ثبت فروشگاه

جک و خرک ابزارآلات پرکاربردی هستند که به عنوان نگهدارنده خودرو برای انجام تعمیرات مورد نیاز استفاده می‌شوند. جک و خرک از ابزارآلات پرکاربرد پنچرگیری هستند و مکمل یکدیگر عمل می‌کنند. به طور کلی این تجهیزات برای بازرسی و تعمیرات بخش‌های زیرین اتوموبیل استفاده می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید برای تعمیرات و تعویض قطعات خودرو مانند تایر، به جابه‌جایی اتوموبیل نیاز است. اما بلند کردن ماشین‌ها کار آسانی نیست و به نیروی بالایی نیاز است تا بتوان آن را از سطح زمین بلند کرد. این دو محصول از کارآمدترین تجهیزات در مکانیکی‌ها هستند.

انرژی مورد نیاز این تجهیزات خودرویی توسط نیروی افراد و فشار روغن (سیستم هیدرولیکی) تأمین می‌شود. جک خودرو وسیله‌ای است که برای بلند کردن خودرو از سطح زمین استفاده می‌شود. با استفاده از این ابزار خودرو می‌توان تعمیرات مورد نیاز اتوموبیل را انجام داد. این وسیله کاربردی براساس کاربرد‌های گستره‌ای که دارد، در مدل‌های مختلف و متنوع تولید می‌شود. تعویض تایر خودرو که دچار پنچری شده است، از رایج‌ترین کاربرد‌های این ابزار به شمار می‌آید.

خرک ماشین از دیگر تجهیزات پرکاربرد خودرویی است که در تعمیرگاه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این ابزار مکانیکی برای تعمیر بخش‌های زیرین خودرو بسیار کاربردی است. انواع خرک به گونه‌ای طرای می‌شوند که ایستایی بالایی داشته باشند. عمده کاربرد این ابزار، جلوگیری از افتادن خودرو هنگام وارد کردن ضربات به اتوموبیل است. استفاده از این تجهیزات در زمینه تعمیر و تعویض تایر ماشین‌ها رایج است. از اصلی‌ترین کاربردهای جک و خرک می‌توان به تعویض لاستیک اشاره کرد. همچنین تعمیر قسمت‌های زیرین خودرو، کاربری ساده، بالا بردن و ثابت نگه داشتن اجسام و همچنین انجام کار با ایمنی بالا از مهم‌ترین مزایای این تجهیزات به شمار می‌آیند.

انواع جک‌های اتوموبیل در مدل‌های هیدرولیکی، مکانیکی و سایر نمونه‌ها نیز قابل ارائه هستند. در ادامه به آشنایی با انواع جک ماشین و کاربرد هر یک از آن‌ها پرداخته شده است:

 • جک روغنی: این جک وزن کم و ساختار ساده‌ای دارد و معمولاً برای ماشین‌های جرثقیل استفاده می‌شود. جک خودرو روغنی پایه محکم و تقویت شده‌ای دارند. همچنین توسط پیچ کمکی که در ساختار آن وجود دارد، ارتفاع ماشین از زمین را تنظیم می‌کند.
 • جک سوسماری: جک سوسماری به منظور جابه‌جایی و بلند کردن اجسام سنگین استفاده می‌شود. از این نوع جک‌ها معمولاً در تعمیرگاه و تعویض روغنی‌ها استفاده می‌شود. این جک خودرو قابلیت بلند کردن خودرو تا فاصله یک متری از سطح زمین را دارد.
 • جک صافکاری: جک خودرو زمانی کاربرد دارد که بخواهید بخش‌هایی از اتوموبیل مانند سقف و کاپوت که دچار تو رفتگی شده‌اند را تعمیر کنید. در ساختار این ابزار از روکش آلیاژ ضد زنگ استفاده شده است.
 • جک برقی خودرو: جک برقی ماشین توسط برق خودرو و اتصال به فندک خودرو کار می‌کند. استفاده از این محصول نیاز به صرف نیروی فیزیکی ندارد و کار با آن بسیار آسان است.
 • جک ثابت ماشین: این جک به صورت ثابت طراحی شده است. از این رو برای نگه داشتن خودرو در ارتفاعات مشخص، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • جک لوزی خودرو: جک لوزی برای پنچرگیری استفاده می‌شود. این محصول توسط نیروی دست کاربران کار می‌کند و به واسطه پیچ، باز و بسته می‌شود. ظرفیت تحمل بار این جک حداکثر 1 تن است.
 • جک بالابر خودرو: نحوه عملکرد این ابزار به گونه‌ای است که هنگام استفاده از آن می‌توان تمام خودرو را از سطح زمین بلند کرد و تا دو متر از سطح زمین ارتفاع داد.
 • جک گازی ماشین: از این محصول در جهت تعمیر صندوق عقب ماشین‌ها استفاده می‌شود. وظیفه این تجهیزات باز و بسته کردن درب صندوق عقب خودرو است.
 • جک تلسکوپی: ساختار این جک به گونه‌ای است که سیلندر‌ها داخل یکدیگر فرو می‌روند و قطر هر یک از آن‌ها کمتر از دیگری است. این سیلندر‌ها از تحمل وزن بالایی برخوردار هستند.
 • جک پنوماتیک: این جک‌ها تحمل وزن بالایی دارند و در صنایع مختلف از کاربرد‌های به سزایی برخوردار است. از این محصول برای بلند کردن بخشی از خودرو استفاده می‌شود.

قیمت جک و خرک

قیمت جک خرک خودرو به عواملی مانند نوع ابزار، جنس و کیفیت بدنه، میزان تحمل وزن، ظرفیت تحمل وزن، مشخصات فنی کالا و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. جک و خرک اکتیو، مگا و جک خرک رونیکس از بهترین تولیدکنندگان این ابزارآلات به شمار می‌آیند.

خرید جک خرک از راندنو

پیش از خرید جک و خرک ماشین بهتر است به نکات زیر توجه شود:

 • وزن اتوموبیل
 • تعداد دفعات استفاده از این تجهیزات
 • سرعت عمل جک
 • نوع جک
 • ظرفیت حمل بار خرک
 • توجه به مواد اولیه تولید ساخت خرک زیر ماشین

برای خرید جک اتوموبیل و خرید خرک ماشین می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع جک و خرک رونیکس و سایر برندهای معتبر و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع