را باید زیر پانل راکر و نزدیک به جک قرار دهید تا به بدنه خودرو بچسبد. با انجام این کار اگر جک دچار لغزندگی شود، پایه جک بدنه خود را حفظ می کند و ماشین روی شما نمی افتد.
 • ماشین را به کمک جک بالا ببرید. برای انجام این کار دسته جک بالابر خودرو را باید در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید تا لاستیک از زمین فاصله بگیرد.
 • در مرحله آخر پس از تعویض لاستیک و تعویض روغن، باید ماشین را پایین بیاورید. برای انجام این کار نیز باید دسته جک را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا لاستیک بر روی زمین قرار بگیرد. سپس می توانید جک را به آهستگی از زیر خودرو بردارید و کار تمام است.

نکات ایمنی کار با خرک و جک

رعایت نکات ایمنی کار با این تجهیزات بسیار حائز اهمیت است. در ادامه شما را با نکات اصلی و مهم که حین استفاده از خرک ها باید رعایت کنید، آشنا می نماییم.

 • از جک ها تنها برای بالا بردن خودروها استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی برای نگه داشتن اتوموبیل از آن استفاده نکنید.
 • پیش از استفاده از خرک، ابتدا آن را در ارتفاع مورد نیاز تنظیم کنید. توجه کنید اگر تنظیمات شما درست نباشد، احتمال سقوط ماشین وجود دارد.
 • پس از قرار دادن خرک در زیر خودرو، مطمئن شوید که در جای ایمن و ثابتی قرار دارد.
 • در صورت تنظیم ارتفاع، پین ایمنی کن را بررسی کنید در محل مورد نظر قرار داشته باشد.

راهنمای خرید جک و خرک

پیش از تهیه و خرید این تجهیزات باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. اولین نکته ای که هنگام خرید این تجهیزات باید به آن توجه شود، وزن اتوموبیل است. زیرا براساس حجم و وزن خودرو، باید بررسی کنید که کدام محصول توان مورد نیاز را برای جابه جایی خودرو شما دارد. در لیست زیر به تعدادی از پارامترهای مؤثر در انتخاب این تجهیزات پرداخته شده است:

 • تعداد دفعات استفاده از این تجهیزات
 • سرعت عمل جک
 • نوع جک
 • ظرفیت حمل بار خرک
 • توجه به متریال های استفاده شده در ساخت جک اتوموبیل

بهترین جک ماشین

برندها و تولیدکنندگان بسیاری به تولید انواع جک و خرک ها پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین و برترین تولیدکنندگان انواع جک و خرک می پردازیم.

خرک خودرو جکیران

جک ایران یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین تولیدکنندگان انواع جک و خرک های خودرویی در ایران است. این برند به تولید انواع جک روغنی ماشین در ظرفیت های مختلف پرداخته است. همچنین تجهیزات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای ساخت تولید می شوند.

خرک خودرو تیران نوین

تیران نوین برند نام آشنای دیگری است که ابزارآلات مکانیکی باکیفیت و کاربردی را به بازار ارائه کرده است. تجهیزات این برند در میان کاربران بسیار محبوب و پرطرفدار واقع شده اند.

خرک خودرو اصفهان

ابزار تعمیرگاهی اصفهان تولیدکننده دیگری است که توانسته است جایگاه خود را در بازار وسایل مکانیکی تثبیت کند. تجهیزات این شرکت از خدمات پس از فروش برخوردار هستند. همچنین با استفاده از متریال های مقاوم و مستحکم ساخته می شوند.

جک ایران پتک

ایران پتک یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات دستی در ایران است. ابزار ایران پتک از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای بین المللی تولید می شوند.

جک ایران جک

ایران جک یکی از نام آشناترین شرکت های تولیدکننده انواع جک ماشین در ایران است. تجهیزات خودرویی این برند کیفیتت مطلوبی دارند و تاکنون توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار ابزارآلات خودرویی به دست آورد.

قیمت جک و خرک

قیمت خرک خودرو و جک به عواملی مانند کیفیت بدنه ابزار، میزان تحمل وزن، برند تولیدکننده و گارانتی محصول بستگی دارد. درنتیجه برای تهیه این تجهیزات بهتر است مشخصات مورد نیاز را تعیین و بررسی کنید و سپس براساس آنها به خرید محصول اقدام کنید. جهت اطلاع از قیمت خرک ماشین با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید جک و خرک

برای خرید جک اتوموبیل و خرید خرک ماشین می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع جک اتوموبیل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع